bugün

entry'ler (450)

türkiye de görev yapmış en iyi teknik direktör

(bkz: ertuğrul sağlam) futbolun efendisi.

eskişehir atatürk stadı deplasman tribünü

ömrümde gördüğüm en dandik deplasman tribünüdür.demir bir platform yapılmış üstüne kontraplak çakılmış sonra koltuklar eklenmiş. koltukları kırmak istemesenizde kendiliğinden kırılmaktadır kontraplak üstünde zımpanlılması söz konusu değildir çünkü düşme ihtimali çok yüksektir ben en son 2008 de gitmiştim 2 kişi düşerek ayağını kırmıştı. ilginç olan yazarlardan kimsenin eskişehire deplasman yapmaması yada bu konuyu es geçmeleridir.

teksas manifestosu

"her türlü bizans oyunlarına rağmen istanbul hegomonyasına son vereceğiz"
80'li yıllarda bursaspor tribünlerinin en çarpıcı pankartlarından birisiydi. bu aslında pankarttan çok bir davayı, bir felsefeyi anlatıyordu.

''futbol yalnızca futbol değildir'' değişinin kanıtı olan türk futbolunun, üç ayrıcalıklı istanbul kulübünün emrine teslim edilmesine baş kaldırısının başlangıcı futbol takımımızdan daha çok tribünlerimizde oluştu. bursasporumuz'un kuruluşu ile birlikte, olaylı zonguldak deplasmanı sonrası teksas ünvanını alan bursaspor aşıkları, daha sonra 1967 yılında 1. lige çıkmamızla istanbul dükalığının karşısına her zaman tüm haşmetiyle dikilerek, malum takımların taraftarlarının en azından bursamız da istediği gibi at oynatamayacağını tüm türkiye'ye göstermiştir.

1981 - 1993 arası sabahlamalar döneminde adından fazlası ile söz ettiren teksas, her alanda tam bir anadolu duruşu sergilemiştir. 80'li yılların sonunda teksaslılar kendilerini bursa şehrinin neferi olarak görmekle beraber, bursa şehrinin her değerine, başta bursaspor olmak üzere sonuna kadar bağlıdır ve bağlı kalacaktır. türk futbolunun istanbul kulüplerine teslim edilmesine karşı sürdürülen bu çaba anadolu futbolunun hakketiği ilgiyi görmesine ve bu düzen değişene kadar devam edecektir. biz bursasporluyuz, teksasliyiz.

» teksaslı; bursasporludur anadolunun bazi şehirlerinde olduğu gibi; 1.takimim 2.takimım muhabbetine karşıdır.

» teksaslı; bursa adinin olduğu her platformda şehrinin her türlü değerinin yanında yer alır.

» teksaslı; triibün kültürünün bütün özelliklerine sahiptir.

» teksaslı; takımından başarı dışında hiç bir şey beklemez,
takimina maddi ve manevi anlamda katki sağlar.

» teksaslı; malum takımların taraftarları gibi kupalara şampiyonluklara değil, renklerine aşıktır.

» teksaslı; vatanseverdir,sportmendir,centilmendir.

» teksaslı; türk futbolseverlerinin hastalıklı bir adeti olan kendi şehrinin takimı yerine, istanbul kulüplerine uşaklık etmeyi marifet sayan kişileri taraftar olarak kabul etmez hiçbir şekilde onlari muhatap almaz.

» teksaslı; bursaspora karşı yapılan her yanlışlıkta tepkisini gerekli şekilde verir.

» teksaslı; türk tribün alemindeki yerini kolay edinmemiştir bugüne kadar verilen mücadelerde yer alan eski teksaslılarıda unutmaz ve onlardan teslim aldığı bayrağın en üst noktada kalması için hiç bir fedakarlıktan kaçınmaz,

» teksaslı; her şey bursa için ve anti istanbul felsefesiyle hareket eder.

Not:teksas ismi olaylı zonguldak deplasmanı sonrası polisler ve basın tarafından bursaspor taraftarına verilmiştir taraftarımızın o günden sonra adı teksas konvoyu daha sonra teksas olarak kalmıştır ayrıca taraftar gurubuna polis tarafından isim verilmesi olayının dünyada başka bir örneği yoktur.

bjk tv

http://www.sporxtv.com/ba...emSXTVQ29296SXQ?ref=ASYV1

van a yardım için çakmak fırlatan bjk taraftarı

b.jimnastik taraftırının maç sonunda yaptığı yardım kampanyasıdır üşüyen vanlılar çakmakları çakıp çakıp ısınıcak sosyal sorumluluk budur beyler.

