bugün

yıldız hoteli diye bir hotel vardı yıllar önce.
ıspartanın bir ilçesi.
kızınızın ceyızı yoksa uzlmeyın gonene gıdın orda bırbırınden guzel el ıslerı bulursunuz ve dınlenmek ıcın meshur kaplıcalarına vakıt gecırebılırsınız,balıkesırın ılcesı
(bkz: gonen anadolu ogretmen lisesi)
merkezindeki tokyay lokantasında muazzam işkembe çorbası yapılan ilçe.
gözümün nuru, kalbimin evi falan filan, ama gerçekten herşeyim olan ilçe, il, ülke. Efendim bu gönen ilçesine ve köyüm olan (bkz: Saraçlar Köyü) ne dünyanın küllisinden daha çok değer vermekteyim. Cana yakın insanları, müthiş doğası ve denildiği gibi kaplıcalarıyla bence Türkiye ve Dünyanın cennetidir burası.
en azından sözlükte hemşehrilerim oldugunu görmeme vesile olan başlıktır. bu arada ömer seyfettin de gönende doğmuştur. *
görenleri kıskandıracak dereccede güzelliklere sahiptir aslında.bir de yaşayanlar kıymetini bilse.
vw bayisi izmir firması.
yunus emre'nin bir mezarının da burada olduğu söylenen,gül bahçeleriyle ünlü ısparta'nın yeni ilçesi.
sivrisinekleriyle hatırımda kalmış ve kalacak olan ilçedir.*

pirinç tarlaları olduğundan ve pirinç de bataklık gibi çok sulak yerlerde yetiştiğinden sivrisinekler bu ilçede çok fazladır. ben tabi gitmeden önce bilmiyordum bunu. bir akrabaya gitmiştim zaten lojmanda kalıyorlardı. bana da yatacak bir yer verdiler sağolsunlar çok severler beni. yatmak kolay tabi sıkıysa uyu bakalım. tam 47 tane sivrisinek öldürdüm o gece ve hiç uyuyamadım. sivrisinekler öldür öldür bitti ama odadaki kan kokusu çıkmadı. 1 hafta çıkmamış zaten. o koku uyutmuyor adamı işte.

neyse ertesi gün kaplıcaya gittim de gönen seyahatimi güzel bir şekilde bitirdim. bel ağrılarım da geçti. sivrisineklerine rağmen seni seviyorum gönen.
yaşayanın "gidecem ulan buradan" dediği ama gidince "memleketim gibisini göremedim" dediği toprağım. ne menem birşeydir ki bir avuç toprağa olan hasret insanın sinesini yakar.böyle bir ilçeden ancak ömer seyfettin gibi şahane bir yazar çıkar.
türkiye'de deniz kıyısında olmayıp da bu kadar güzel olabilen belki de tek ilçe. ayrıca kızları ve oya işiyle meşhurdur.
rock barlari, parki, oya pazari, kaplicalari, panayiri, festivalleriyle ünlü olmuş müthiş balikesir ilçesidir.
insanlarının her cümlesine "beyaaa" nidasını ekledii şirin memleketim *
Yıldız Oteli * hala mevcut olan, parkı, kaplıcaları, oya pazarı -artık oya pazarı da Türkiye'nin en büyük kapalı pazarı olan pazar sahası içine alınmıştır, **-, yeşil Gönen dondurması, her yıl düzenlenen Ömer Seyfettin Hikaye yarışması, panayırı * , 6 eylülde kurtuluş günü festivali, pirinci ve patlıcanı ile meşhur, maalesef merkezi deniz kıyısında olmayan ancak Denizkent isminde sahilde bir beldesi bulunan *, Bandırma'ya oldukça yakın,Yenice ve Biga'ya komşu, Balıkesir'in sevimli mi sevimli caanım memleketim olan ilçesidir.

"aaa memleketimi de unutmamışlar" diye görünce mutlu olunası başlıktır, ayrıca. *
Gulleriyle meshur ispartA ilcesi. Ilcenin yaklasik 5 kilometre ilerisinden demiryolu gecmektedir. Ilcenin girisinde bizim zamanimizda hali fabrikasi insaa ediliyordu. Ilcede alevi halkida yasAmaktadir. Buranin halki genelde ogretmen lisesi ogrencilerine iyi davranmaz.
AKÇAPINAR
ALACAOLUK
ALAETTiNKÖY
ALAŞAR
ARMUTLU
ASMALIDERE
ATICIOBA
AYVALIDERE
BABAYAKA
BAKIRLI
BALCI
BALCIDEDE
BAYRAMiÇ
BEYOLUK
BOSTANCI
BUĞDAYLI
BÜYÜKSOĞUKLAR
CAMBAZ
ÇAKMAK
ÇALICA
ÇALIOBA
ÇATAK
ÇIĞMIŞ
ÇINARLI
ÇINARPINAR
ÇiFTEÇEŞMELER
ÇiFTLiKALANI
ÇOBANHAMiDiYE
DEREKÖY
DiŞBUDAK
DUMANALANI
EKŞiDERE
FINDIKLI
GAYBULAR
GEBEÇINAR
GELGEÇ
GEYiKLi
GÖKÇESU
GÜNDOĞAN
GÜNEŞLi
HACIMENTEŞ
HACIVELiOBA
HAFIZHÜSEYiNBEY
HASANBEY
HAVUTÇA
HODUL
ILICAK
ILICAOBA
iNCiRLi
KALBURCU
KALFAKÖY
KAPLANOBASI
KARAAĞAÇALANI
KARALARÇiFTLiĞi
KARASUKABAKLAR
KAVAKALANI
KAVAKOBA
KEÇELER
KINALAR
KiLLiK
KOCAPINAR
KOÇBAYIRI
KORUDEĞiRMEN
KÖRPEAĞAÇ
KÖTEYLi
KUMKÖY
KÜÇÜKSOĞUKLAR
KÜPÇIKTI
MURATLAR
ORTAOBA
OSMANPAZAR
ÖMERLER
PAŞAÇiFTLiĞi
PEHLiVANHOCA
SARAÇLAR
SEBEPLi
SÖĞÜTKÖY
SUÇIKTI
ŞAROLUK
TAHTALI
TAŞTEPE
TURPLU
TUZAKÇI
TÜTÜNCÜ
ULUKIR
ÜÇPINAR
ÜZÜMLÜ
YENiAKÇAPINAR
YÜRÜKKEÇiDERE

adlı köylere sahip bir balıkesir ilçesi.
(bkz: terbiz) nemli toprak anlamındadır.
türkiye'nin en büyük kapalı pazar yerine sahip şehri. içinde kaybolma ihtimali vardır.
tam 13 çerkes koyune evsahipliği yapan bir ilçedir. (bkz: faideli bilgiler)
balıkesir iline bağlı, kaplıcalarıyla ünlü, ömer seyfettinin memleketi.
her defasında gitmek için can attığım, gittiğimde de pişman olduğum memleketim.
vesile adlı manidar sözlere sahip hoş şarkının söyleyenidir.
suç oranının az olduğu, 42000 küsürlü nezih balıkesir ilçesi en kısa tabirle.
ömer seyfettin'in ve uggly shit'in doğduğu ilçedir.
Adıyaman ilinin Gerger ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Gerger)