bugün

Aynen panpa bana da doktor söyledi bol su iç diye.

Zaten herhangi bir sağlık şikayetim yok.

Madem çok kanım var, bağış yapıyorum topluma faydam olsun.
Bünyemde yüksek seviyede bulunandır.

Yılda iki-üç kez kan bağışı yaparım.
tam bir antibiyotik ismi...
nefes daraltısı, yorgunluk, göğüs ağrısı neyin yapıyor. benimki hayata karşı bir ağrı gerçi. neyse yıllardır bende yerle bir olan değer. dokularıma oksijen taşınamıyor sayesinde zaar, beyne de belki ondan gitmiyordur şaka şaka. yapında bulundurduğun demiri mikeyim öncelikle. hayat bazen bohr kayması gibi, ama tam da öyle değil.

edi: hg azlığı mevzubahsim. bodoslama girmişim. tişikkirlir.
11 şiddetli saç dökülmesi baş ağrısı süğürleniyorum.
19 benim maşallah çalışıyor bünyem.
ben bundan yaklaşık 7 sene önce gis kanama şikayetiyle hacettepe acilde yaklaşık 30 saat kaldım. 4 ya da 5 ünite kan, yaklaşık 20 ünite de serum verdiler. kanama yaşadığımda yaşım 28, kilom da 85-90 civarıydı. 1,80 boyundayım. hgb değeri 6,5 falandı sanırım.

ben o halde 30 saniyeden fazla ayakta duramıyordum. hatırlarsınız ostimde bir patlama oldu. yaklaşık 40 kadar yaralı vardı. benim acile gittiğim gün de tam olarak o gündü. kolu bacağı kırılmış adamları içeri bile sokmuyorlardı. acilde ön muayene yapan doktora raporumu uzattığımda "bu adam nerede" diye sordu. beni görünce ayakta nasıl durduğuma şaşırdı.

hgb değeri kişinin yaşına, boyuna posuna göre farklı sonuçlar çıkarabilir ama bu değerin düşük olması ne olursa olsun vücudunuzda anormal bir durum olduğunu gösterir. öyle ipe asılıp iki takla atmakla iyi olunmuyor. doktor ya da sağlıkçı falan değilim ama bu konuda sayısız tecrübem oldu. naçizane tavsiyem acil tedavi olmanızda fayda var. bu konu şakaya gelecek bir hadise değil. vücudun kana ihtiyacı var. sizde kan yok.
sağlıklı insanda 2 alfa globulin zinciri 2 beta globulin zincirinin birleşmesi ve yanına protoporfirin artı demir eklenmesi ile oluşan oksijen taşıyıcı enzim.

ayrıca kardeş burası forum sitesi mi. cevap vermeyin lan.
“Beynime emir gönderdim ve beynim artık çalışmıyor”.

Yoksa bir insan sonuçlarını niye burada paylaşsın.
bey'iyle ne alakası var aq.
Kendini iyi hissetmen sağlıklı olduğunu göstermez. Benzer vakalar ben de gördüm yavaş yavaş kan kayıplarında vücut adepte oluyor ama bu demek değil bu doğru. ilerleyen dönemde sorunlarla karşılaşırsın özellikle bu hct yle hamile kalıp çocuk doğurman çok zor demir desteği gerekiyor.
yüksekse iyi bir kalp doktoruna gidin.
bak kardeşim ciddi olarak söylüyorum sağlikçiyim; benim bir şeyim yok, iyiyim falan diyorsun ama vucudun ciddi zayıf düşmüş.
sıkı rejim falan yapıyorsun veya ağır bir işte calisiyorsun anladigim kadariyla
Kana kırmızı rengi veren madde.
8'in altına düştüğünde kan verilmesi gereken değer. Benim hemoglobinim 6.9 ayrıca demir seviyemi gösteren değerlerim düşük; ama bağışıklık sistemimi ve hormonlarımı gösteren değerlerim gayet sağlıklı ve egzersiz yaparken en ufak bir yorgunluk hissetmiyorum; görüldüğü gibi, topuklu ayakkabıyla takla bile atıyorum:
https://twitter.com/04_se...status/991376496009859073

