1. 1.
  kırmızı kan hücrelerinde bulunan oksijen taşıma görevi yapan moleküllerdir.oksijenin kanda taşınmasını sağlarlar.4 alt birim içerirler. bunların 2 si alfa altbirimleri diğer 2 si de beta alt birimleridir.her bir alt grup bir polipeptid olan globin ve oksijen ile birleştiğinde moleküle oksijen taşıma yeteneğini verir.
  6 -1 ... pellet
 2. 2.
  hem ve globin diye iki kısımdan oluşmaktadır. yapısındaki demir atomuyla rahatlıkla oksijen ve karbondioksit ile ayrılıp bağlanma yeteneğindedir. fakat yapıya karbonmonoksit bağlanırsa ayrılmaz, bu yüzden tekrar yapısına oksijen bağlanamadığından her lodosta ortaya çıkan soba zehirlenmeleri meydana gelir.
  1 ... cormorant
 3. 3.
  karbonmonoksitle kararlı bileşik oluşturdugu için, bir daha ayrılamaz ve zehirlenmeye yol açar.
  3 ... hemoglobin
 4. 4.
  GSU'de bilgisayar mühendisi olan dost kişilik..
  şirin arkadaş..
  -1 ... montania
 5. 5.
  (bkz: methemoglobin)
  ... micro cuts
 6. 6.
  yüksek kesimlerde oksijen fazla olduğu için, sayısı fazla miktarda artan ve bu kesimlerde yaşayan bireylerin kırmızı kırmızı yanaklara sahip olmasını sağlayan, kanda oksijeni taşıyan molekül.
  ... angelina
 7. 7.
  (bkz: fit)
  ... queraimo
 8. 8.
  örümcek adamla büyümüş biri olaraktan ne zaman görsem nickini hemo goblin şeklinde okuduğum uuser.
  2 -1 ... kelly
 9. 9.
  dışarıdan almış olduğumuz oksijeni(o2) kana geçtiği anda alıp vüdutta oksijen gereken yere götürür ve oradaki karbondioksiti(co2) alıp dışarı atar. yani taşıyıcılık görevi yapar. demir yoksa görevini yapamaz.
  ... unique270
 10. 10.
  oxyhaemoglobin ve deoxyhaemoglobin olarak iki durumda bulunabilir.
  ... yogurette