bugün

(bkz: xhamster) *
kobay olarak kullanılan hayvan...
xhamster
gözlerinin rengi korktuğum anlarda aklıma gelen tiksinç bir fare modeli. o göz renginde çocuğum olsun terkeder almanyalara gider orda yaşar çocuğuma da "baban öldü" dedirtirdim.
aldığım gudübiktir. ilginç ki insanların hamsterları gececi çalışır sabahları yatar. efendim bu hıyarın ne yaptığı belli değil. dürtük dürtük etmeme rağmen beni ısırmamıştır. dönen tekerleğine de binmiyor hıyar. akvaryumun içinde * hiç hareket etmeden yatar uyur. eline geldiğinde efendim tam böyle ibnedir. elimden atlamak için her şeyi deniyor. kendisiyle yakın zamanda eskişehire gidip paraşütle atlayacağım. o zaman anlasın elimin değerini pezemenk. ama ben böyle temiz ve yumuşak tüylü hayvan görmedim. bi de yüksekten korkmuyor ki anasını satayım.
faregillerden evcil bir hayvan.

--spoiler--
bazen ince sesli kızlara hamster denilerek komiklik yapılır.
--spoiler--
x'li olanı tercih edlir.
kalem yemeye çalışanları da vardır. yanakları sıkılasıdır.

http://www.facebook.com/v.../video.php?v=369465797555
çok şirindir kerata. besledikçe bağımlılık yapar, kulaklarını arka ayaklarıyla kaşıması ömre bedeldir.
buna hayvan demek bile iltifat kacar. yillar once bir gafletle mini minnacik, sevimli goruntusune kanip almistim. sonra bunu cam bir kafese soktum. gel zaman git zaman bu buyudu. buyudu dedigim, lagim faresi kivamina geldi. sonra bir gun her nasilsa o cam kafesten kacti. o gun de evde mevlut var. bir taraftan cikip rezil olucaz diye annemle kicimiz ucukladi. kendisi hic bir sey olmamis gibi gece bir dolabin ardindan cikageldi. ertesi gun komsunun oglunun serce parmagini kapinca, aynen tutup aldigimiz yere goturduk. artik nasil bagirip cagirdiysam, adamcagiz geri aldi. tam boyle kedinin onune atmalik uyuz bir hayvandir. siz siz olun bunlarin sevimli yuzlerine aldanip evinize sokmayin.
sincap fare değil, tavşan sincap karışımıdır.
benim bi hamsterım vardı adı hamsterdi.. ama hemstır değil hamster.. yazıldığı gibi.. 2 ay sonra öldü..
tek gözü olmayan dostum zımba.
son derece sevimli, böyle bağra basılası şeker şeyler. yirim ben sizi yirim. gerçi insanların fare lan bunlar düşüncesinden dolayı eğer seviyorsanız size de faresever lakabı takılabilir. ama çok tatlı bu şeyler yaa. böyle alıcaksın bunları mıncıklıcaksın. gerçi miniminnacıklar. yerim yerim.

anneme yıllardır yalvarıyorum. kadın resmen kafesiyle beraber camdan aşağı atarım dedi. onu hiç bu kadar vahşi görmemiştim. şu küçücük sevimli yaratıkların bahsi geçince bile çıldırıyor. ama benim de bir gün böyle minicik sevimli mi sevimli hamsterım olcak. adı bile hazır şimdiden. off çok cicisiniz yaaa.
kendi çapında fantazi üretenleri mevcut. misal bizimkisi içine girip döndürmesi gereken pürüfün altına yatmış şimdi sırtüstü. ordan öyle döndürüyo. salak.
(bkz: xhamster)
kafesin tellerini her daim kemiren aşırı şirin minik hayvancık. kaç aydır dışarı çıkabildi mi çıkamadı gerçi. ne verseniz yer bu hayvana*, et verirseniz yer ama zararlıdır çiğdem verirseniz ayıklar da yer, bira bile içer ama zararlıdır falan. kesinlikle edinilmeli.
bir ay beslediğim tatlı şey. adı pepeydi, evet 'di' diyorum çünkü hamile kalınca 9 çocuğa anneannelik yapamayacağımı anladım. sanırım kötü bir neneyim!
http://www.youtube.com/watch?v=7A_eOouPbII
gündüz uyur gece gezerler.size alışırsa evin içinde rahatça bırakabilirsiniz fakat bir odada kapılar kapalı olmalı.çünkü heryere girebiliyorlar. yemeklerini ağızlarına doldurup taşıyıp depoluyorlar. çok mu çok şirin ve çok hassas hayvanlar kısa ömürlüler.yada benim ki öyledi.çok üzülmüştüm.
bir de x lisi vardır pek bir terbiyesizdir.
pek bir sevimli olsa da, fare türüne ait oluşundan dolayı iç gıdıklayan birşeydir. bu sebeple, uzaktan sevilir.
başında x yoksa işim olmaz.
evde beslenmesi gereken hayvan. şirin mi şirin.
manikürlü fare olarak da adlandırılır.hakkında varolan birçok rivayet mevcuttur:doğada varolmadığı labaratuarda üretildiği,kobay hayvanı olduğu için bütün mikropları bünyesinde barındırdığı,fare ile sincabın çiftleşmesiyle ortaya çıktığı gibi... ama ben diyorum ki evde beslemeye en müsait hayvan türüdür,elinize alıp sevebilirsiniz,dışarı çıkarıp gezdirme derdi yoktur yuvasının bir köşesinde belirlediği tuvaletini haftada bir kere temizlerseniz koku derdi de olmaz.ayrıca sahip kavramına da sahiptir gözlerimle şahit oldum babamın göbeğine oturup birlikte çekirdek yiyorlardı.bu kadar övdükten sonra dikkat edilmesi gereken hususlar asla mandalina portakal vermeyin haftada bir vereceğiniz yeşillik onun için kafidir, ortalıkta çok kablo bulunan yerlerde serbest bırakmayın,en sık rastlanan ölüm sebepleri kabloları kemirirken elektrik çarpması ve aşırı yağlanmadır.ne verirseniz yer ama bilin ki aslında verdiklerinizi yemiyor ağzında bulunan keseciklerde biriktirip yuvasının bir kenarında istifliyor.o sebeple günde verilecek bir öğün onu tatmin eder.bu kadar şeyi bilmem kendi hamsterımın ölümünü engelemiş midir?tabii ki hayır.aman da aman her şeyi yiyormuş diye teyzem tarafından sunulan patates kızartması ve mayonezi hüpletip ishal sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur.ah sokrat ah sen gittin bak sözlükte namın kaldı
kafesinin içinde bütün gün tekerlek gibi şeyin içinde koşarak enerjisini tüketme ihtiyacı duyan fare ile akraba bir canlı.