bugün

en çok sevdiğim yerdir , her daim hayat vardır cıvıl cıvıldır. ege üniversitesinde olanlar kıymetini bilmelidir..
bornova sınırları içinde, birbirine benzeyen küçük küçük cafeleri, artık iyiden iyiye barlar sokağı havasına bürünmüş güzel bir sokağı, cıvıl cıvıl takı dükkanlarıyla parlak bir izmir rengi. hafifçe esen bir akşamüstü, dostlarla vakit geçirmek için birebirdir.
canım memleketimin güzel ortamlarından sadece biridir. ege üniversitesi'nde okuyanlar için büyük şanstır.
bugün dolup taşacak yerdir, zira uygulama sınavlarının da ardından ilk dönem bitti ve final tatili an itibari ile başladı. alkole boğulur bu gece küçükpark.
(bkz: küçük park)

hafta sonları özellikle göztepenin maçları olduğu zamanlarda karşıyaka atkımla gittiğim mekan ve farklı olmanın verdiği dezavantajla sataşmaların ve ardından kavga dönüşen atışmaların yaşandığı öğrenci mekanı..
izmir bornovada bulunan, ege üniversitesi öğrencilerin uğrak yeri, bir sürü rock bar cafe ihtiva eden mekanlar topluluğu.
evimin dibinde olmasına rağmen benim bıktığım bir alan.Adını aldıgı yer ile hiç bir alakası olmayan ve hatta park kaldırılmış olan saçma sapan ve araç sahiplerinin egolarını tatmin edip ses açtığı boktan bir yer işte:D çapkınlık yapılmaz hatun alınıp gidildiginde daha etkili olan bir yer..
uzun zaman önce özellikle gs-bjk maçlarından sonra çıkan kavgalardan dolayı buraya ismini veren çocuk parkının kaldırıldığı, çoğu damsız girilen barlarında mümkün mertebe sap görebileceğiniz muhit.
Şuan tam ortasında bulunduğum cafeleri barları ve öğrenci milletiyle ünlü şirin bir yer.
izmir'in alsancak'la beraber en güzel mekanıdır. ancak muhtemelen 'küçükpark'ta kızlar teklif ediyormuş' mantığıyla ege üniversitesine gelen bazı tipler yüzünden biraz boku çıkmıştır.

ayrıca bu mekanda cuma ve cumartesi akşamları, sokağa çıkmak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
egeli gençlerin can verdiği güzel ortam.
araç trafiğine kapatılması için belediyeye, karayollarına, nasa'ya dilekçe yazılması gereken yer.

insan yoğunluğunun, cafelerin, barların, dükkanların bu kadar fazla olduğu ve nispeten dar yolları bulunan bu bölge, trafik açısından kilit bir nokta değildir. buraya giren araçlar genellikle;
''oha yandaki kızın götü gördün mü?'',
''arabada son ses dale don dale dinleyeyim de kızlar benimle yatsın'',
''ulen son model bmw almışım, bunu bardaki kızlara göstermezsem ne anlamı var''

gibi sebeplerle insanların yürüyüş zevkinin amına koymaktadır.

cafeler sokağından büyük park başlangıcına kadar olan bölge, trafik açısından kritik değildir. yani kullanımı mecburi bir yer değildir. bu bölge kıbrıs şehitler caddesi, istiklal caddesi gibi insanların yürüyerek vakit geçirmesi, eğlenmesi gereken yerlerdir. işte bu sebeple twitter'dan filan anlayan bir abi konu hakkında hashtag filan oluştursa da sesimizi duyursak.
Hey gidi günler hey "kaç kişiydik o zaman bak, kaç kişi kaldık şimdi" dedirten [ki hazırlık sınıfının ilk dönemi 3-4 masa birleştirerek istila ettiğimiz kafelerde (artık kaç kişi olduğumuzu siz hesap edin) 2.dönem tek masa işgal edemez hale gelmiştik. Sanırım bu bencil ve yalnızlık hatırlatan az insanlı kafe muhabbetlerinden en çok şikayet eden de bendim!] , Ege üniversitesi öğrencilerinin uğrak mekanı... Küçüktür, şirindir, karşılıklı kafeler arasında ki yolda; özellikle herkesin dışarılara yayıldığı yaz sıcaklarında kendisini podyumda sanarak yürüyen hatunları ile de ünlüdür. hafta sonlarının geceleri barlarda ki dalaşmalara bağlı olarak sokak kavgalarıyla geçer. Street fighter oynamayı seven abiler özellikle ziyaret edebilir(!)
Araç trafiğine kesinlikle kapatılmalı insanların kıçına sürtünerek tacizlerde bulunan sağ ve sol dikiz aynası terörüne son verilmelidir.
afyon kocatepe üniversitesinin çevresindeki boş arazilerin değerlendirilip. örnek olarak alınması gereken cafeler sokağı.
yapılan kazı çalışmalarıyla iyice çekilmez olan yerdir.

sevgili süperonline ve ttnet yetkililerine sesleniyorum. o turuncu fiber optik kablolar bir tarafınıza girsin e mi!

ps:ha derseniz internet optikus fiber acayip hızlı güzel falan, beni çok bağlamıyor. karşıdaki kafeden çalıyorum zaten.
BUCA da okumama ragmen egedekı arkadasların yanına haftanın 3gunu gelırım sırf kucuk park ıcın kafe corner rakkas smokes oturulası yerlerdir.
saat 22 - 24 arası taş gibi hatunların dolaştığı, saat 1den sonra ise tam bir kro yuvasına dönüşen cadde. Kosmayan adam balkondan ibretle bildiriyor.
lise yıllarımın bir kısmının geçtiği fakat sonra güzel izmir'den ayrılmak zorunda kalmamla özlediğim yerdir.
türkiye'nin ne kadar köksüzleştiğinin, ne kadar basitleştiğinin çok iyi gözlemlenebileceği yerlerden yalnızca birisidir.

ikâmet ettiğim şehrin, semtin sınırları içerisinde bulunması da benim için ayrıca üzücüdür.
Bornova'nin gülüdür.
bornova'da etrafında barların, cafelerin bulunduğu, genelde öğrencilerin takıldığı bir yerdir. ne de güzel bir yerdir.
arada sırada aklıma geliyor geldiği gibi de gidiyorum eyyi oluyor dediğim yerdir. Bazı geceler fazla kalabalık olur birde siz kalabalık etmeyin derim ben.
Ayrıca Daha nezih yerler varken bizde bilemiyoruz bu cazibenin nereden geldiğini.
severim aslında ama uzun süredir çok keko var hakkaten, apaçiden geçilmiyor. kaos'ta otururuz , ozan var orda muhabbeti iyidir.
cuma ve cumartesi akşamları eğlencenin adresi olma özelliği taşıyan, uzunca bir dönem ikamet ettiğim ve her zaman hareketli olan bornovanın gözde yeridir.
görsel
güncel Önemli Başlıklar