bugün

vardı böyle biri. vajinal kaslarını aktif kullanabilen bir insandı. beni iyi etti gitti sonra. hatıramda bana hiç bilmediğim şeyler yapmasıyla kaldı sadece.

(bkz: kegel egzersizleri) yapın, yaptırın.
Şu anki sevgilimdir. Tam birçok şeyden umudumu kesip artık insanlardan uzaklaşıp alıp başımı gitmek istediğim zamanda gelmiştir. hatta olabildiğince karmaşık ve düzensiz olan şu hayatım onun sayesinde daha tertipli ve düzenli bir hale geliyor. Sanki benim hayatıma çeki düzen vermek ve beni anlayp yeniden hayata bağlamak için gelmiş gibi oldu. Ah bide bütün bunları bilse.
son darbeyi vurmaya gelmiştir, ibnenin evladı.
Henüz karşılaşmaya nasip olmayan insandır.
O da siktir olup gidecektir.

--spoiler--

Hem gidenedir bu şiir
Hem gelecek olana
O da biraz oyalanıp
Gider nasılsa

--spoiler--
kalıcı olmayan, geçerken uğrayan insandır. kendisine bağlanılmaması gerekir. misyonunu tamamlayıp sonunda geldiği gibi gider.
rahmetli dedemdir bu kişi.

daha önce bir hikayemde bahsetmiştim özet olarak. çocukluk dönemlerimizde aile şirketimizin iflas vermesinden dolayı büyük sıkıntılar yaşadığımız günler. ortam tüm aile genelinde gergin ama metanetini koruyan tek bir kişi var; dedem. her daim bize telkinlerde bulunan, bizi güldürebilen bir insandı. o dönemlerde şöyle bir muhabbetin annem ve babam arasında gerçekleştiğini hatırlıyorum. kız kardeşime vitamin ve mama lazım. fakat, babamın cebimde üç kuruş yok. bırakın mamayı, eve elzem olan erzağı bile almakta güçlük çekiyor. annem mama alınması gerektiğini söylüyor, babamın gözleri doluyor.

günlerden birgün.. koltuk takımları satıldığı için yerde, örtülerin üzerinde oturuyoruz. en büyük şansımız, evimizin kira olmamasıydı. kız kardeşim hüngür hüngür ağlıyor, babam ve annem kara kara düşünüyor. ben de bir ara odamın camına doğru yöneldim, koydum dirseklerimi camın çerçevesine, sokağımızı izliyorum öyle melum melum. ileriden saçları ağarmış bir adam, elinde torbalarla geliyor.

"aaa dedeee" dedim ve içeri koştum. "baba, anne dedem geliyor" tabii bizimkiler hemen fırladılar cama, dedemi izliyorlar. kendi aralarında fısır fısır bir şeyler konuşuyorlar ama ben duyamıyorum. kapı çaldı ve hepimiz olanca sevgimizle karşıladık büyüğümüzü. kardeşime mamalar bezler alınmış, bana en sevdiğim abur cubur olan metro marka içi karamelimsi çikolatadan alınmış. evin erzağı için bakliyat ve sebze-meyve alınmış. annem ağlaya ağlaya içeri gitti, babam yerlere kitlendi. dedemin "noluyor yahuuu?" dediğini hatırlıyorum. babam az önce bunları nasıl alacağımızı kara kara düşünüyorduk ve sen şimdi elinde torba torba bunları getirdin dedi. bakın dedemin şu sözünü çok iyi hatırlıyorum. adeta beynime zamplandı bu sözler.

"oğlum pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. bugünlerimiz geçecek ve her şey dilediğimiz gibi olacak. sakın inancını kaybetme!"

babamın bu güç veren telkinden sonra gözlerinin ışıldadığını bugün gibi hatırlıyorum. çok şükür durumlarımızı toparladık ve her şeyin üstesinden geldik.

işte benim ve bizim için her şey bitti derken çıkagelen insan, dedemdir. mekanın cennet olsun dedecim. keşke biraz daha ahir yaşantında müsaden olsaydı ve beni biraz daha adam edebilseydin.
gelir.
ama bi gün gider.
seneler önce böyle şeyler oluyor mu ya diye bu başlığı okuduğum zamanlarda hayaller kurarak o insanı bekliyordum. her şey bitmediyse de, bi şeyler kötüydü.
sonra, o kişi geldi.
ara ara bu başlıkla karşılaştım şansımın yaver gittiği o dönemde, bu insanı bekleyenleri okudukça içimden "gelecek, merak etme, geliyor" diyordum. mutluydum, benim hikayemin kahramanı gelmişti.

sonra gitti.
bu başlıkla yine karşılaştım, ama artık biliyorum. her şey bitti derken çıkagelen insana güven olmuyor, size hayat peri masalı gibi işte, bir anda mucizeler oluyor "aaaaand they lived happily ever after" demeyi o kadar ister ve öyle olmasını o kadar dilerdim ki... malesef.
hayat böyle bi şey değil. her şey bitti derken o her şeyi kurtaracak tek kişi sizmişsiniz.
ben de öğreneli çok uzun zaman olmadı. size de söylemek isterim.
Hayatini sikip tekrar gider. Herseyi unuttum sanıp ona baglanmaya başlarken kalkip gider dengeni bozarcasina. Zaten mutlu olmak benim neyime ki hangi dalı tutsam elimde kalıyor.
Bana da yillar sonra denk geldi ve anlamsız bir sekilde geri gitti.
Herşey bitti demeyin lan o zaman siz de.

Gelince o kişiyi o kadar da önemsemezsiniz böylelikle. Gidişi de çok koymaz doğal olarak.
Uzun zamandır gitmediğiniz psikoloğun sizi arayıp ve nasılsın demesidir.
kimsenin onu beklemediğini görmesi için gelsin.

add it: kimdi ki o, anımsayamadım, pardon.
bir tanesi en son 2-3 yıl önce çıkageldi işte.
iyi ki geldi.
Her şey bitti ama hala gelen giden yok.
Fatih terim.
eğer gelmesi için her şey bitti diye düşünmeye başlamamız şartsa, hiç gelmeyecek olan kişidir.
Murphy kanunu.
sen beklemekten vazgeçtiğin için çıkıp gelmiştir.
kapıcıdır.
servis saatini hiç aksatmaz.
zeytinburnu ozel avrasya hospital yoğun bakım doktoru tülay hanım.
hayatim boyunca ben oyle bir geliş, oyle bir mucadele gorecegimi zannetmiyorum.
allah bir daha oyle karsilastirmasin ama o benim icin allahin tulay donunda gonderdigi hızırdır ya.
tam o hayatla olumu ayiran cizgide, her sey bitmisken geldi.
oyle bir geldi ki kıvırcık saclarini, o insanin gozune gozune bakışını, hastalarini birakip benimle bile ilgilenirdi, uyudun mu yine mi gitmedin yemek yedin mi hadi bugun sen git ben boyle bir insan daha tanimadim.
su an aklima geldigine hem cok üzüldüm hem cok sevindim.
keske bir gun sokakta karsilassak ya, ama sokakta normal sartlar altinda gulerekk filan
artık gelmesi gereken insandır.

ben dışında her şey bitti. zaten ben de yavaş yavaş tükeniyorum.
hangi romantik komediyi izlediniz?..
Bitmeyen iki üç şeyi de bitirip gider.
Amerikan rüyasında mıyız ?
(bkz: hızır) tabii lan kim olacaktı başka?!