bugün

entry'ler (1044)

yazarların en sevdiği ateşli silah

hayatım boyunca bir tehdit almadıkça silaha sahip olacağımı sanmıyorum ama bendeki bu .45 lik aşkı ya (bkz: colt 1911) e ya da (bkz: usp) ye götürür diye düşünüyorum.

kişinin 17 yaşındaki haline vereceği öğüt

zaten uslanmayacaksın. ne bok yersen ye amk.

29 mayıs ankara yağmur

ula bu nedir ammısına.

anne oluyorum sözlük

şimdi çocuğun kadınsı babası mı olacak yoksa erkeksi annesi mi?

kafamda deli sorular.

allah analı babalı büyütsün yazar kardeşim.

yazarların doğum günleri

11 şubat.

1 külo kaju 10 lira

(bkz: nerede lütfen söyleyin)

sözlügün bir sosyal deney alanı olması

dünyanın simülasyon olmasıyla ölümüne kapışır.

2020 ramazan ayının ilk dayağı il oranları

geçen sene erzurum diyen hislerim tuhaf bir biçimde izmir diyor.

izmir diyorum. benim kumarım büyük olur. cesurlar bir kere ölür.

ülkemizde drift yapan arabaların külüstür olması

öncelikle driftten ziyade trafik magandalığı desek daha iyi olur bence.

drift bir motorsporudur. pistlerde yapılır. trafiğe ve yayalara açık bir yerde yapmak magandalıktır. aynı şekilde bu görgüsüz kesimi otobanlarda yüksek hızda makas atarken de görebilirsiniz.

çoğunluk külüstürdür çünkü külüstür araçların çoğu arkadan itişlidir.

veya üstteki yazarlarımızın belirttiği gibi yine arkadan itiş özelliğe sahip pahalı bmw ler olabilir.

zengin veya fakir bu magandaların ortak noktaları kendilerince eğlenmek veya ilgi çekmeye çalışmak. tıpkı sosyal medyada orasını burasını açanlar gibi. tabii zenginlerde ilgi çekebilmek için arabadan fazlası var. bu yüzden pek başvurmazlar. ama garibimin doğan görünümlü şahininden* *başka nesi var ki neyini göstersin.

damatspor

bakanların değil, allah'ın(!) yardım ettiği kulüptür.

bana hayat şunu öğretti

bu hayatta ister istemez etkilediğin şeyler var. varlığınla bile olsa. pozitif ol insanlığı pozitif etkile.

kimseye olan nefretini kimseye bağlama. bir şeye veya birine nefretin varsa diğer insanları öfkene yenilip kırma.

bana hayat şunu öğretti

impreza mı lan o arkadaki.

selçuklu torunuyuz diyen olmaması

sen osmanlı torunuyuz diyenlerin tarih bilgisi olduğunu veya selçukludan haberi olduğunu mu sanıyorsun.

çirkin kız görünce verilen tepkiler

ortamda arkadaşlarla takılırken daha önceden çirkin olduğunu tescillediğimiz kız geldiğinde kızı muhattaba almayıp yüzümüzü ekşitip birbirimize bakıp üff baba çok çirkin yaa deriz. tabii ki kimsenin kalbini kırmamak için bu ayini sessizce yaparız.

huyumuz kurusun.

akp ye oy veriyorum çünkü

2 çeşit ak partili vardır.

1. çakallar:

- yandaş fabrikatör veya müteahhitim. her sene vergileri borcu sildirip veya az gösterip taşeron kullanıp paracıkları cukkalıyorum * allah reisi başımızdan eksik etmesin.

- x vakfının y kolunun başkan yardımcısıyım. gelen bağışların haddi hesabı yok. bize de üç beş bir şeyler düşüyor.

- bakanlıktan mevki sahibi bir akrabam sayesinde hiç yoktan atandım. o kadar hakeden kpss de benden yüksek alan oldu ama dayım sağolsun. tuzum kuru sonuçta.

bu çakallar hep toplumun üst kesimleridir.* sözleri ortamlarda dinlenir. cepleri tomar tomar para doludur ama perişan yoksul halka hallerine şükretmeyi ve sabretmeyi öğütlerler.

2. koyunlar:

- sanki öncekiler hiç çalmıyordu.*

- tüp kuyruğu hastane kuyruğu ssk vs.

bu koyunlar da kendi hallerine bakmazlar. at gözlükleriyle sorgulamadan çakalları ağızlarının içine bakarak sürünürler. onlara göre seçimler hakla batılın savaşı. onlara göre kendileri de hak tarafındalar.

ve bonus hikaye: *
tam hatırlamıyorum ama kaç sene önce seçim vardı ve partilerin standları/ çadırları vardı. arkadaşlarla hepsini tek tek gezdik. sıra ak partiye geldi. adama diyoruz biz oy vermeyi düşünmüyoruz apolitiğiz. kararımızı değiştirirsek size neden oy verelim. işte başladı gençler o zamanlar siz yoktunuz tüp kuyruğu vardı hastane kuyruğu vardı hatırlamazsınız siz yok şu kadar yol yok bilmem ne. bir şey demedim.

ama anlayamıyorum bana ne amk. benden önce yapılmış olayları veya düzenlemeleri nasıl benim seçim yapmamda önemli bir yol olduğu savunulabilinir ki. tamam hastaneleri vs. düzenlemişsin ama bunu 20 yıl boyunca seçim malzemesi olarak kullanmak senin acizliğini ve o süre zarfında sıfır gelişimde bulunuğunu göstermez mi. gerisi zaten bizim paramızla vergilerimizle yapılan şeylerdi. yani ak partinin cebinden bir şeyler koymadığı apaçık.

80 yıl konya vs 40 yıl amsterdam

80 yıl konya vs 40 yıl konya desen sürünmemek için 40 yıl konyayı seçerim bir de amsterdam diyosun.

uuu beybi.

çinliler enfekteleri öldürüyor

tahminimce toplu mezarlarla devam edecek gelişme.

asla mutlu olamayacak insanlar

kendinden önce herkesi düşünen insandır. sıra asla kendisine gelmeyecektir.

gecenin şarkısı

https://youtu.be/XEu6Pt3U-1k

(bkz: Seni Ben Ellerin Olsun Diye Mi Sevdim)

m m b gibson döşettiği parkenin parasını vermedi

(bkz: cevab veremedi)