bugün

fizyolojinin birinci kitabi,yazan kisi aslinda beyin cerrahiymis,her tip ogrencisinin evinde bulunmasi gereken bir kitap.
ayrica (bkz: ganong)
fizyoloji dersinin en sağlam kitaplarından biridir vander ile birlikte.
tıbbın temel taşlarından fizyoloji iken okunması ve öğrenilmesi şart olmuş, kalın mı kalın, tıp kaynağı.***
bir tıpçının kutsal kitabı.
Ömrümden ömür çalan 1000 küsür sayfalı kitap...Fizyoyu geçince yaktım...Ama şimdi şu nasıl oluyordu deyip netten ingilizce versiyonuna bakma gereksinimi duyduğum kitap

Edit: bu ne diye eksilendi şimdi anlamadım. Geçince yakmam mı zoruna gitti...
Textbook of Medical Physiology kitabının yazarlarından biri. Diğeri Hall'dur. 2003 yılında trafik kazasında ölmüştür. ayrıca bu adamın kitabı Nobel'de 100 Ytl'ye satılmaktadır.
bir tıpçının hayatındaki dort kutsal kitaptan biri.
tıpta temel bilimlerin temel taşı.
kalınlığıyla tüm tıp öğrencilerine korku salan fizyoloji kitabının yazarı. içerdiği çok fazla ayrıntı ve yumuşak dili insana masal okuyormuş hissiyatı verebilir. kitaba el sürmeden önce bir fincan kahve içilmesi önerilir zira benim bünyemi 30 dk da 1.5 sayfanın sonunda öleyim de yeterki uyuyayım moduna sokmuştur. bidaha da el sürmedim zaten (bkz: guyton okumadan temel tıp bilimlerini bitirmek)
ders çalışma zorunluluğundan daha kötü bi' sey varsa o da bu kitaba(!)* Çalışma zorunluluğunun olmasıdır. Fizyolojiyi öğreneceğiniz kitap.*

Zamanında dersini derste dinlesene güzel kardeşim. Alsana grafiklerin/resimlerin üzerine notunu. Hocan ne güzel okuyup gelmiş; anladığını kolay bir dille anlatıyor en sadeleştirilmişinden.. amaa yook sen de var bi' gerizekalılık, dik başlılık... Şimdi paşa paşa oku, anlayama tekrar oku. Bayramını zehir et, yine oku. inşallah anlarsın; Allah akıl fikir versin.*
Fiyati ganong un 3 katidir. icerik olarak farklarini fazla bilmiyorum ancak ganong da ders icin yeterince is goruyor.
En ucuz 160 tlye bulunabilmiş kitap. Ayrıca türkçesi bile o kadar karmaşık iken ingilizcesi can yakıyor.
Bilale anlatır gibi anlatan kitap.
Bitmeyen kitap.
Fizyolojinin babası, adım adım dersi anlamanıza yarayacak müthiş kitap.
Guyton ve Hall Tıbbi fizyoloji kitabının eşyazarı.

Kitaba da genelde guyton deniyor, kimse hallı anmıyor.

240 lira şu an nobelde. 1150 sayfamis gibi fizyolojiin baba kitabı.