1. 1.
  50 yıllık oyunculuk kariyerini para uğruna tgrt de yayınlanan showtime isimli saçmalıkta görev alarak tüketen tiyatrocu.
  1 -1 ... imhotep
 2. 2.
  türk tiyatrosunun duayenleri arasındadır.bir çok müzikale imza atmıştır.yapımcı fatih aksoy ile istanbul levent'te
  med akademi adında bir okul açmıştır.geçen yaz izmir matine suare sanat merkezi opera tiyatro topluluğu ile hisseli harikalar kumpanyası müzikalini çalıştı,ardından broadway'dan istanbul'a müzikaller adında bir şov hazırladı.
  betül mardin ile olan evliliğinden ömer adında bir oğlu vardır.gazeteci ayşe arman'ın kayınpederi olur aynı zamanda.
  1 ... cambo
 3. 3.
  yaşlılığından mıdır nedir bilemiyorum ama rol keserken bir cümle içinde 2-3 kez pit stop yapan duayen.
  ... ghost whisperer
 4. 4.
  yeterince yaşlı olan, dadı dizisinde de oynayan, kaliteli tiyatrocu. pop starla falan da göründüydü sanırım bir ara.
  1 ... dekadans
 5. 5.
  Tiyatro, sinema oyuncusu, yönetmen Haldun Dormen 1928 yılında Mersin'de doğdu. Yale Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. ilk kez sahneye 1951'de Amerika'da çıktı. Yurda dönüşünde Küçük Sahne'ye girdi, daha sonra burada yöneticilik yaptı. Bir süre sonra kendi adına Dormen Tiyatrosu'nu kurdu. Uzun süre burada oyunlar sahneye koydu. Tiyatroyu kapattıktan sonra, çeşitli basın organlarında sanat üzerine haberler yazdı.
  TV için "Unutulanlar" adlı bir dizi hazırladı. 1966'da sinema yönetmenliği yaparak başarı kazandı. Yönettiği iki film de Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül kazandı. Son yıllarda çeşitli müzikaller sahneledi. "Bozuk Düzen", "Güzel Bir Gün için" gibi filmleri var.
  ŞEHiR TiYATROSU'NDA YÖNETTiĞi OYUNLARDAN BAZILARI


  Lüküs Hayat
  Kuşlar

  kaynak: şehirtiyatroları.com
  1 ... barko
 6. 6.
  yillarca tiyatrolara hayatini adamis, onlarca oyun sahneye koymus, yuzden fazla tiyatro oyununda rol almis, fakat bir televizyon dizisi ile adini duyurabilmis ustaddir. *
  1 -1 ... radament
 7. 7.
  atatürk kültür merkezi'nde, "tiyatro yapacaksanız türkiye'de yapmayın" diyen kamuren usluer'e cevap olarak, "hayır, tiyatroyu türkiye'de yapın.' diyerek her zaman genç oyunculara destek veren, "tiyatro adına her şey" olan üstad.
  1 ... alpagu
 8. 8.
  bir dönem show tv ve star tv ekranlarında yayınlanan dadi dizisinde canlandırdıgı uşak tiplemesi ile bizleri kırıp geciren tiyatro oyuncusu ve yönetmenidir.
  3 ... byoser
 9. 9.
  gün itibariyle 80. yaşını kutlayan tiyatro oyuncusu.*
  2 ... hayaser
 10. 10.
  bir zamanlar cok sevdigim tiyatrocudur. simdilerde ne oldu bilmiyorum sanki o parlakligi silindi biraz.
  ... archytct