bugün

tartismasiz, paketlenmis sekilde bulabileceginiz en kaliteli tutundur. tadina doyum olmaz. muhtesem bi aromasi vardir. amerika'da bulmak cok zordur, o da imkansiz diye bi sey olmadigi icin.
birlesik krallik'ta imperial tobacco tarafindan 'acik renkli' yaprak (virjinya tutunu) kullanilarak uretilen bir sarma tutun markasidir.

golden virginia 'harman' degildir. harman tutun icin (bkz: samson).
1877'den beri ingiltere'de imal edilen tütün.
atatürk havalimanı duty free shop'tan paket paket alınarak bünye tatmin edilebilir. klasik beyaz kısa ocb kağıtla çok iyi gider. dilinizi filtreye yapıştırıp çekerken gelen limonumsu tat adam öldürür.
piyasada bulgarları dolanmakta. alırken dikkat etmek lazım. sahtesi nasıl ayırılır abi? diye sormayın vallahi ben de bilemiyorum. ancak lüks alışveriş merkezlerindeki cancanlı tobacco shoplarındaki 12-13 liraya satılanlar sanırım sahte değildir. geçen tahtakelede 7 liraya gördüm çünkü. duty free'de bile o kadar ucuz değil.
alınacaksa kesinlikle duty free'den alınması gereken müthiş sarma tütünü.

öncelikle tadıyla, aromasıyla, kokusuyla mest eden bir tütündür. özellikle sonlara doğru ağızda bıraktığı garip tat, güzeldir. gariptir ama güzeldir. paketlerinin ağız kısmı kurumayı engelleyecek şekilde yapılmıştır. belli bir miktar açıp kapamadan sonra yapıştırıcı özelliğini yitirdiğinden sıkıca kapanması gerekmektedir yoksa tütün kuruyacak ve bir çuval incir berbat olacaktır.

sigara içmenize engel olacak aktivitelere dahil olmadan önce, (seyahat, ders, vs.) içilirse içinizdeki nikotin canavarını güzelcene susturabilir.
siyah ocb çarşaf, zigzag filtre ile muhteşem üçlü olan sarma tütündür.**
ailecek beğenerek içiyoruz.eve gelen oldu mu içirtmeden göndermem, zaten onlar da içmeden gitmezler. (bkz: gavur yapıyor abi)
tam bu satırları yazarken ben kendim içiyorum bu mereti. hani cidden güzel tütün. ama bala yatırılmış çelikhan tütünü tadı yok normal sigara gibi lan. bu da ayrı bir zevk zannımca. hoş hoş alınız içiniz efenim. çiçek pasajından 11 liraya alınabilir.
Sarması ayrı bir yetenek ister. Ortamlarda karizma yapmaya birebir gelen bu tütünü kullanan insanda saçak topsakal olursa pek bi tadından yenmez tabi o ortamda karizmanızı yerle bir etmek isteyen tipler çıkacaktır ''niye ondan içiyon, ucuzdu deme onlar, al ya uğraşma yak bi sigara'' diye nezaketli bir tepki gösterirler.
vanilyalısını kendiniz yapabilirsiniz.

lokman hekim'den, aktar'dan saf vanilya alın. (dikkat!! saf olacak!! şekersiz!!) kilosu 100 tl'dir ancak bazıları 150 ya da 200 ne geçirirse kâr mantığıyla satmaya çalışıyorlar aman dikkat.

3 tl'lik saf vanilya 4 paken golden virginia için yeterlidir. tütünü bir tabağa boşaltın, üzerine paketin 4/1'ini serpin. iyice fellik felliik, ilik ilik edin.

sarın için, afiyet olsun.
içimi en keyifli olan aromatik tütünlerdendir golden virginia. yalnız bazı bünyelerde alerji yapabilir. tam olarak alerji olmasa da, göz kızarması, baş ağrısı yaptığı zaman golden virginia bırakılıp, drum a geçilmelidir.
ocb kagıdıyla denedim dün ı ıh. bu meretin pezevengi arap kağıdıdır.
arap kağıt ile yaptığım ve şu an ateşlediğim tütün. kuruyunca boğazda biraz tahriş yapıyor açık bırakmamaya gayret edin. arap ile içince ne ocb ne rızla eskisi gibi gelmiyor birde demedi demeyin.
dünyanın en güzel tütünlerindendir. fabrikasyon tütünlere küfür ettirir. kullandığım tütündür. *
görsel
görsel
hiç sigara içmemiş ve tütün işine alakasız biri olarak dahi duyduğum, meşhur ingiltere üretimli kaliteli tütün.
tütünler arasında el üstünde tutulan ingiltere menşeyli tütün.

ayrıca bursa nerede bulacağımı bilemedim. tobacco shop falan yok yani cık.
içimi rahat, tadı harika ingiliz üretimi tütün. paketini açıp derin derin koklamak ayrı bir bağımlılık yaratır. ayrıca ocb nin ince ve yavaş yanan çarşafıyla da pek güzel gitmekte. ocb ile kalem gibi dümdüz sararsanız estetik olarak da iyi görünür ama afedersiniz padişah yarra gibi eğri büğrü yaparsanız çarşaf inceliğinden dolayı içindeki tütünün rengini belli ettiği için bok renginde bişey içiyo izlenimi uyandırırsınız ve kimse bu adam/kadın tütün içiyo demez. keyifle için.
son sigara zammından sonra talibinin artacağını düşündüğüm müthiş tütün. an itibariyle 50 gramlık paketi 12 liraya satılmaktadır.

denemeyen varsa acilen denemelidir, tadı gerçekten çok güzel.
istanbul'da bakmadığım yer kalmayan ve bir türlü bulamadığım enfes tütün.
bulan bilen bir pm şey etsin.(anadolu yakası hariç)
bursadaki bütün tobacco shopları dolaştıktan sonra zafer plazada buldum sonunda. 18 lira istediler.* ne güzel çiçek pasajından alıyorduk istanbulda 12,5 liradan.
şu an 50 gramı 12.5 lira olan tütün. içmesi keyiflidir ve piyasadaki en kaliteli tütündür.
sarmasından en keyif aldığım tütün. hafif nemli olması, mis gibi kokması ve iyi ayıklanmış tütünlerden harmanlanması ile birincilik ödülünü alabilir.

fantazi notu: captain black pipo tütününü alıp, azıcık bir miktarı makasla keserek sarılacak kıvama getirip, sigaranızın içine biraz koyarsanız güzel bir koku ve tat sağlıyor. ama çok az koymanız gerekiyor. (bkz: pinçik) eğer fazla koyarsanız hem sigarayı sararken çarşaf yırtılır, hem de iki güzelim tütünden bir bok yapamamanın verdiği ezikliği yaşarsınız.
geçen gün biten tütünüm. istanbulda orjinalini nereden bulabileceğimi bilemiyorum. dört gözle yurt dışından arkadaş beklemekteyim.

allah belanı versin freeshop.
adıyaman tütünü gibi kaloriferde kurutulunca içilmeyen tütün. adıyamanımın tadı bir başka canım.