Bu da gösteriyor ki "Tıpta her zaman Genel geçer kurallar olmayabilir. Herkesin bünyesi farklıdır. Bazı insanlar hemoglobin seviyesi 8'in altına indiği an, bağışıklık sistemi zayıflar ya da halsiz düşer; bazıları ise hemoglobin seviyesi, demir seviyesi yerlerde sürünmesine rağmen egzersiz yapar ve yorulmaz."

Şunu fark ettim ki, vücudumu bu hemoglobin ve demir seviyesine adapte ettim. Vücuduma beynimden emir gönderdim "Bu kadar hemoglobin ve demir seviyesi ile çalışacaksın! Az malzeme ile çok iş yapacaksın!" Dedim. (Bu işin şakası tabi.) Ve vücudumu düşük hemoglobin ve demir seviyesi ile çalışacak kıvama getirdim. Böylece düşük hemoglobin ve demire dirençli hale geldim. Ama beslenmeyle demir seviyemi yükseltme çalışmalarıma başladım. Demirim de yükseliyor. Bu demir seviyesi, ilaç kullanmadan sadece uyguladığım doğru beslenme programıyla 2 aya kadar yükselecek. Tıpkı b12 değerim gibi. B12'yi de beslenme programıyla yükselttim.
görsel
görsel
Buradan düzenli olarak editleyeceğim değerlerimi.
3 ayda 1,5 gram düşüp kansermiyim acaba sorusunu aklıma getiren şey.
solunum organından dokulara oksijen, dokulardan solunum organına ise karbondioksit ve proton taşıyan protein.
Hemoglobin düşüklüğü, özellikle kadınlarda görülen bir durumdur.
Şiddetli regl kanamaları yaşayan kadınlarda sıkça rastlanır. Nedeni araştırılmalıdır.
Halsizlik, bitkinlik, unutkanlık, uykusuzluk, çarpıntı, anksiyete gibi semptomları vardır.
hemoglobin 10 ile 18 arasında olması gerekiyor. eğer 10 değerenin altında ise kan kaybı var demektir. genelde mide kanaması yüzünden kan kabı olur. bunu sebebi hastanede gördüğünüz tedaviden kaynaklı yada aldığını agrı kesici veya ilaçlardan sebebidir.

eğer hastanede kan sulandırıcı iğne yapıldıysa mide kanamasına sebebdir.

şişli etfal hastanesinde tedavi görüyorsanız hele hele karşınızda doçent varsa sakın güvenmeyin. size ARANESP adında şırınga iğne ilaç yazabilir. bu ilaç hemoglobin seviyesini yükseltmek için kullanılan bir ilaç. fakat kan kaybı olduğunu doçent anlamayabilir. yada kasıtlı görmezden gelir.

---------> mide kanamasından ölen çok kişi var.

eğer bir sebebten dolayı şişli etfal hastanesinde tedavi gördüyseniz. sakın yazdıkları reçetelere güvenmeyin. başka hastanelerdeki doktora görünün fikrini alın.

şişli etfal hastanesinde reçeteler eksik ilaç veya yanlış ilaç reçete edebilirler. ve reçeteyi kasıtlı yanlış yapabilirler. puştça davranışlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
fişne suyunda bolca bulunandır.
En az 12 olması gerekirken bende 4.7 dir. Acı bir durum.
Kana kırmızı rengini veren kan proteini.
(bkz: fişne suyu)
büyükşehir ücfetsiz olarak kabirlere döker.
insan öldüğünde hidrojen sülfür ile birleşerek cesetin kokmasına neden olan bileşik.
Merak ettiğim hidrojen sülfürü nerden bulduğu.ben şok.
güncel Önemli Başlıklar