Resmi sitesinde, sokaklara kurulan kameralar ile 24 saat canlı yayında semt sakinlerini izleme olanağı sunan, bursa ilçesi.
bursanın en uçtaki dağ ilçesidir.. birçok önemli madeni olmasına rağmen devlet tarafından "burda maden yoktur" denilmiş ve iki-üç ay sonra gelen kayserili bir mutesebbis tarafından hayvan gibi krom çıkartılmış yerdir.. kaynaklarımızın kullanılmamasına dair güzel bir örnektir harmancık..
kültürel ve ekonomik olarak güneydoğu ilçelerinden hiç bir fazlası olmadığı halde terörist yetiştirmeyen yurdum köşesi.
bursa'nın ege bölgesinde kalan ilçesidir.
yeni yeni yüksek okula sahip olan, 30 polisin daha yeni atandığı, öğrencilerin ve polislerin gelmesini fırsat bilen ev sahiplerinin ev kiralarını 150den 350ye çıkardığı, gittikçe de yeni gelişmeler iş sahaları olması beklenen bursa nın şirin bi dağ ilçesidir...
kim bağladı beni bursaya diyen iklimiyle kütahyaya göz kırpan herkesin birbirini tanıdığı yürü yürü bitmeyen caddeleriyle ünlü yeni yeni üniversite öğrencisinin arza-ı endam ettiği açılarak değil kapanarak büyümeyi seçen bi anlamda mucizelere talip olan metropol adayı yerleşim yeri.
AKPINAR
ALUTÇA
BALATDANiŞMENT
BEKDEMiRLER
ÇAKMAK
ÇATALSÖĞÜT
DEDEBALI
DELiCEGÜNEY
DUTLUCA
GEDiKÖREN
GÖKÇELER
GÜLÖZÜ
HARMANCIKAKALAN
HOBANDANiŞMENT
ILICAKSU
iSHAKLAR
KIŞMANLAR
KOCAPINAR
KOZLUCA
NALBANT
OKÇULAR
YEŞiLYURT

adlı köylere sahip bir bursa ilçesi.
uludağ üniversitesi meslek yüksek okulunun kurulması ile gelişmekte olan ilçe.
(bkz: harmancik)
halihazırda bursa'da tren istasyonu bulunan tek ilçedir.
bursamızın en küçük ilçesidir 2000 sayımında nüfusu 4864 ken 2007 de 4192 olmuştur. herhalde 2038 de köy falan olur.
balıkesir-kütahya kara ve demiryolunun geçtiği ve eskiden orhaneli'ye bağlı bucak olan bursa ilçesi. en dağlık bursa ilçesi için

(bkz: keles)
Amasya ilinin Göynücek ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Göynücek)
ankara iline bağlı Beypazarı ilçesinde bir köy.

(bkz: Beypazarı)
bingöl ilinin genç ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: adaklı)
çanakkale ilinin Lapseki ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Lapseki)
Çankırı ilinin Bayramören ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Bayramören)
çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: çorum/#8261614)
bursanın en uzak ilçesi.110 km. (bkz: memleketim)
kütahyanın tavşanlı ilçesine bursadan daha yakın olan ilçedir.
şehri ikiye bölen uludağın güneyinde kalan keles. büyük orhan gibi bursanın gözden ırak ilçelerinden birisi.
Keles, büyükorhan, orhaneli, ilçeleriyle birlikte dağlılığı kültür olarak canlandıran, manav kökenli ve kayı boyu Domaniç e yerleştiğinde at silah ve asker yatağı olarak kullanılan ve şuan ise ; SağolsuN son belediye başkanı Mustafa Çetinkaya nın Harmancık'ın toplam nüfusunun yarısı kadar istihdama sahip olacak olan Nursan ı pervasızca kovmaktan beter etmiş ve halkın sürünmesine vesile olmuş bir başkana sahip olan ve aynı başkanı 2. Kez seçmiş olan Bursa'nın dağ ilçesidir.
Bursa'da dağardı veya dağlılar olarak bilinen bölümde bulunan bursa ilçesi.yeni planlamaya göre büyükşehir olarak geçmektedir ama bursa merkez veya büyük şehirlilikle alakası yoktur.ticaret ve diğer faaliyetler için kütahya'nın tavşanlı ilçesi daha fazla kullanılmaktadır.bölgede maden sahaları bulunmakta halkın asıl geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.iş imkanı kısıtlı olduğu için göç vermektedir.ama samimi,özünü kaybetmemiş insanların yaşadığı bir yerdir.son olarak ekolojik park yapılmıştır.daha detaylı bilgiye http://www.harmancik.gov.tr/default_B0.aspx?id=288 buradan ulaşabilirsiniz.bursa,balıkesir ve kütahya tarafından ilçeye ulaşabilirsiniz.tarihi olarak da osmanlı'nın ilk kurulduğu coğrafyaya çok yakındır.hatta tarık buğra'nın osmancık romanında adı sık sık geçmektedir.
bursada bir ilçe.
26 yil boyunca bursa da yaşamış sahsimin hiç gidip görmedigi bursa ilcesidir. Kars, hakkari, edirne, artvin vs memleketin öte ucunu gördüm ama kendi vilayetimin ilcesini hala bilmiyorum. Halbuki deli gibi de merak ederim. ilk fırsatta gelecem ulan harmancık bekle beni.