bugün

izmir'in selçuk ilçesinde lise dönemindeyken herkes nasıl fanatik bir galatasaraylı olduğunu bilir.

hakemlik kariyerinde de son zamanlarda trabzonspor lehine verdiği kararlarla gündeme geliyor. galatasaray için de güzel penaltı falan çalmışlıkları var geçmişte ancak tetikçilik bu sıralarda galatasaray sevdasının önüne geçmiş olsa gerek.

var hakemi de hazır fenerbahçe düşmanı abdülkadir bitigen olmuşken galatasaraylılar o sene bu sene diyebilirler.

umarım yanılırım ancak ortada büyük bir tezgah var gibime geliyor.

emre belözoğlu'nun başakşehir için oynarken kendisi hakkında söyledikleri dün gibi aklımda. özellikle "galatasaray'lı futbolculardan tekme yediğimizde hakem gülüyordu" dediğini unutmadım.

umarım adaletli bir maç yönetir diyeceğim de adalet bu coğrafyayı terk edeli uzun zaman oldu.

sikeyim böyle orta doğu ligini de tetikçi hakemlerini de.
fb gs derbi maçına nasıl bir amına kodumun sistemi gsli bir hakem atıyor bilmiyorum. sizin ben amınıza koyayım. hasta gsli hakemi maça atasanız da, kadıköy'den çıkış yok. bunu böyle bilin.

edit: var hakemi de abdülkadir bitigen'miş. yatacak yeriniz yok orospu çocukları. bu oyunlarınız fenerbahçe'nin himmetçilere koymasına engel olamayacak ama.
3 korner bir penaltı fenere..
hakem hatasıyla kadıköyde götlerini kurtarınca "haha nasıl koyduk mu" çeken adamlar şimdiden hakem diye ağlamaya başlamış.

var'daki hakem ali palabıyık'ı çağırdığı halde gitmeyip fenerin golünü verince pek mutluydunuz.
Bazi arkadaslar gs ye himmetci vs diyor ama yemezler. Mevcut tff başkanı ve eskiden fb asbaşkanı olan nihat ozdemirin lafıdır " fenerbahcede 2 milyon cemaatçi var" lafı.

Simdiden ağlamaya başladılar hakem gs li var hakemi fb düşmanı diye. Ne ağlak yaptı bu sene lig yahu *

Edit: galatasaray korkusu şekilden şekle sokuyor bunları.umarim derbide var veya hakem, fener lehine hata yapar da eşşek gibi silersiniz bu yazdıklarınızı.

Bu menermahceliler hakli ama. Geçen yıl ali palabıyık eşliğinde gs nin galibiyetini çaldılar. O zaman pek keyifliydiler. Yine oyle bir hakem istiyorlar. kendileri lehine hata yapınca dört köşe oluyorlar.

Son olarak diyoruz ki ; ağlama melis.hakemler de hata yapar *
Feneri doğram doğram doğrayacak olan hakem. Soyadı fener için korkutucu olması lazım.
Yuh artık. Fenerbahçe’nin şike vakasına bulaşmış eski asbaşkanı ve şimdiki tff başkanının büyük oyunu.

Resmen Fenerbahçe’yi kollamak için bir operasyon daha.
20 sene sonra Galatasaray'ın Kadıköy'de kazandığı maçı yöneten hakem.
(bkz: tarihe geçmek)
ersun yanal'a kırmızı kart veren insan artığı.
Kart vermediği bir ben kaldım.

Salondan at beni de hoca, heyecanı kaldırmıyor 33 yaşındaki ponçik kalbim.
ortalığı sarıya boyadı amk.
lan 10 kart ne 10 kart savaşa mı giriyoruz ibnenin evlatları süper lig tarihinde yok lan 1 maçta 10 kart. adamların ayağından topu çekip alsak sarı kart veriyor puştun evladı.
cüneyt çakır'dan iyi hakem. hoca oyuncu farketmiyor. çat çat çıkarıyor kartları. affı yok.

fb. iyi top oynamıyoruz.
Bugün aslında F*nerbahçe yensin diye gotunu paralayan hakemden bozma varlık...
bu gece türk hakemliğindeki cüneyt çakır tabusunu sonsuza kadar yıkmış müthiş hakem.

o kadar cesur kararları vardı ve o kadar netti ki kimsenin gözünün yaşına bakmadı.

özellikle belhanda çıkarken değişikliği iptal edip atabilmesi benim bunca yılda gördüğüm en büyük cesaret belirtisiydi.

nalına da mıhına da vurdu, çekti gitti herif. ben ağlayacağıma siz ağlayın der gibi yapıştırdı kartları.
maçı 8/10'luk performansla yönetti.
Derbi yönetemeyecek hakem. 12 sarı 3 kırmızı bunun bir kanıtı zaten.

Cüneyt Çakır ve Fırat aydınus a bakıp feyz alabilir.
eyyamcılık yerine hakemlik yaptığı için derbi yönetemeyecek hakemmiş.

o kartları inat ve ısrarla görenler derbi oynayacak topçu mu peki?

geçin bu işleri hacılar siz.
37 Faul düdüğü çalmış. Trafik polisi gibi maç yönetti.
Tertemiz maç yönetmiştir.
UEFA tarafından Fenerbahçe - Galatasaray derbisindeki performansıyla haftanın en iyi dördüncü hakemi seçilmiştir. La Gazetta Dello Sport'da haber olmuştur.
şuan ligdeki en iyi hakemdir, allah nazarlardan saklasın.
türkiye'nin en başarılı hakemidir.
kadıköy'de 50 bin fenerlinin önünde onyekuru yere düştüğü anda cart diye penaltıyı vermiştir.
kendinden o kadar emin ki var a gidip bakmamıştır bile.
türkiye'de başka hiçbir hakem o dakikada maç 1-1 iken ve fenerbahçe'nin 20 yıllık serisinin bozulmasına müsade etmezdi.
daha önce çok gördük bunları. daha geçen sene feghouli'ye yapılan faulü esgeçmişlerdi. pozisyonun devamında elif elmas topu eliyle kontrol edip, golü attı. ama hakemler yine gözyumdu.
işte 20 yıl sonra kadıköy'de yürekli bir hakem gördük. adı: halil umut meler.
cart diye verdi hakedilen penaltıyı. 20 yıllık seri, 50 bin taraftar dinlemedi. helal olsun.
türkiye'nin en kral hakemi.
50 bin fenerlinin önünde, onyekuru yere düşürüldüğünde cart diye vermiştir penaltıyı.
ondan başkası veremezdi o temiz penaltıyı.
Ama o Kadıköy baskısından korkmadı diğerleri gibi. Dimdik durdu.
şeker gibi insan. geçen alsancak'ta gördüm. fotoğraf çekildim.