bugün

kolay kolay yapılamayacak olan bi olaydır. ancak imkansız değildir. dünyada büyük bi yankı uyandırabilir.

ben google'ı hacklesem, sayfaya kız arkadaşımın resmini koyup, altına da ben aradığımı buldum yazardım heralde. tabi önce bi kız arkadaş bulmalı.

edit: aranan kişi bulundu. google hack çalışmaları tam gaz devam etmekte *
bir zamanlar yahoo hacklendi. google da hacklenebilir neden olmasın. yahoo nun hacklendigi zamanı hatırlayanlar iyi bilir.hackerlardan bir tanesi de turk cıkmıstı.
bilmem kaç tane internet kullanıcısının beddusını aldıktan sonra yaşayabilmesi pek muhtemel olmayan bir hacker ın yapacağı boş iş.
hayır hackliycen de ne olcak.ne güzel aradığımızı buluyoz işte.dedirten hayal cümlesi.
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts içeriğinde yeni bir tanımlama olarak 127.0.0.1 altına yönlendirilecek ip localhost yerine de google.com yazılıp kaydedildiğinde gerçekleştirilmiş gibi gösterilebilecek faraziye
ancak kendi makinanızda * mümkündür
olmayacak olaydir.
(bkz: sozlugumuz yok deyip google hackleyen yazar)
hackleyen kişi olursa, arkadaşı ile aralarında geçen diyalog,

-şşştt hüsmen!
-ne var yine bee?
-gugul'u hackledim!
-hadiiiiii..
-vallaha!
-index e ne attın?
-beyaz çorap giyenleri kınayamazsınız!
-şimdi damlarlar o zaman...
sacin basin fena halde dagilmasina mehal verecek zirvalama eylemi. tipki benim su an 90 karakter sinirini doldurmak icin kasmam gibi meyhude faliyet.
google'ın aynı anda yapabileceği arama sayısının ve bilgisayarların kapasitesinin iyi hesaplanması sonucunda yeteri kadar bilgisayar birbirine bağlandığında,yapılabilecek sağlam bir script ile gerçekleştirebilecek işlem,bir nevi by-pass,ama teoride ve pratikte hacklemek.*
güven özveri tecrübe ister.*
zamanında * ingiltere ve amerika çıkışlarında 2 saatliğine ulaşımın engellenmesiyle başarılmış bir olaydır.index atmayı becerememişler ama erişimi engellemişlerdir,fakat sadece 2 saat sürmüştür olağanüstü bir çalışmayla google bunu halletmiştir.bunun nedeninin bir virüs olduğu açıklanmış ve başka ülkeleri de etkileyceği söylenmiştir.çok başarılı olamamış bu virüs sadece 1-2 dakika ile erişimi engellemiştir.*
google hacklemek çok zordur.*
o biraz zor be.
27 temmuz 2004 tarihinde, 4 saatlik de olsa gerçekleşen olay.

http://www.ntvmsnbc.com/news/279962.asp
her sistemin açığı bulunduğundan dolayı yapılabilir bir olaydır;
fakat çok uğraştıracağı, ekip gerekeceği kesindir.
(bkz: sen googleyi hackle bende amerikayı işgal eder buşla çiftetelli oyanarım)
http://shiftdelete.net/site/content/view/896/1/

(bkz: birileri bunun için uğraşıyor)
yapması çok zor olan eylem. çünkü google aslında tek ve basit bir site değildir içinde sayısını tahmin edemiyeceğim kadar çok server vardır bunlar bir çok veritabanına bağlıdır. adamların hangi veritabanını kullandığı bile hala tarışma konusu. o sisteme girmeyi başarıp hackleyecek adam zaten böyle bir işle uğraşmaz gider yeni bir sistem icat eder parayı kırar.

http://forum.ceviz.net/go...ve-veritabani-t52610.html
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
yıllar önce israil'li hackerlar tarafından gerçekleştirilmiş mevzu.

olay şu şekilde cereyan etmişti.

1) ilk önce yaklaşık 15 tane hacker dünyanın dört bir yanına gitti. biri avusturalya'ya, biri kanada'ya, diğerleri avrupa, japonya falan filana gitti. hatta aralarında istanbul'da olan bile vardı.

2) daha sonra herkes bir biri ile iletişime geçtiler. her hacker gittiği şehirde bir ev kiraladı ve evin her odasını serverlar ile donattı. yükşek hıza sahip cisco bilgisayar kullandılar.

