1. 1.
    irlanda birasıdır. farklı kremsi ve ağır bir tadı vardır. dark biradır ve yoğundur, harikadır, içilesidir. kutudan bardağa boşaltırken homojenliği sağlayan bir top vardır, orjinaldir ve bardağa doldurulması bile özen ister.
    6 ... hec
  2. 2.
    (bkz: mirza)nın herhangi bir ödül alamaması sonucu gözümde yeterliliğini kaybetmiş kurum...
    1 ... baudelaire
  3. 3.
    bir de bunun rekorlar kitabı vardır ki, yeryüzündeki her türden delinin listesidir bu kitap.
    1 ... delikanlımühendis
  4. 4.
    insanları gaza getiren bir kurum,kitap
    ... prensess
  5. 5.
    irlanda ya özgü bir siyah bira markasıdır.Guinness'in bir özelliği, kaymak kıvamında yoğun bir köpük içermesidir. Bu köpük, bira içildikçe yoğunluğunu kaybetmez ve bardaktaki bira azaldıkça yavaş yavaş formunu kaybetmeden aşağı iner.
    ... lilith
  6. 6.
    çeşitleri şöyledir :

* Guinness Draught (%4.2 Alkol içerikli)
    * Guinness "Extra Stout", "draught" stoutdan daha güçlüdür.Böylelikle şişede daha uzun dayanır.
    * Guinness "Foreign Extra", temelinde uzun gemi nakliyatlarına ve sıcak bölgelere dayanıklı kılmak için tüm Guinness biralarının en yüksek alkol içerikli olanı.
    * Guinness "Extra Cold", diğer ingiliz biralarının aksine soğuk servis edilen bir bira.

Firma'nın reklam sloganları Guinness for Strength, It's a Lovely Day for a Guinness ünlüdür. Gerçekten Arthur Guinness menşeili slogan "Guinness is Good For You", bunların en ünlüsüdür.
    1 ... lilith
  7. 7.
    uğrunda insanların türlü türlü şaklabanlıklara, tehlikelere, saçma sapan işlere atıldığı ilginç bir kitaptır.
    1 ... only.4.that
  8. 8.
    üzeindeki köpük değil kremadır. harikadır..
    ... mejo
  9. 9.
    öncelikle (bkz: guinnes rekorlar kitabi) başlığına yazılması gereken gereksiz rekor entrylerin niye bu nadide bira enrtylerini kirlettiğini anlamlandıramadığım başlık.. bu kadar mı kazmayız?

guiness tartışmasız dünyanın en ünlü birasıdır. ben sevemedim gitti o ayrı. dublinde muhteşem bir üretim merkezi vardır. siyah ve bol köpüklüdür türk kahvesi gibi keramweti köpüğündedir.
    ilk içecekler için ufak bir tavsiye: barmen birayı doldurup koyduktan sonra ki genelde uzakta bir yere koyar, "yaw kardeşim versene biramı" gözleriyle bakmayın adama,kıvama gelince uzatacaktır size.. zira yaklaşık 1 dakka beklemek lazım biranın oturması için..genel olarak gerekiz olduğu kadar da önemli bir ayrıntıdır bu biranın içim uslubunde.. tabi ipleyene..
    1 ... woolloomooloo
  10. 10.
    bugün draught ürününü içtiğim bira markası. ben içmeden önce başka bir arkadaşım bir yudum aldı ve "bu ne olm pekmez gibi" diyerek "acaba" diye düşünmemi sağladı. şarap tadı olan bira diye özetleyebilirim ama beğenmedim, kendimi zorlamama rağmen beğenemedim.

kısacası boşuna 2 bira parası vererek bu birayı içmeyiniz. belki bir gün gelir, bu yazar bu birayı beğenmeye başlar ve bu entry editlenir ama o apayrı bir olay.
    ... avedis