bugün

(bkz: anne eli değmiş gibi)
yaklasan anneler gunu oncesi yayimladigi sairane reklami ile tuyleri diken diken eden biskuviden daha ote birsey.
çokodamla, fındıklı gibi çeşitlere sahip olan ülker bisküvisidir.
hanım ellerse, bey kim bilir ne yapar dedirten bisküvi.

yıllar sonra gelen edit: "dedirten" için özür dilerim. acemilikten kaynaklanan bir hataydı. bir daha olmaz.
bir lavuk koşuyor falan reklamında, maratondan kaçıp annesine koşuyor. özledim falan diyor, koştum geldim diyor. anne eli değmiş gibi sloganı yine yerleştirilmiş.

tamam seviyorum bu ürünü ama reklamı pek iç açıcı değil gibi.

yiyor muyum?
-evet.
(bkz: hazelnut cookies)
facia bir isme sahip bisküvi. hanımeller ne demek lan? kim elliyo hanımı, kimden bahsediyosunuz?
karımızla kızımızla bisküvi yiyemeyecekmiyiz lan.
çay'a, süt'e biskırem, tutku, ve burma bisküvilerinden daha çok yakışan lezzet. hele kare şeklinde bol şekerli olanları tadından yenmez, o derecedir.
ben küçüktüm, 19-20 sene evvel gene vardı sanki bu, hala var. unutmuşum bayadır, geçen gün aldım bir kırmızı bir yeşil paket, hayvan gibi yedim. çok lezzetli bir şey.
lezzetli bir bisküvi türü. üstün kaliteli, çayla beraber yenilmesi ayrı bir zevk.
boxer üzerinde yazabilecek yazı. hatta yazmışlar bile. ilk okul tarzı espri yeteneğine sahip işletme sahiplerinin olması oldukça düşündürücü.
vaktiyle "ülllker hanımeller günboyu biskivünüz" jeneriği ile reklamları vardı. ülker'in ilk markalarından.
"anne eli değmiş gibi" yeni sloganıdır.
Kırmızı paketlerinde dünyanın en orgazmik bisküvisini barından marka. Şöyle üzeri şekerle kaplanmış dikdörtgen şeklinde kalınca bir bisküvidir kendileri ve özel üretim olarak acilen sadece onlardan üretilmelidir.Ancak bazen adet sayısı fazla ya da az olabilir.Az olduğu durumlar, benim yüzümün aldığı şekille birden bütün hevesimin ve mutluluğumun içine edebilme potansiyeli barındırmakta.Umut Sarıkaya tipi mutsuzluk tanımına o an örnek verilsem yeridir.
bunun böyle kocaman kurabiyeleri çıkmış. henüz yemedim ama niyeyse herkes öve öve bitiremiyor.
çokodamlalısı fındıklaya taktığı ülker bisküvisi.
nasıl bir reklam jinglei varsa artık, zihnimde öyle bir yer etmis ki basligi okur okumaz kafamın içinde çalmaya başladı.
vakt-i zamanında arkadaşımın ''sizin hanımellermi?'' gibi iğrenç esprisine maruz kaldığım bu yüzden aylarca yiyemediğim ülkerin püsküvütüdür.
nasıl bir fırınlama teknolojisi geliştirdilerse cidden evde yapılan kurabiyelere bir yaklaşık ürün vermeye başladılar.
her yediğimde ülkerin bu işten anladığına bir kez daha kanaat getirdiğim, çayla mükemmel ikili olan püskevit.
eski tadı kalmamış.ne yerdik küçükken.karnın açsa sütün için at bunları böyle kaşıkla ye çok güzel oluyo bebek maması gibim bişey.damla çikolatalısını severdim .ama en çok tercih edileni de dışı yeşil olanı klasik mi ne nedendir bilemem tabi.ama cidden o eski lezzeti yok.ya da hala aynı da farklı lezzetler tattıgımız için bana basit geldi.
hanım eller, adam ellemez.

hanım eller, adam ayaklar.
içindeki dikdörtgen dışı şeker tanecikli püskevite bayılıyorum
sadece onlardan oluşan ortalama bir püskevite 4.00 TL verebilirim.
şu sıralar çocukluğumu hatırlatıyor bahanesi ile insan gibi değil; çoluğun çocuğun rızkını yer gibi yiyorum.
güncel Önemli Başlıklar