bugün

750 köy korucusunun göreve başladığı şehir.

http://www.dha.com.tr/gir...html#.VxaJJoRGNWU.twitter
bir ay da 3 şehit veren memleketim. çok şey yazmak istiyorum ama şu resime bakın yeter. bu giresunlu çocuklar türkiye için öldüler.

görsel
soldaki bekir kelleci'yi tanırdım. görünce çok şaşırdım, ne yazsam bilemiyorum.

ruhu şad, mekanı cennet olsun.
Gümüşhane ile ikisi için konuşuyorum; pkk'nın oraya sızma girişimi hiç yeni değildir. 90larda o bölgelerde çok daha faaldi. Şimdi son saldırıları yapan grubun varlığı en az 6 aylık bir mesele. Buradan iki sonuç çıkıyor:

1- her iki grup da 6-7 aydır orada olduğuna göre oralardan destek görüyorlar. Ki bu da yeni değil. 90larda pkk'ya sivas'ı sözde koçgiri eyaleti başkenti olarak hayal ettiren kitle pek ala şimdi de sahneye çıkmış olabilir.

2- her ne şartla olursa olsun giresun ormanlarında 6-7 aydır dolaşan bir grubun hala etkisiz hale getirilememesi devletin bir zaafı.

Giresun halkı çomar sikertmesine topal osman'dan alışıktır. Ama buna galan gerek yok dikkatli olsunlar yeter.
An itibari ile Yagmurlu olan sehir.

Giresun'a haftada 2 kez yagmur yagar. Biri 3 gun, digeri 4 gun surer.
Büyük ihtimalle istanbul türkçesiyle telffuzu cidden giresun olmayan şehirdir. Laz ın bir giresun giresun ha uşağum demiştir, ya da kütüğe laz memur yanlış yazmıştır. Yoksa giresun nedur da?
eski ismi aslında kerasus'tur fakat zaman içinde söylene söylene giresun halini almıştır. kerasus ismi ise zamanında fındığından bile meşhur olan kirazından gelmektedir. fatih sultan mehmet vermiştir kerasus ismini.

bilgi içerikli diye ben.
3 sene sonra tekrar geri döndüğüm memleketim.
çocukken çaldağa bakar, o dağın ardını ankara zannederdim. bi arkasını da istanbul.
ramazanı güzel yaşayan şehir.

Oruç tutanda rahattır tutmayanda.

Merkezde irili ufaklı çay içmelik yerler açıldı. Bu yerlerin bitişiğinde bir de cami var. Akşam çayını içenler bir köşede namazını kılanlar bir tarafta.Sadece arada küçük bir duvarı var caminin.Kimse sen neden namaz kılmıyorsun ya da oruç tutmuyorsun demez kimsede sen neden namaz kılıyorsun oruç tutuyorsun demez.

Kısaca burda dördüncü yılıma gireceğim ve diyebilirim ki tam bir cumhuriyet şehridir giresun.

Hani ramazanda ilk linç nerede yaşanacak diye başlık açarız ya heh belki giresun en sonlarda gelir.
görsel
karadenizin yobaz olmayan tek şehri. belki sinop sayılabilir bir de.
Türkiyenin en sakin şehridir. Bir yandan deniz bir yandan yeşillik ağaçlar kafeler...
karadeniz'de artvin'le birlikte sayılabilecek tek değerli ildir. diğerlerini, en başta da rize ve samsun'u nükleer bomba ile haritadan silseler gam yemem.
oturan varsa bi msj atabilir mi bi zahmet?
karadeniz'in sakin, kalabalık olmayan, emeklilikten sonra yaşanacak şehri.

şimdi dün meydana gelen elim kazadan dolayı tüm ülke olarak çok üzgünüz. ancak arama ve kurtarma faaliyetlerinden dolayı giresun halkına teşekkür etmemiz gerekiyor.

sağ sola saçılan skorsky parçalarını sedye yaparak yaralıları dağlık alanda taşıdılar, kendi araçları ile hastaneye götürdüler veya ambulansa teslim ettiler.
tüm ilçeler belki lazım olur diye bulundukları yer devlet hastanelerinin önüne gitti. giresun merkez, alucra ve yağlıdere devlet hastanesinin önünde muazzam bir kalabalık vardı ki belki lazım olur diye kan vermek istediler. artık hastane yönetimleri a (rh) negatif haricinde bir kan ihtiyaçlarının olmadığını defalarca belirtti. yine de vatandaş teyakkuzda kalarak hastanelerin önünde sabahladı.

şimdi izninizle milliyetçilik modunu yüksek seviyeye çıkarıyorum.

çevre illerden gelen bazı sesler var, "42 ve 47. alaylardan başka övüneceğiniz bir şey yok" şeklinde. yanılıyorsun kardeşim.
Yalnızca bir kez otobüsle geçtiğim ve çok ilginç, yalnızca karikatürist Derya sayın'ın çizimlerinden bildiğim karadeniz şehri.
1910

görsel
Kaşarıyla meşhur Karadeniz şehri.
karadeniz'de güzel bir şehir. evet.
Uyuz insanlara sahip güzel şehir.
görsel
universite için geldigim ve 2 gündür bulunduğum şehir. şehir çok ufak bunaltıcı biryer sevemedim pek. kapalı alan sorunu var vakit geçirebileceğimiz kaliteli yer pek yok gördüğüm kadarıyla yurt disida dahil olmak uzere birçok yeri gezip denizlide yaşamış(1milyon nufusu 611bin sehir nufusu vardır) birisi olarak 100bin kisilik giresun cok ufak bunaltici küçük kullanışsız bir şehir bence cunku eğer en yuksek yerden kaleden başlarsanız şehre aşağı doğru 15dakikada merkezin olduğu yere inip 30. dkdada şehri bitiriyorsun ne bir avm nede adam akıllı bir mekan barındırmayan vasıfsız şehir.

not:üniversitesi rezalet adı yanlış yazılmış giresun üni değil yokuş universitesi olmali cunku dehset bir yokustan tirmanilipda giriliyir suan yagmur yok ama yarin oburgun yagmur basladiginda ne halt edeceğim bilmiyorum
Kaşarıyla meşhur Karadeniz şehri.
benim 2 senemi yedi.

ilk gittiğimde begenmemiştim ama alışıyorsun sonra işte