bugün

entry'ler (1614)

kahrolsun çamuriyet yaşasın islamiyet

'it ürür kervan yürür.' karşı duvara yazılabilir mesela.

türkiyede tabelasına arapça da yazan türk esnaf

olaya ticari bakan esnaftır. ingilizce yazanı hiç tepki çekmez mesela hatta artık ingilizce olmazsa çeker o tepkiyi. rusça yazanı var rumca yazanı var arapça olunca da sorun olmamalı.

acıyı içine atmak

kendini kandırmak, sonrasında da pişman olmaktır. kaçmak ve ertelemektir. ve bir gün olmaması gereken yerde ve anlamsız bir zamanda patlamaktır.

ekşi elmalar

izlediğim ve pişman olmadığım Yılmaz Erdoğan filmi. ne abartı espri ne abartı acı vardı. öyle samimiydi. artık olmayan ,olamayan..

ele geçirilen teröristleri infaz etmek

yıllardır kazanmaya çalışıldı olmadı, çözüm süreciyle ara düzeltilmeye çalışıldı olmadı. 'oh ellerine sağlık demiyorum.' ama üzüldüm de demiyorum.

sümela manastırı

tadilatı bitmek bilmeyen yapıt. neredeyse dört sene aralıkla gittim ki en sonu ıki sene önceydi, tadilattaydı şu anda da tadilatta.

üniversitelerde ülkücü istemiyoruz

ülküsüz eleman feryadı.

bebekler ölmesin demenin terör sayıldığı ülke

yaptıkları kalleşliğe bebekleri kullanarak masumiyet kazandırmaya çalışan kitlenin ağlaması. yıllardır buna çabalıyoruz ülke olarak, bu aydınlarımız! o zamanlar neredeydi acaba? şimdi kuyrukları sıkışınca mı bebekler akıllarına gelmiş?

bir kürt ün üç türke bedel olması sorunsalı

bilindik mal! beyanı işte.

hiçbir neden yokken ölen dede

ölüm başlı başına bir neden ve sonuçtur. bazen sona geçişe bahane bulur sadece.

hdp nin başkanlık sistemi konusunda kıvırması

danışıklı dövüşün yavaş yavaş neticelerinin alınmaya başlanması.

akp nin seçimde hile yaptığını kabul edeceksiniz

yenilmenin verdiği dayanılmaz acizilik. gerizekalı olmaktan korktuğum için kabul ediyorum hile yaptıklarını. tamam tamam peki.

kapalı bir öğretmenin öğrencilere verebilecekleri

branşına göre değişecek bilgilerdir. tarihçiyse ayrı matemetikçiyse ayrı eğitim almıştır çünkü. ancak hala insanların başındaki örtüyle uğraşan zavallıları düşününce 'sen beyninde kapalılığı aç önce.' demek lazım da bunu anlamaz ki.

kadınların çoğunun güçsüz ve düşük zekalı olması

varlık sebebini 10 kilo eşyayı bir metre taşımak olduğunu kavrayan bir erkek için! allahın eşekleri niye yarattığı aklıma geldi ve güldüm.

kainat erdoğan yüzü suyu hürmetine yaradılmıştır

laubalilikte son nokta.

abd yakında islam olacak yarısı sünnet oldu bile

bizzat sünnet olanların başında bulunmuş kişi beyanıdır. yahudilerden ayırmış demekki.

aziz sancar ın abartıldığı gerçeği

hayata facebook gibi iletişim araçları dışında bakmayı bilmeyen cahil insan yorumu. aziz sancar'ı abartmayı bile beceremedik zira. millet onun emeğini tartışıp hatta takdir edip ödüllendirirken, biz etnik kimliği dışında bir b. k yapamadık henüz. bu da bizim bilme bakış açımız işte.

bir erkeğin en öpülesi yeri

baba candır, öpülesi olan da onun eli,ayağıdır.

kafes

eksiklleri olmasına rağmen zevkle, bazen de üzüntüyle izlediğim film. üstelik faşit vs diye hakaret etmeye kalkan cahil solcularda filmde yanlı davranılmadğını sadece o döneme bir de bu taraftan bakılması gerektiği genişliğini gösterse bir kez sadece birkez..

seksi zevkli hale getirip ama haram diyen tanrı

kullanmayı değil bilinçsiz kullanmayı haram etmiş yaratıcıdır. ergenlerin daha iyi anlaması için bir örnek; misal hastasınız içeceğiniz ilaç da belli. bencil doktor 'için hepsini birkere de iyileşin hemen' demiyorda yok aç karna iç, yok sabah akşam bir tane iç. ne zalim bu doktorlar ya..