bugün

kişinin, arzu ettiği gibi yaşaması. hiç şikayet etmeden.

e cengiz hadi artık. yaşın geldi, evlenmiyor musun hala?
ben halimden memnunum münevver teyze.
eeee şey..nasıl ya memnunum?
memnunum işte, böyle iyi.
aman iyi..
gotune huzur batan guruhun asla kabullenmedigi durumdur.sukretmenin ne anlama geldigini bilmeyen gotu acıkta kaldıktan sonra kafamı miken yok mu diyen insanın ogrenmesi gereken durum.
mal olmak.
her istediğinizi elde ettiyseniz mutlusunuzdur, elde ettiğinizden daha da azıyla yaşayabilecekseniz daha da mutlusunuzdur.
(alıntı)
başkasının halindense olabilir. kendi halindense yok böyle bir şey.
halim vaktim yerinde ev kiramı ödeyebiliyorum.
(bkz: iç güveysinden hallice)
kendi elinden gelmeyeni başkasından istememeyi öğrenmiş kişinin,

elinden gidene üzülmeyecek kadar doygun olmasıdır.
hayattan beklentilerini minimize etmiş insan tipidir.
dünyanın en rahat hali. deli olayım dünya benim kahrımı çeksin diyen ve huzur içinde olan insan... idolüm.
kişinin ilerleyişini önleyecek bir durumdur. şöyle açıklayayım efendim; insan içinde bulunduğu durumdan memnun olmadığı için kendini geliştirme gereği duyar ve bunun için çabalar. kendini ve yaşamını yeterli bulmayan insanlar kendini geliştirir. halinden memnunsan o halde kalmaya mahkumsundur. umulur ki halin memnun olunasıdır. yoksa halin sen memnun olsan da haraptır.
en büyük rahatlıktır o. halinden memnun olmayan ise dünyanın en huzursuz en beklenti dolu insanıdır.
halinden çok memnun olmak bile olasıdır.

(bkz: ever)

Hele bir de uzuunca süredir, aylar yıllar boyu süregelen bir durumsa, değmeyin keyfinize.
Garip bir şeydir.
imkansız bir şeydir. imkanlıysa zeka sorgulanmalıdır zannımca.
psikolojik sorunlarımdan önce içinde bulunduğum, beni bu hale istemediğim bir olay getirdiği için şuan maalesef yaşamadığım durum.
şu haldeyken maalesef memnun olamıyorum.
memnun olmamak nasıl memnuniyeti getiriyorsa memnun olmak da memnuniyeti getiriyor. fakat ben getiremiyorum..
Bu ülkede ancak görünmeyen şeylerle uyutulmuş tiplerin başarabildiğidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar