bugün

command and conquer generals oyununda tek geçtiğim birim...bunların bir rocket buggy'leri vardır ki akıllara zarar...enerji olayına ihtiyaç olmadığı için diğerlerinden daha kolaydır yönetilmesi...* anadol'a benzer tankları vardır *...hiçbir amerikan uçağı geçemez bunlar sayesinde...kısacası oyunun en zevkli ordusudur...
açılımı Global Liberation Army olan, oyundaki terörist oluşum.
oyunun kötü adamı olmalarına rağmen oynanışı en keyifli taraftır.
oyundaki terörist ordusudur. oynaması en zevkli ırktır. her türlü patlayıcı bunlardadır. canlı bombalar, motorsikletli canlı bombalar, bomba yüklü kamyonlar, uzun menzilli scud füzeleri hep bundadır. bir de angry mob vardır ki konuşmaları, tipleri harikadır.

rebel: tüfekli askerler *. ellerinde ak47 vardır, dolanırlar öyle. capture building geliştirmesiyle bina ele geçirebilirler. palace'tan yapılan geliştirmeyle de saldırmadıkları sürece görünmez olabilirler. bu da size pusu kurma imkanı veriyor. piyadelere karşı etkilidir.

rpg trooper: bazukalı askerler. pek bir ayrıntısı yok. tanklara karşı etkiliyken, piyadelere* karşı zayıftırlar.

terörist: canlı bomba. binalara, tanklara karşı etkilidir. piyadelere karşı zayıftır.

hijacker: gaspçıdır. rakibin radar araçlarının/binalarının yanından geçip yakalanmadığı sürece görünmezdir. tankları, araçları çalar.

saboteur: sabotajcı. binalara girerek etkisiz hale getirir. bazı binalar için 1 saboteur yeterken, bazılarında 2-3 saboteur kullanmanız gerekebilir. radara yakalanmadığı sürece görünmezdir. rakibin supply center'ına sokacağınız her saboteur, rakibin kasasından 1000 dolar eksilterek size getirir. nükleer reaktörlerine soktuğunuzda rakibin elektriğini 30 saniyeliğine keser, komuta merkezine soktuğunuzda generals promotion'dan alınan özelliklerin sürelerini sıfırlar, nükleer bombanın hazırlandığı binaya soktuğunuzda bombanın süresini sıfırlar.

angry mob: binalara, piyadelere, tanklara karşı etkilidir. palace'tan yapacağınız ak47 geliştirmesiyle ellerine ak47 vererek daha da güçlü hale getirebilirsiniz. çıkaracağınız her angry mob, 10 kişiliktir, halktan adamlardır. amerikan rangerlarının attığı gaz bombalarına, toksinlere karşı zayıftır.

jarmen kell: gla'in herosu. keskin nişancıdır. görünmezdir. araçların içindeki sürücüyü öldürebilir. içi boş kalan araca herhangi bir askerinizi göndererek aracı ele geçirebilirsiniz.

scorpion tank: basit tanklar. scorpion rocket geliştirmesiyle bir yandan saldırırken diğer yandan da roket atar. roketli piyadelere, uçaklara karşı zayıftır.

radar van: radar aracı. haritayı görmenizi sağlar. radar scan geliştirmesiyle haritanın herhangi bir yerini tarayabilir, görünmez üniteleri görebilirsiniz.

toxin tractor: toksin atar. bulunduğu bölgeyi zehirleyebilme özelliği de vardır. tanklara, uçaklara karşı zayıftır. piyadelere karşı etkilidir.

marauder tank: gla'in başka bir tankı. güçlüdür. roketli piyadelere ve uçaklara karşı zayıftır. binalara karşı etkilidir.

scud launcher: uzun menzilli scud füzesi atan araç. binalara karşı etkilidir.

combat cycle: motorsikletli rebeller. başka bir piyadeyle değiştirilebilir. dağa bayıra tırmanır, ani ataklar yapmak için birebirdir.

technical: makineli tüfek yerleştirilmiş kamyonetler. piyadelere karşı etkilidir.

quad cannon: uçaksavar. piyadelere, binalara ve uçaklara karşı etkilidir. tanklara karşı zayıftır.

rocket buggy: uzun menzilli rpg roketleri atan araç. binalara karşı etkilidir. hızlıdır fakat hemen ölür. her şeye karşı zayıftır.

bomb truck: bio bomb geliştirmesiyle, patladıktan sonra etrafa zehir yayan bomba yüklü kamyon. multiplayer oynarken kullanması eğlenceli olur, çünkü herhangi bir araca, haritadaki sivil araçlardan birine, hatta rakibinizin araçlarına dönüşebilir. sivil araca dönüşmesi harikadır; çünkü asıl sivil aracı yok edip yerine bu kamyonu yerleştirirseniz, rakip o aracın zararlı olmadığını sanıp yakınlarından rahatça geçecektir. bu sırada aracı patlatmak insana büyük keyif vermektedir.

battle bus: otobüs. içine yerleştirdiğiniz piyadeler, içeriden ateş edebilir. canı bittiği an havaya uçar, tekrar yere düşer ve içindekiler ateş etmeye devam ederler fakat bu sırada hareket edemez.

amma baydık ya.
electronic arts'in muslumanlara ornek olabilecek yapilanmasi.
(bkz: bize bunu mu layik gordun)
generals zero hour da tek geçtiğim ordudur. gla demolation da quad cannon, rocket buggy ve motosikletli bombacılar ile defans olarak mükkemmeldir. command center dan çıkan upgradeler ile ilde rakibinize adeta kan ksuturur. generals'de bir diğer favorim ise laser genaraldir.
(bkz: grand left auto)
çin in tank larını alt edebilen bir güruh ları vardır molotof la herşeyi ziyan edebilecek güçe sahiptirler.
Constructor lar olan köylülerin upgrade i çarıktır.