bunu hergün yapıyorsa, adam gibi kahvaltı etmiyorsa üzülerek söylüyorum, öğrenciyse derslerinde çok başarılı olamayacak, çalışıyorsa işinde yükselemeyecek insandır. şimdi erkende ölür bunlar. arada peynir yemek lazım, ne biliyim yumurta kırmak lazım deği mi?

ayrıca yedikten sonra kişinin üzerine çöken o iğrenç ağırlık, işte o 5 saat s.çsan geçmez.
(bkz: üniversite öğrencisi) (bkz: üniversite kantini)
aynı zamanda sabahları poğaca- cola iklisinden vazgeçemeyen insandır.
mecburiyetten katlkanmak zorunda bulundugum bir durumdur..
kahvaltı edecek vakti olmadığından poağaça ile kahvaltısını geçiştiren insandır. ayrıca kahvaltı etmeyen insana göre daha iyi bir şey yapıyordur kanımca.
(bkz: aile bütçesi)
(bkz: türkiye deki aile bütçeleri)
kahvaltı adına yenen, ancak sağlık açısından da keyif açısından da asla kahvaltının tadını alamayan insandır.
ev poğaçasıysa iş değişir. yok börekçiden yada pastanedense kişi obeziteye doğru kanat açar.
sade bir poğaça ve sert bir kahveyle güne başlayıp sonra o günün enerji dolu geçmemesine şaşırmaması gereken insandır.* mecburdur ayaküstü bir şeyler atıştırmaya. ne yapsındır.
okul mutfağının gelişmemesi sonucu, her gün çıkan poğaçaya talim etmektir. *
arada simiti denemesi gereken insandır.
götü kocaman olma yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerleyen garibandır.
evliyse, densiz arkadaşları tarafından dalga geçilen insandır.
- hop, naber kanka gene almışsın pastaneden poçaları. karın yapmıyor dimi kahvaltı sana?
light seni. niye evlendin lan o zaman? diye sorular devam eder.
+ geceleri sürekli seviştiğimiz için vakit kalmıyor. hem de yoruyorum o yüzden.
-?????
genelde öğrencidir. kahvaltı edecek vakti ya da kahvaltılığı yoktur. poğaça kuru kuru gitmez diye bir de çay alır, tamam.
hele poğaçayı aldığı mekan güzel yapıyorsa, sıcak poğcayı mis gibi çaya katık yapıyorsa... sonu fena insandır.
*
çalışıyorsa, bir de masa başı bir işi varsa, 1-2 yıl içinde 5-10 kilo alacak, götü göbeği yayacak insandır.
mesela ben 7 ayda 5 kilo aldım, ama hala yiyorum. neden? çünkü alternatifim yok. en kolay kahvaltı türü. sabah erken kalk, traş ol, kahvaltı yap, giyin, çık falan bunlar fena dertler. en azından kahvaltı kısmını atlayıp daha çok uyuyabiliyoruz.
gün gelecek birileri hazırlayacak bu mereti sabahları. işte biz o kişiye ideal eş diyoruz.
sabah sabah sıcak poğaçayla midesine zulüm eden insandır.
özellikle mide rahatsızlığı varsa, gün boyu berbat bir mide yanmasıyla dolaşması kaçınılmaz hale gelir.
3 vakte kadar kabızlık sorunu ile karşı karşıya kalacaktır.
(bkz: izmir)
(bkz: küçükpark)
(bkz: üniversite 2)
arada sırada poğaçanın cinsini değiştiren insandır.

Bu durum çeşitli periyotlarla başa dönen kısır bir döngü niteliğindedir.
bağırsaklar kuruduğundan haftada bir sıçabilecek insan tipidir. bunun önüne geçebilmek için yenilen poğaça başına bir bardak su içilmelidir.*
saat 7.30 da iskenderun da ki mesaiye dörtyoldan gitmey çaalışan bir garibandır.
sadece ve sadece öğrencidir.
kabız olmus ya da olması yakın insandır.
yanına ice tea alırsa normal kahvaltı tadında olabilecek bişeydir.