bugün

entry'ler (124)

25 yaşına geldiği halde hala sigara içmeyen erkek

Erkektir. Içenler potansiyel iktidarsizdir ayrıca sigara şirketlerini zengin edip kendilerini zehirlerler. Vergisini devlet alir, parasını şirket, zehri sen ama rahatladığını iddia eden yine sen.

anın görüntüsü

Burayı facebooka instagrama çevirmeyin.

14 şubat

Yalnız olduğum için kapitalizmin oyunu diyerek kendimi avuttuğum gündür.
Eğer sevgilim olsaydı bu kez onu bunlar kapitalizmin oyunu diye avuturdum.

bir kızın omuzlarını öpmek

Erkeğin dudaklarıyla kadının boyun ile kolu arasındaki epidermis tabakasının birleşmesidir.
Serotonin ve oksitosin hormonlarını arttırması muhtemel eylemdir. Ortam müsait ise testesteron ve östrojen hormonlarına etkisi de olacaktır.

gecenin şiiri

Sözde, senden kaçıyorum dolu dizgin atlarla..
Bazen sessiz sedasız ipekten kanatlarla.. Ama sen hep bin yıllık bilenmiş inatlarla..
Karşıma çıkıyorsun en serin imbatlarla.. Adını yazıyorsun bulduğun fırsatlarla..
Yüreğimin başına noktalarla.. Hatlarla.. Başbaşa kalıyorum sonunda heyhatlarla..
Sözde, senden kaçıyorum doludizgin atlarla. Ne olur bir gün beni kapında olsun dinle..
Öldür bendeki beni..
Sonra dirilt kendinle! Çarpsan karasevdayı en azından yüzbinle..
Nasıl bağlandığımı anlarsın kemendinle..
Kaç defa çıkıp gittim buralardan yeminle..
Ama her defasında geri döndüm SENiNLE.. Hangi düğüm çözülür.. Nazla.. Sitemle.. Kinle..
Ne olur bir gün beni, kapında olsun dinle.. Şaşırdım kaldım işte, bilmem ki n'emsin..?
Bazen kızkardeşimsin.. Bazen öpöz annemsin..
Sultanımsın susunca, konuşunca kölemsin..
Eksilmeyen çilemsin..
Orada ufuk çizgim, burda yanım yöremsin..
Beni ruh gibi saran sonsuzluk dairemsin.. Çâresizim.. Çâremsin.. Şaşırdım kaldım işte bilmem ki neyimsin...
Yavuz Bülent Bakiler
https://youtu.be/iiY93h_UJeU

içselleştirilmiş ırkçılık

insanlığın geldiği hali gösterir. ilginç olan ilahi dinlerde de materyalizmde de ırkçılık yokken ırkçılığın kendi başına bir inanç gibi güçlenmesi.

pişmanlığı yalnızlık sanmak

belki de başlık orgazmdan sonra gelen pişmanlığı yalnızlık sanmak olmalıydı.

pişmanlığı yalnızlık sanmak

yapılan ya da yapılamayan şeylerin doğurduğu pişmanlığın yalnızlık olarak adlandırılmasıdır. ya da bazen can sıkıntısı...
birçok duygu gibi yanlış adlandırılmıştır. ders çalışman gerekir ama sen olabildiğince tembellik edersin
belki bir kıza açılmak ister utangaçlık edersin belki bağırmak ister içine sinersin
belki unutmak ister hatırlarsın ama bir şeyleri ya eksik yapmışsındır ya fazla... yapman gerekenleri yapamamışsındır
bu böyle sürüp gider. bir boşluk hissedersin içinde yaptıklarının ya da yapamadıklarının pişmanlığıdır bu
ama sen bu boşluğu yalnızlık zannedersin sonra kendine kızacağına insanlara kızarsın. kendini sorgulayacağına
olmayan yalnızlığını sorgularsın. mesele yalnızlığın değildir sana ağır gelen yoksaydıklarının yükümlülüğüdür
canın sıkılmaz aslında canın sıkar seni, yaptıklarınla yapamadıklarınla...

illa seks yapalım diyen hasta

rüyada görülen bir fantezi veya doktorum oltamı attım bekliyorum serzenişidir.

türk kızı

çok çabuk havalanır. üniversiteyi kazanmak bile onu 'kendi gözünde' ulaşılmaz yapabilir.

kızların seks haricinde düşündükleri şeyler

diziler.

