bugün

yanlışlıkla kafatasını dağıtmak için birebir yöntem...
(bkz: kendimden biliyorum)
mütevazi, asil rocker dansıdır, punk'çı pogosu gibi algılanmamalıdır, kimseye bir zararı yoktur. belli bir süreden sonra boyuna rahatsızlık vermemektedir, hoş rahatsızlık verse de atın ölümü arpadan olsun dedirtir.
bir cesit dans.kisa sacli da hostur,uzun sacli bambaskadir tabi.
tıklım tıkış konserde deşarj maksatlı yapılabilecek kafa salınımı hareketi.
bide kafayla küçük bir daire çizilerek* yapıldığında daha bi hoş olur.ayrıca uzun saç yelpaze görevi görerek serinlik verir..
türkçe kafa sallamak demek varken niye herkes kullanıyor dediğim ingilizce kelimedir. öyle kullanınca daha mı havalı oluyo acaba.***
gaza gelinmesi durumunda boyunda uzun süren ağrılara sebep olan eylem.Başlamadan önce ısınma hareketleri yapılması önerilir.
konserlerde kendini kaybetmek için birebir. keskin bir boyun ağrısı ve sarhoşlukla da sonuçlanabilir.
headbang abazan metalcilerin çılgınlık adı altında yaptığı bir mal hareketidir.
mart ayından itibaren blue jean dergisinin yanında ek olarak cıkacak metal dergisi.

---spoiler---
uzun süredir üzerinde çalıştığımız hadiseyi açıklama zamanı geldi.
Mart 2007 tarihi itibariyle 52 sayfalık renkli orijinal türkçe formatlı bir dergi çıkartıyoruz. adı HEADBANG!
bu dergi blue jean'in yanında verilen bir dergi. yani 4 ytl.ye bugüne dek blue jean alanlar, yanında bunu da alacak. buna "ek" denemez, çünkü yazarından, konularına kadar farklı bir konsepte sahip. blue jean'in yanında verilmesinin dezavantajları var elbet ama hepsini bir anda bertaraf edecek bir avantajı da var: 25 bin kişiye ulaşacak. bu noktada gelmiş geçmiş en çok satan metal dergisi de olmuş oluyo otomatikman :P
derginin çizgisi kompile muamele metal şeklinde. ama klasik rock'a da saygısı sonsuz. korn, evanescence, limp püsküüt filan olmayacak ama lamb of god, tirivium felam olacak. herşeyin sert olanı makbuldür düsturundan hareket ettik.
biraz daha detaya girmek gerekirse... incik boncuk promosyonuna sonuna kadar karşı olan ben, blue jean'in yanında bir rock&metal dergisi verilmesi projesini önerdim ve enteresan bi şekilde kabul edildi. dahası yöneticiler destek de veriyorlar. mesela blue jean ile arkalı önlü değil, yanyana paketlenecek ve bayilerin hepsinde kapağı görünür olacak. bunu ben diil kendileri önerdiler. afişler basılıyor ayrıca. "dergi 36 sayfa olsun" dedim, onlar, "hayır 52 olsun" dediler filan, şaka gibi. herifler mantar mı çaktı çözemedim :P
en önemlisi ise normalde blue jean için sayfası 10 bin dolar filan olan reklam tarifesi bu dergi için tavsiyemiz üzerine özel bir fiyata indirildi. yani 10'da birinden bile az diyim anlayın artık. köstebek, hammer filan ilk sayıda reklam verdiler, köstebek "ben her sayıda veririm valla, leziz bi durum" filan dedi. neredeyse durock bar'daki konserlerinizin bile reklamını verebilirsiniz tam sayfa (o kadar da diil, evet *
ve yazar kadromuz...
ŞANVER OFLUOĞLU
DOĞU YÜCEL
SADi TiRAK
iPEK ATCAN
ÖZGÜR ÖĞRET
ÇAĞLAN TEKiL
ALKAN KARAÇAM
MERT YILDIZ
kapımız herkese açık tabe...

Posterler: Slipknot, Gorefest, Amorphis, Arch Enemy

---spoiler---

http://www.duslervekabusl...m/topic.asp?TOPIC_ID=5263

e güzel tabi.
(bkz: headbang yapana denyo diyen denyolar)
alkolsüz bir şeye benzemeyendir.
blue-jean yanında verilen medya dünyasına yeni girmiş dergi.
pentagram konseriyle ilgili sayfasında seyirciler arasında sarhoş bir şekilde yerde yatarken kendimi gördüğüm içeriği bomba gibi olmuş bulunan dergi...
böyle arşivlik bir dergide kendi adıma ufacık bi hatıra bulmuş olmak da oldukça sevindirici oldu.
bu ayki sayısında metallica kapak olmuştur.
yeni sayısında coşmuştur. judas priest yazısı oldukça güzel olmuş. posterler : kiss, rotting christ, cradle of filth, kreator
Saçı uzun olmayan metalcinin yapmaması gereken bir aktivitedir ; zira kellerde ve saçı kısa olan arkadaşlarda (ben dahil) yanlış izlenim yaratıyor. Bu arkadaşlara pogo öneriyoruz.
(bkz: Pogo)
(bkz: Deli dana)
kokusuz şampuan kullanan uzun saçlı kısa ceketli kirli sakallı kardeşlerin arada sırada yaptıkları heyecanlı eylem.
havada karada heryerde aralıksız her türünü yapabilen eylemdir.
http://www.myspace.com/headbangmagazine
blue jean ile birlikte verilen 30 yaşında blue jean almamıza sebep olmuş güzel dergi...içinde aptülika ve grup perişanı barındırması gözlerimi yaşartmıştır...alınmalı okunmalı okutulmalıdır...haziran 2007 sayısında dave mustaine röportajı da var...
haziran sayısının son sayı olacağı haberi üzerine okuyucularını pek fazla üzen, ancak derginin çıkarılması için kendini paralayan çağlan tekil'in çabaları üzerine iki ayda bir yayınlanmasına karar verilen, metal müzik adına deneyimli ve engin bilgi birikimine sahip, metal müziği ''yaşayan'' kişilerin çıkardığı ek dergi..
ilk headbang led zeppelin konserinde yapılmıştır.
dünyaca ünlü çok iyi rock gruplarının elemanlarının bile yaptığı bir çeşit danstır bence. 16 yaşındayken de yapılır, 24 yaşına gelindiğinde de yapılır. Olayda bir denyoluk aranmaması gerekir. Birde ateşinizin çıktığı hasta olduğunuz zamanlarda bir kaç yorgan alıp, üstünüze örtüp, yorganların içinde yapıldığında aşırı terleme sonucu vücuttaki ateşin, hastalığın bir bölümü doğal yoldan atılmış olur.
(bkz: kafa siken)