3) daha sonra hepsi aynı anda google sitesini saniyede bilmem kaç milyon kez frekanslı ping etmeye başladılar. site pin request'lere cevap vermekten kendi işlevini yitirdi ve çöktü.

4) daha sonra bı organize hack işlemi durduruldu. rivayete göre, hackerler maddi desteği israil hükümetinden sağladı.

not: bu olaydan sonra site yetkilileri, sitenin ping servisini doğal oalrak kapattılar. zaten bütün büyük sitelerin ping servisleri kapalıdır ve google'ın niye açık unuttuğu muammadır.
Moderasyona Not : Kardeşim bir iyi okuyun bakalım iki kere mi girilmiş?

yıllar önce israil'li hackerlar tarafından gerçekleştirilmiş mevzu.

olay şu şekilde cereyan etmişti.

1) ilk önce yaklaşık 15 tane öküz hacker ceplerinden bok gibi para verip dünyanın dört bir yanına gitti. biri avusturalya'ya, biri kanada'ya, diğerleri avrupa, japonya falan filana gitti. hatta aralarında istanbul'da olan bile vardı.

2) daha sonra herkes bir biri ile iletişime geçtiler. neden geçtiklerini biz de bilmiyoruz. bir efsaneye göre herkes değişik ülkelere gidince neden oraya gittiklerini unutmuş diğerine "ben neden burdayım la" demiş. her hacker gittiği şehirde bir ev kiraladı ve evin her odasını serverlar ile donattı. yüksek hıza sahip cisco bilgisayar kullandılar. evet para bok gibiydi bu hackerlarda. yalnız istanbul2da ev kiralayan hackerin işi biraz zrdu. çünkü bekara ev vermiyorlardı. naptı bu akıllı hacker? hemen evlendi hehehe.

3) daha sonra hepsi aynı anda google sitesini saniyede bilmem kaç milyon kez frekanslı ping etmeye başladılar. site pin request'lere cevap vermekten kendi işlevini yitirdi ve çöktü. tabii türkiye'de ev kiralamış hacker o sırada 56k modemden başka bir bağlantısı henüz türkiye'de olmadığından bu saldırıda hayli sönük kaldı. o sırada bu öküzleraklına şu soru geldi. "olm biz aynı ülkededen de yapabilirdik bu boku ne bok yemeye başka ülkelere gidip ev kiraladık. ayrıca bu hack değil, basbaya lamerce flood. ahy beynimizi sikim." diye. hele angola'daki hacker kudurdu sinirden. çünkü kiraladağı evde bırak interneti, elektrik bile yoktu. "sedaerti lopii" dedi kendi kendine. bu ibranice "am.na koyim" demekti.

4) daha sonra bı organize hack işlemi durduruldu. (çünkü aptalca olduğunu anladılar) rivayete göre, hackerler maddi desteği israil hükümetinden sağladı. (daha sonra böyle boktan bir işe kalkıştkları için israil hükümüetinden kızılcık sopası ile dayak yedier. türkiye'deki hacker türbanın ne olduğunu çözebilmek için türkiye'de kalmaya karar verdi, 8 senedir haber yok.)

not: bu olaydan sonra site yetkilileri, bu salakların yaptıklarını bir bir anlattılar eşe dosta. herkes çok güldü. nasreddin hoca bile eşeğine ters bindi şaşırganlıktan.
Piyasa değeri 219 milyar dolara ulaşmış bir şirketi hacklemenin verdiği çoşkuyla konu komşuya hava atmak için ben yaptım ben diye haykıracak ve kendi ipini kendi elleriyle çekecek kişinin eylemidir. Tabi sonuç olarak 219 yıl hapis yatmaya sebep olacak olaydır.

(bkz: hapishaneden google i hacklemek)
(bkz: yamultucu)
çok zor olan ama çok çok zor olmayan eylem. yani abartıldığı gibi trilyonlarca ağdan oluşuyor google birini hacklemek zor onu etmek bunu yapmak.
hayır böyle yapmak zorunda değilsin zaten. bundan yaklaşık 1-2 ay önce microsoft.com.tr hacklendi hemde bir türk tarafından
domain yönlendirildi vs. ama aynı yöntemlerle çok zor olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
(bkz: google dan kiz arkadas aramak)