bugün

petrucci , malmsteen gibi heyvanların manyak kullandıkları alet.
klasik olanının kursuna gidildiğinde hocalara penayla çalsak denildiğinde "siz klasik çalıyosunuz uzatın tırnaklarınızı" cevabını aldığınız müzik aleti.
gitar ile f1 arabası sesi çıkaranlar için;

(bkz: motley crue)

gitar ile at sesi çıkaran için;

(bkz: steve vai)
6 telli olup (farklı tel variyasyonları da var) pek cok çeşidi *** bulunan ve ergonomisinden dolayı çalmaya teşvik eden müzik aleti.
(#542042) no'lu entry'ye ilave olarak;tel sırasına göre yukardan aşağıya doğru indikçe sesler kalın seslerden ince seslere doğru kayar.üst tel kalın mi, en alt tel ince mi dir.
Arkadaşlar bahsi geçen müzik aleti GiTARdır ki üç beş akor bilen popilist gençliğin bu güzide müzik aleti hakkında yorumlarda bulunmaları beni yarmalardan yarmalara götürmüştür,ha ben de yorum yapma hakkını kendimde görüyor değilim,ama çok arkadaşımı gamların geçişlerinde ya da armonilerde kaybetmişliğim vardır,hayatlarını tükettiklerini görmüşlüğüm vardır,ayıptır,yazıktır günahtır,değil iki üç haftada iki üç yılda bile anca onda birini öğrenebileceğinizdir* *
(bkz: kitara)
16. yüzyılda ispanya'da ortaya çıkmıştır. ilk gitarlarda 4 tel vardı. 19. yüzyıla gelinceye dek çeşitli değişikliklere uğrayan gitara 2 tel daha eklendi. sonraları gitarların gövdesi genişletildi, derinliği azaltıldı. modern müziğin önemli çalgılarından biri olan gitarın değişik türleri vardır.
(bkz: bas gitar)
(bkz: elektrogitar)
çalmayı öğrenmesi zevkli müzik aleti. joe satriani' nin resmen konuşturduğudur.
tabir-i caiz ise 6 telli mucize. ancak piyasa çalgısı olmuştur yurdum gençliğinin bir çoğunun bir kez -maksat hava olsun diye- gitara başlayıp uğraşması kasınca bırakma mazileri vardır.****
bir müzik aleti.penayla çalınır.klasik,akustik,elektro,bass gibi çeşitleri vardır.arpejle veya ritmle çalınabilir.arpej akorları daha duygusal kılmakla beraber kulağı daha çok doldurur.
(bkz: gitara ve sözlüğe yeni başlayanlara tavsiyeler)
(bkz: arp gitar)
kursunun bir boka yaramadığı alettir.öğrenmek isteyenler gidip en dandiğinden alsın bir gitar sora başlasın tıngırdatmaya en başta gürültü kirliliği olacaktır gitardan çıkan sesler. yeteneğiniz varsa yavaş yavaş bir şeyler oluşmaya başlayacaktır. ama baktınız zaman geçiyor hala bi değişme yok o zaman bir daha ele alınmaması şiddetle tavsiye edilir.
asla kız tavlama aracı olarak kullanılmaması gereken güzelim alet.fakat son yıllarda amacından saptırılarak abazan arkadaşlarımız tarafından mıknatıs olarak kullanılmaktadır.
kanımca kızlara pek yakışan bir enstrümandır. bu düşünceden yola çıkarak orta 2 de başladığım ve bugün yaşamımın büyük bir bölümünü temsil eden iletişim aracımdır.
(bkz: perdesiz gitar)
(bkz: erkan oğur)
bütün uğraşlarıma rağmen la minör ve mi minörden başka akorunu öğrenemediğim, akoru bırakıp notalarla konuşturmaya çalıştığım enfes müzik aletidir. iyi bir kulağa sahipseniz internetten bulabileceğiniz derslerle öğrenmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

son zamanlarda sahil gitaristi diye nitelendirilen arkadaşlar türemiştir esefle kınıyoruz. araç değil amaçtır kendileri.
ilkokul'a başlamadan önce babam bana 'bak okul başlıo sana gitar ya da bilgisayar alacam' demişti. ben de sanılanın aksine nedenini ben de bilemeyeceğim şekilde 'gitaaaaaaar' demiştim. sonra o gitar geldi 1 sene o köşede kaldı. sonra ilkokul 2 başlarken 'la biz bunu aldırdık ayıp olmasın tıngırdatalım biraz' diyerek başladık. eli verip kolu kaptırma hesabı. Allah'ım bu ne aşmış bir ses bir tını? aşığım bu alete yaş vurdu 20'ye hala o ilkokuldaki heyecanla çalışırım. The Trooper'ın girişini çaldığımı hatırladıkça tüylerim diken diken olur, ağlayasım gelir. 3 yıldır günde 4 saatimi benden alan ama almasına da pişman olmadığım alet. Allah razı olsun.
kimilerinin en yakın arkadaşı kitapken, kimilerininki gitar olabilir.. hatta bu gitarın telleri eksik dahi olabilir.. olsun..
istiklal caddesinde hemen hemen herkesin sırtında görebilceğiniz artık kız tavlama aracı olmuş müzik aleti.
kimi kitle tarafından kız tavlama aracı olarak kullanılmasından nefret ettiğim.. oysa o günlüğündür, dostundur, geleceğindir, sevgilindir; gerçekten sevebildiysen sana beklediğinden fazlasını verendir..
şükürler olsun tanrıya. gitarı yarattığı için.
5-6 akor bilenin çalıyorum lan dedirttiği müzik aleti.
gitarın maymun olduğu bir an. deli bu çocuk.
http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=