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

hiç bir sağlık sorunu olmayan, ailesinde böbrek rahatsızlığı bulunmayan,
çok şişman olmayan özellikle 0 rh+ kan gruplu hanımları beklerim.

sadece türklerin sorabileceği sorular

üniversite kaçta dağılıyor gardaş?
sen benim kim olduğumu biliyor musun?
kimsin lan sen?

sagopa kajmer

rakiplerinden bile övgü alan rapçi. sansar salvodan;
http://www.youtube.com/watch?v=9pRyh695QXQ

sansar salvo

türkçe rapte en iyi konumdaki rapçiler kimdir sorusuna şu şekilde cevap veren rapçi.
http://www.youtube.com/watch?v=9pRyh695QXQ

her filmde öpüşme sahnesi olması

filmleri öpüşme için izlediğimizi sanan yapımcı, yönetmen tarafından zoraki konur bazen.
oysa bu tamamen yanılgıdır. ispatı gişe rekorları kıran filmlerdir zira hiçbiri öyle filmler değil.

ırkçılık yapmanın yersiz olması

dikkat edin romanlar okula gelmez oldu kürtler kin doldu lazlar dillerini unutmaya yüz tuttu. ya hu aranızda uşağum nasilsun diye konuşmayı lazca sananlar bile var. bu ülkeye bir iyilik yapın herkesi olduğu gibi kabul edip her şeyi zamana bırakın.

ırkçılık yapmanın yersiz olması

okuyun.
ırkçılığın gereksiz oluşudur. kaç kez bir kürt evine gidip misafir oldunuz? onların ne kadar misafir olduğunu bir bilseydiniz keşke. mardine gitseydiniz vana gitseydiniz... kaç kez bir lazın evine gidipte çay içtiniz ne kadar samimi olduklarını bir bilseniz.
sanki babanızı seçmiş gibi konuşuyorsunuz asillik spermlerle geçmez beyler öğrenin. kaç kez roman havası oynadınız. kaç kez insan
olana insan olduğu için değer biçtiniz?
gazete haberlerine bakıp mı değer verir oldunuz milletlere televizyondan mı takip edip yargılıyorsunuz insanlarınızı?
bazen bazı başlıklar terör örgütü mensupları açtı diye düşünüyorum kin besletmek için bölmek için kızdırmak için...

edit: veda hutbesinden bir bölüm. inananlar için son peygamberden insanlara
"Ey insanlar!

"Rabbiniz birdir. Babaniz da birdir. Hepiniz Adem'in cocuklarisiniz, Adem ise topraktandir. Arabin Arap

olmayana, Arap olmayanin da Arap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadir. Allah yaninda

en kiymetli olaniniz O'ndan en cok korkaninizdir.

veda hutbesi

insanlar! rabbiniz birdir.babiniz da birdir;allah yaninda en kiymetli olaniniz,en çok saygi göstereninizdir.arabin arap olmayana-allah saygisi ölçüsünden baska-bir üstünlügü yoktur.
der ve hiçbir ırkın diğerinden üstün olmadığını belirtir. faşist olup aynı zamanda müslüman olanlar da kulak verir umarım.

kürtçeye tahammül edemeyen faşo

faşisttir. biraz empati kurun bırakın herkes kendi dilini ve kültürünü yaşasın. saygı duyun insanlara; insanların kültürüne, diline de mi tahammül olmayacak artık? bu kadar düşmeyin bırakın yanınızda da konuşsun anlamazsanız anlamayın ne olacak ki?
hoşgörü huzur için şarttır. hoşgörülü davranın sert yüzünüzü teröre, bölücülüğe saklayın.