1. 1.
  ray liotta,debi mazar,paul sorvino,robert de niro ve joe pesci nin rol aldigi 1990 yapimi sahane film..filmin yonetmeni martin scorsese..bu arada filmde scorsese in annesiyle babasi da rol almakta. Filmde bir gangster olan henry hill*'nın gerçek hayat hikayesi baz alınmış. Gerçekten şahane bir filmdi, joe pesci,de niro* ve liotta goodfellas olarak, filmde de çok başarılı birer performans sergilemişlerdir.
  5 ... imac
 2. 2.
  aynı zamanda bir hazır pizza markasıdır.
  3 ... hec
 3. 1.
  ray liotta, robert de niro ve joe pescinin başrollerini paylaştığı 1990 warner bros. yapımı gangster filmidir. 91 yılında ise 6 dalda oscar adayı olmuştur
  1 ... kongo kenesi
 4. 2.
  vice city ye esin kaynağı. güney mahalledeki film stüdyosunu satın alın ve arkada ki hummer jeepi alırken duvarda ufak bir oynamayla filmin afişini göreceksiniz.
  6 ... caveman uner
 5. 3.
  joe pesci'nin ray liotta ile taşşak geçtiği sahneyle akıllara kazınan, an itibariyle imdb.com da 23. sırada yer alan, gerçek bir hikayeden alıntı olan martin scorsese filmi.

  ahanda imdb.com dan copy paste ve işte o sahne:


  Tommy DeVito :What do you mean I'm funny?
  Henry Hill :It's funny, you know. It's a good story, it's funny, you're a funny guy.
  Tommy DeVito :what do you mean, you mean the way I talk? What?
  Henry Hill : It's just, you know. You're just funny, it's... funny, the way you tell the story and everything.
  Tommy DeVito : Funny how? What's funny about it?
  Anthony Stabile: Tommy no, You got it all wrong.
  Tommy DeVito : Oh, oh, Anthony. He's a big boy, he knows what he said. What did ya say? Funny how?
  Henry Hill : Jus...
  Tommy DeVito : What?
  Henry Hill : Just... ya know... you're funny.
  Tommy DeVito : You mean, let me understand this cause, ya know maybe it's me, I'm a little fucked up maybe, but I'm funny how, I mean funny like I'm a clown, I amuse you? I make you laugh, I'm here to fuckin' amuse you? What do you mean funny, funny how? How am I funny?
  Henry Hill : Just... you know, how you tell the story, what?
  Tommy DeVito : No, no, I don't know, you said it. How do I know? You said I'm funny. How the fuck am I funny, what the fuck is so funny about me? Tell me, tell me what's funny!

  (bikaç saniye sessizlik)

  Henry Hill : Get the fuck out of here, Tommy!
  Tommy DeVito : Ya motherfucker! I almost had him, I almost had him. Ya stuttering prick ya. Frankie, was he shaking? I wonder about you sometimes, Henry. You may fold under questioning.

  bu da sahneyi izlemek isteyenlere:

  http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search+=
  14 ... iyi aksamlar
 6. 4.
  (bkz: ray liotta)
  1 ... louis cyphre
 7. 5.
  bir diğer de niro - scorsese ortaklığı.
  1 ... louis cyphre
 8. 6.
  ray liotta' nın tek başına zevk verdiği, robert de niro ve joe pesci' nin de ondan geri kalmadığı filmdir. kara mizah türündedir ve kendini mafyaya kabul ettirmeye çalışan insanları anlatır.
  3 ... legend of the stranger
 9. 7.
  normalde pek bir halta benzemeyecek bir senaryonun scorsese sayesinde yapılmış en iyi mayfa filmlerinden birine, belki de en iyisine dönüşmüş hali. bonus olarak da şahane bir soundtrack ve the sopranos hayranlarına da bol bol hass.ktir dedirtecek bir casting. sonlara doğru a day with ray liotta tadındaki gereksiz uzatılmış sahneler de olmasaymış kusursuz bir kurgu olurmuş ama n'apalım. whiskey voice sahibi Lorraine Bracco'dan da narrator olarak nasiplenilmiş, (bkz: hem göze hem kulağa hitap etmek). joe pesci'nin ray liotta'yı kitlediği sahnedeki performansı muazzamdır. oscarlıktır.
  1 -1 ... ghost whisperer
 10. 8.
  ray liotta' nın başarıyla canlandırdığı henry karakterinin iyice saplandığı mafya batağından çıkmak için tanık koruma programına dahil olmasının, fellas ibaresi ile derin bir ironi oluşturduğu martin scorsese başyapıtı.
  henry ve tommy' nin altyapısında düşük bir gerilim barındıran funny diyalogunu ise scorsese' nin ricası üzerine joe pesci yazmıştır.
  3 ... legend of the stranger