1. 1.
  mevzu bahis olan aşksa vefasız anlamına gelir. bunun yanı sıra, hiçbir şeyde kararlı olmayan, daldan dala atlayan anlamlarında da kullanılır.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  çeliğin kendisinden beklenmicek performanstaki şarkısı. çıktığı yıllarda ortalığı kasıp kavurmustu.
  3 ... redwinemania
 3. 3.
  çelik'in klasik haline gelmiş en iyi parçasından biri;

  yine gözüm yollarda, neredesin?
  gündüzüm gece oldu, kederdeyim
  bilemezsin kaç gece "gelir" diye bekledim
  gelmeyince derdime, yenileri ekledim

  gel yarim ol, sevdalım ol,
  sultanım ol, fermanım ol,
  dertlerimin dermanı ol, hercai

  dolu dolu sevdalar gözlerimde
  gönlümde dolanırsın, hep o halinle
  uçusuyor saçların, yaralanmış kalbime
  yine sensin tek çare, şu zavallı halime
  11 ... manson
 4. 4.
  Dongi dongi öncesinde Çelik tarafından seslendirilen parça.Ağlamak istiyenler için idealdir...
  2 ... the godfather
 5. 5.
  bir müzik kazması olarak çelik' ten yüzyılın sürprizidir. nasıl bir içtenlik, nasıl bir saflık yakalamışsa artık, bütün hareketli temposuna rağmen yine de içimizde bazı yerleri oynatıyor yerinden.
  ... zargana
 6. 6.
  bundan on binlerce yıl önce, kayıp bir kıtanın bozkır steplerinde, bir bahar mevsiminde tüm çiçekler güzelliğini sergilerken,yanyana açmış olan iki sevgili çiçek yaşarmış.biri ötekine demiş ki,

  - 'necati ben böyle herkesin ortasında açamam. avam tabakasından çiçekler var burda canım. benim bi asaletim kendime göre güzelliğim var.bi daha ki bahar geldiğinde ikimiz açmayalım kışı bekleyelim.kışın o beyaz güzelliğinde sadece ikimiz açalım.doğanın eşşiz güzelliğini sadece ikimiz başbaşa yaşayalım' demiş.

  necati de 'tamam hayatım' demiş. bi daha ki bahar olmuş, yaz gelmiş necati dayanamamış herkesin ortasında açmış. sevgilisi de kış olunca tek başına açmış.bi bakmış ki yanında kimse yok. hep necati'yi aramış gözleri ama sözünde durmayan, yanar döner,vazgeçer karakterli necati'yi görememiş.hep beklemiş hep beklemiş...

  işte taaa o yıllardan beri yanar dönerli, alevli ateşli,sabırsız,sözünde durmayan necati hercai olarak anılmış *.karların ortasında aşkını bekleyen sevgilisi de kardelen olarak biinmiş..

  netekim, çelik adlı popçunun da hercai adlı klibinde necati karakterini oynadığını şurdan görebilirsiniz.

  http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search+=

  kardelen rolunde ise rafet el roman bin hattap'ın eski karısı tuğba var. ne yıllardı be sözlük ortaokula yeni başlamıştık.hangimiz birer hercai değiliz ki ..
  ... e fe
 7. 7.
  a.) aldığı kararlar doğrultusunda hareket edemeyen , sadece karar alıp uygulamayı başaramamış , lafı olup icraatı olmayan , kararları , fikirleri sürekli değişen insan tipidir.
  b.) çelik isimli şarkıcımızın seslendirdiği güzide bir parçamızdır.
  2 ... jiji
 8. 8.
  bir çiçek türüdür, çetin hava şartlarına dayanamaz.
  ... yesilcadi
 9. 9.
  diğer bir deyişle ayrangönüllü.
  1 ... no tengo lugar
 10. 10.
  birbirlerine çok aşık iki çiçek varmış.. daha sonra üstlerine kar yağmış.. bir tanesi sevgilisini bulmak umuduyla karı delmiş ve yüzeye çıkmış.. ama bir bakmış ki sevgilisi görünürde yok.. kaçmış.. işte o karı delen çiçek kardelen, kaçan çiçek ise hercaiimiş..
  *
  3 ... yasasinakmayanrimel