entry'ler (20)

ders çalışırken verilen ara

o arada yapılan eylemler o kadar keyiflidir ki ders çalışmaya başlatabilir.

betorder

Para çekme konusunda sıkıntı çıkarıp çıkarmadıklarını merak ettiğim oluşum.

afferent

Afferent getirir, daha da karıştırmak istemiyorum, lütfen.

erkekler neden jinekolog olur sorunsalı

Yeteri kadar jin istiyen bayan olmamasindan kaynaklaniyor olabilir.

adriana lima nın aldatılması

Lan o kari evleninceye kadar kendini sakladi bakire kaldi o tatlardan mahrum birakti kendini 27-28 yaslarina kadar. Abv marko

erkeklerin kadınlardan her alanda üstün olması

Testosteron olmadığı zaman genitaller dişi ye farklandiği için katıldığim onerme. Yani penis, skrotum vs vajenin, overin gelismis versiyonudur. Bu açıdan böyle başka açıdan da başka olabilitesi mevcuttur.

sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi

Fakültecek severek söylediğimiz sulcus.

ilk anatomi pratik sinavi sabahinda bu tendonun sulcusunu ezberden söyleyerek arkadaşlara hava attığımı hatırlıyorum da ahhh ahhhhh. Önceki gece 1 lt kola, 1 demlik çay, nescafe, enerji içeceği içmiştim uyumayıp ezber yapmak için. 3 gibi calismami sonlandirdim yatağa gittim birak uyumayi gözlerimi kapatamiyorum. Sabaha kadar dön dur olmadi tabii. Sinava oyle bi kafayla girdim ki piuuuvv. Sonuc husran tabiki 22 puanlik sinavdan -3 aldım, -3 ya (bkz: komitede baraj sistemi) 4 yıl gecti, o sabahi da bu sulcusu da o -3 puani da unutamiyorum bir türlü.

yds

Tıp okuyanların veya okumuslarin tus a girebilmesi icin en az elli alması gereken sınav.

yds 2014

Paragraflar disinda zorlamayan sinav. Bazi kelimelerle hayatimda ilk defa karsilastigim sinav oldu ayrica. umarım "Akin" özel isimdir. Paragraf sorularinin yarisini salladigim gercegini goz ardi edersek tam zamaninda bitirdigim bir sinav oldu. Bi 50 dogru yapmisimdir herhalde
Bu da tus icin yeterli. Butun tusiyer arkadaslara da basarisizliklar diliyorum burdan *

Sınav sonrası editi: 48 dogru yapmışım bu da 60 puan yapar, ilk yds sınavında başarıya ulaşmamın ilk yılı kutlu olsun. Halbuki sınav kolay mı zor mu ona bakıp durumumu görüp ona göre kursa yazılacaktım, geçmişim. Yine planlarım tutmadı.

rokitansky mayer kuster hauser sendromu

Adından kaybeden bir sendrom. Bu sendromu olanlarda Uterus bulunmaz.

amcası dayısı halası teyzesi kardeşi olmayan çocuk

Çin'de yaşıyor olması muhtemel çocuk.

kaçak çay içtikten sonra anarşist gibi hissetmek

Çoğu zaman başima gelen hadise, vergisi, pulu, makbuzu derken bazen gece yatmadan önce 5 dk utanıyorum, bir damla yaş süzülüyor ve uykuya dalıyorum.
Bir de "terörist gibi hissetmek" versiyonu vardır ki evlerden ırak.

regl olmamak için yapılması gerekenler

Tabiki KOK kullanmaktır ama dikkat edin PCOS olursunuz.
Ayrıca hamile kalabilirsiniz üstüne çocuğunuzu da emzirirseniz 6 ay daha uzatırsınız bu süreyi.

luferson castle

Homo sweet home diyebileceğim yegane mekanlardan biri

Ezikseniz ve lfcdeyseniz ; ve El moradlar townu bastıysa, yapilacak en mantıklı hareket internetin fişini çekmektir.

budapeşte

Erasmus hayallerimi susleyen sehir, erasmusla gitmek kismet olmazsa yerlesmeyi bile dusunuyorum o kadar kararlıyım.

the hobbit an unexpected journey

yüzüklerin efendisi serisini defalarca izleyen bünyeyi; aynı simaları başka izlemediği bir filmde görmek bayağı mutlu etmiş, yeni bir serinin ilk filmi. kartalların neden en başta ulaşım aracı olarak kullanılmadığını da merak ettirmiş bir film. eğer kullanılsaydı filmi çekmeye gerek kalmıyacaktı belki de bundandır.

the elder scrolls v skyrim

serinin en mükemmel oyunu. bethasda kendini geliştirdikçe geliştiriyor. çizgisini korursa bundan sonraki oyunlar ömrümüzü tüketecek gibi duruyor. yok ama skyrim bir spike ise kullanıcı sayısı da gittikçe azalır.

guyton

kalınlığıyla tüm tıp öğrencilerine korku salan fizyoloji kitabının yazarı. içerdiği çok fazla ayrıntı ve yumuşak dili insana masal okuyormuş hissiyatı verebilir. kitaba el sürmeden önce bir fincan kahve içilmesi önerilir zira benim bünyemi 30 dk da 1.5 sayfanın sonunda öleyim de yeterki uyuyayım moduna sokmuştur. bidaha da el sürmedim zaten (bkz: guyton okumadan temel tıp bilimlerini bitirmek)

adıyaman

en iyi çiğköftenin yapıldığı ildir. en kaliteli fıstıklar besni ilçesindedir. ayrıca üzümü, inciri, narı başka hiç bir yerde bulamayacağınız lezzettedir ( tabi çarşıda pazarda satılanlardan bahsetmiyorum ama oralarda da denk gelebilirsiniz).
tarihi olarak nemrut ön plana çıksa da pirin-perre antik kentinin yapılacak olan kazılardan sonra ortaya çıktığında eğer tanıtımı iyi yapılırsa dünya çapında bir üne uşacağından hiç kuşkum bulunmamakta. bunun dışında eğlenmek isteyenler için cehennemden farksız bir yerdir özellikle yaz sıcaklarını da ekleyince.

diyabet

kalıcı tedavisi olmayan hastalık, yaşam şartlarının düzenlenmesi palyatif olarak işe yarar. belirli bir süre sonra diğer hastalıklarla birlikte metabolik sendroma dönüşme yüzdesi çok yüksektir, tabiki her zaman olduğu gibi bunda genetik, fiziksel çevre, duygusal durumun üst düzey etkisi vardır.