1. 48.
  kız kardeşi 88 yaşında vefat etmiş.

  https://www.hurriyet.com....guna-ugurlandi-41579102/1
  ... stroszek
 2. 47.
  fransa kültür bakanlığı, moliére'nin kibarlık budalası oyunun fransa'dan daha çok türkiye'de oynanması dolayısı ile "chevalier de l’ordre des arts et des letter" yani şövalyelik nişanı veriyor.

  kaynak: https://theworldnews.net/...fransa-nin-yeni-sovalyesi

  fransa kralı xıv. louis osmanlı'dan gelen süleyman müteferrika efendi'nin elçi değil sadece bir kurye olduğunu anlamadığı için süslenip püslenir. süleyman müteferrika efendi mektubu uzatınca rezil olur. hatta süleyman efendi'ye kralın elbisesini nasıl bulduğu sorulduğunda:
  -“padişahımız efendimizin selama çıktığı zaman bindiği at bile daha süslüdür!”
  cevabını alarak iyice yerin dibine girer. moliére'yi çağırıp türkleri küçük düşürecek bir oyun yazmasını ister. oyunun hikayesi de böyledir efendim.

  dipnot: süleyman müteferrika'da bilezik gibi geçirmiş lafı afedersin.
  4 -1 ... oetoetoetoet
 3. 46.
  stalini, hitleri, churchilli görmüş beyefendi.
  nazi almanyasının yıkılışını, sovyetler birliğinin yok oluşunu, yugoslavyanın dağılmasını görmüş üstad.
  ... peyniraltisuyu
 4. 45.
  90. yaşını kutlamış.

  haldun dormen
  2 -2 ... stroszek
 5. 44.
  ilk kez bugün sahnede izleme şansını elde edeceğim büyük usta. Heyecan tavan anlayamazsınız. Evet.
  ... oytunkaran
 6. 43.
  VAKTi ZAMANINDA BiR KEZ SALONDA O DA SEYREDERKEN TiYATRO PERFORMANSI SERGiLEME ZEVKiNE ERiŞTiĞiM (ÜSTELiK DE ONUN TÜRKÇE'YE TERCÜME ETTiĞi BiR OYUNDA) BAŞARILI OYUNCU VE YÖNETMEN.
  2 ... usualsuspects
 7. 42.
  haldun dormen
  haldun dormen
  Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği Cumhuriyet benim festivali kapsamında Haldun Dormen ile Göksel Kortay'ı aynı sahnede buluşturan "Kibarlık Budalası" tiyatro sahnelendi.Bizde oradaydık mükemmeldi gerçekten.Büyük yoğunluk vardı çok güzeldi.
  2 ... timarli surahi
 8. 41.
  Afiyet olsun gencler demese aman totosu kalkar sanatcisi diyodun. Demek ki onyargilar yersizmis.

  Bu entry silinir anacim.
  2 ... lukerya
 9. 40.
  bugün akyaka merkez arasında bulunan kızılyaka koyune arkadaslarla kahvaltiya gittik. sonra servis araci gibi bisey geldi icinden bir suru adam cikti falan derken bi baktik haldun dormen belanı versin bizim cocuklar hemen fotograf cekilelim ayagina girdiler olum dedim adamin gotunu kaldirmayin oturun oturdugunuzz yere kahvalti yaptigimiz mekandada vok az kisi var neyse adam tam karsimizdaki masaya oturdu ekibiyle mal mal bakiyoz bu adam tabi fularlar gozlukler falan entel tipini sevdigim falan derken bunlar yediler ictiler kalkiyolar arabalarina bincekler bizde gerildik biraz boyle tabi tam haldun dormen gecerken yanimizdan bize bi bakis atti kac numarali bakis artik bilmiyom gozluk vardi, afiyet olsun gencler dedi bizde tesekkur ederiz falan fistan derken velhasil kelam o tipini sevdigim entel dunyanin en basit sozuyle bizim icin haldun reyis oluverdi iste halki sevindirebilmek gururunu oksamak bu kadar basit gotu kalkik sanatcilara inat buyuksun haldun dormen.
  2 -2 ... masper
 10. 39.
  Bugün Doğum günü olan usta sanatçı. 88 yaşına girdi Allah uzun ömürler versin. Evet.
  ... oytunkaran