ertuğrul sağlam ın milli takımın başına geçmesi

bursasporun başarısını kıskananların bursaspordan ertuğrul hocayı ayırmanın yolunu milli takımda bulmuştur. hoca bursasporun başındadır.

bursa dururken istanbul a milli maç vermek

başları sıkışınca bursa demeye başlıyorlar vermesinler kardeşim bizans taraftarından bıktı insanlar bursa stadı düzenleneli bir buçuk sene oldu verilen maç sayısı 0 başları sıkştı bursa diyorlar ben bu milli takımı desteklemiyorum diyince vatan haini olmuştum yine söylüyorum futbolculardan taraftarlarına yöneticilerine bu ülkede hak etmeyen insanlar hep iyi yerlerde.biraz baksın yazarlar birey olarak genç milli takım a milli takımdan daha iyi futbolculardan kurulu.

sarhoş yazar

(bkz: kafam çok güzel hepinizi sikerim)

yolculuk sırasında sözlüğe girme

pislik konyadan kutsal topraklar bursaya gitmek için otobüsdeyim aynı zaman da sözlükteyim. birde cep telefonuyla girmeye çalışıyorum çok sikimsonik bişey ben yandım siz yanmayın bilinçlenelim.

tepecikten geçemezsin yalıya giremezsin

göztepe bestesidir.

tepecikten geçemezsin yalıya giremezsin
ulan ibne karşıyaka ananı gözgöz siksin.
http://www.youtube.com/watch?v=plVNCQ_1UUs

editleyip bursa bestesi yaparsak: orhangaziden geçemezsin bursaya giremezsin
ulan ibne karakartal ananı bursa siksin.

kurban olimpiyatta kesilecek

Bursaspor'un Büyükşehir Bld. Spor'la Olimpiyat Stadı'nda yapacağı maçta Yeşil Beyazlı taraftarların takımlarını yalnız bırakmayacağı öğrenildi.
Bayram'ın 1. günü olmasına rağmen taraftarların Bizans'a giderek takımlarını destekleyeceği ve kurbanlarını da Bizans'da kesecekleri belirtiliyor.

milli takımda bursaspor dan futbolcu olmaması

haketmeyen bir sürü insan varken ozanı zar zor görmüşler. oğuz çetin tepkiden korkmuştur merak etmeyin bir dakika bile oynatmazlar.

egemen korkmaz

görsellere resim yükledim yüzü gözükmüyor ama ben o maç teksasın en önündeydim.b.jimnastiği 3-0 yendiğimizde hesap görüldü tişörtü giyip kolunda kaptan pozu bandıyla teksasın önnde ağlayan da egemen korkmaz.

türkiye cumhuriyetinin başına geçen en iyi 3 lider

(bkz: sabri sarıoğlu)

egemen korkmaz

egemen b.jimnastiğe 3lü de çektirmiş helal olsun yakışır içki tüm kötülüklerin anasıdır derler ya yalan para tüm kötülüklerin anasıdır egemenin de yaşadığı durum budur.ama egemene iyi oldu bursadan şampiyon olmak istiyorum diye gitti bursa şampiyon oldu trabzonu terk etti adamlar şampiyonlar ligine gitti.ben aslında egemenden şunu beklerdim bursadan tsye gidince 16 giydi tsden de b.jimnastiğe gidince 61 giymesini.
(bkz: doların yeşilini daha çok sevdin bizden gemiyi ilk terk eden kaptan egemen.)

egemen korkmaz ın serdar özkan a tokadı

asil bursa formasını giyerken b.jimnastikli serdar özkanı tokatlamıştır.ama parayı seçti kendisi b.jimnastiklilerde bu tokadı unutmasın.
http://www.youtube.com/watch?v=tt6ljHmw28M

egemen korkmaz

yeni formasına hizmet eden paranın uşağı.
(bkz: gemiyi ilk terk eden kaptan egemen)

eskişehir soğuğu

tacikistan soğuğu neyse eskişehir soğuğu da odur.

2 kasım 2011 trabzonspor cska moskova maçı

trabzon başkanı yaptığı açıklamada maç biletlerinin 1700 ünün satıldığını söyledi işler düzeliyor trabzon adına kendimi bildim bileli tarbzon tribünleri hep boştu zaten yine boşalmaya başladı işler rayına giriyor demekki belki bu yüzden maçı kazanabilirler taraftar baskısı olmucak tarbzonlu futbolculara.

ibne hakem tezahüratının gerçek olması

yıllardır duyumuşuzdur stadlarda bu tezarühatı ibne hakem ibne hakem diye ama bu söylem sonunda gerçekleşmiş ve trabzonlu nur topu gibi ibne bir hakemimiz olmuş.olayın ayrıntıları linkte saklı...
http://fanatik.ekolay.net...di_3_Detail_88_242358.htm