bugün

görsel

Şebinkarahisar ilçemizin, Bayhasan Köyünden Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz Bugün akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olmuştur...

Elbet sizin dr sonunu gelecek elbet, nereye gitsem orada şehit oluyor. Bundan önceki ilçemde de şehit verdik. Ama durmadik sıra burasi. .. elbet güneş bizden yana doğar.

Allahü ekber. ...
Ruhun şad olsun cavusum. ..
Merkez nüfusu 101bin olan, şirin ve yeşilliğin, mavinin oldukça bol bulunduğu güzel memleket.
karadeniz'de bulunan iki adadan birisine sahip ilimizdir. giresun adası kıyıdan 1.6 km açıkta olup, 40.000 metrekare alana sahiptir. adada özellikle akdeniz defnesi ve yalancı akasya başta olmak üzere 71 tür doğal otsu ve odunsu bitki türü bulunmuktadır. sonradan 10 adet ağaç türü daha ilave edilmiştir. karadeniz'de karabatak ve martıların doğal olarak ürediği ada aynı zamanda göçmen kuşların uğrak ve dinlenme yeridir. hakkında birçok efsaneler anlatılan, amozanların ve birçok kavmin yaşadığı adada mitolojik çağlara ait birçok kalıntı bulunmaktadır. ikinci derece sit alanıdır. yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ada günübirlik ziyaret edilerek piknik yapılmaktadır. ---
Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nın bulunduğu şehir.
giresun'a girerken giresun yazıyorda
çıkarken neden çıkasun yazmıyor gibi bayat bir espriye kurban giden şehir.
An itibariyle gençler türkiye ferdi boks şampiyonasının devam ettiği güzel ilimiz.
bütün dünya giresun'un taşağını yesin amk. neymiş bu giresun be? okurken ağzım açık kaldı. giresunspor.

bir karadeniz şehri.
daha ziyade fındığıyla ve kirazıyla ünlü olan karadenizin güzel şehri.

mafyası nerden türevi yav ? fındık mafyası mı poauhhuahaua.
Plakasi cokta hos degildir.
ünlü olan mafyasından biri olduğum şehir.

fındık kaçırırız biz. fındık.
yağlıdereliler parmak kaldırsın.
ismi keresund dan gelmiştir. Kiraz demektir türkçesi. Dünyada en çok kiraz üretilen şehir olmakla birlikte fındığında ana vatanıdır. Bal konusundada fena sayılmayandır. Memleketimdir.
Adam çıkmaz.
Gazi caddesi ve gemiler çekeği'ni çıkarınca geri bir şeyi kalmıyor, yani benim için. Tirebolu ve görele'yi severim, orası ayrı.
küçüklüğümden beridir yılda 2 ay gittiğim. o temiz havanın ve güzelliklerin iç içe olduğu biricik memleketim. orada her şey daha temiz ve daha durudur. orada istediğiniz kadar yalnız kalıp hergün kendinizle buluşabilirsiniz. çok az insanlarla konuşup tatlı samimiyetinizin keyfine varabilirsiniz. derin bir nefes alıp sarhorş olabilirsiniz. ışık kirliliğinin olmadığı bu yerde geceleyin gökyüzüne bakıp yıldızları tek tek sayabilirsiniz. patika yollarda yürüyüp geçmişin kokusunu içinize çekebilirsiniz. şehir hayatının pençesinden kurtulmuş bu yerde sofranızı doğal lezzetlerle doldurabilir kiraz ağaçlarının arasında mutluluk denen yolculuğa yelken açabilirsiniz. evet burası benim canım memleketim, dünyada ki cennetim. giresun.
Sahilleri güzeldir( Karadeniz sahil yolundan kalanlar)

Yaylaları güzel değildir ( Rize ve Artvin'de daha güzelleri var)

Bir de kızları hafif kaşardır, insanı kaypaktır.

Tanım. Karadeniz de bir şehir.
Adam çıkmaz.
Bir talep.
Orgi nin gi'sini temsil eden.. tövbe Estağfurullah.
şehriyle, havasıyla, kızlarıyla, erkekleriyle, insanlarıyla güzel olan memleketimdir.
Ramazan ayını ve yaz mevsimini geçirmeyi çok istediğim şehirdir. Her ramazan ayında ruhum adeta doğu Karadeniz bölgesinde.
orta karadeniz bölümünün en güneyinde yer alan altta bayburt üstte gümüşhane ile komşu olan 2016 tuik'e göre 899.799 nüfusu olan şirin bir karadeniz büyükşehiridir.
canik dağının eteklerinde bulunan yerleşiminden dolayı doğal bir şehir güzelliğine sahiptir.

en bilinen geçim kaynağı fındık olmakla beraber demir sanayisinde ise türkiye payının%65 ini oluşturmaktadır.

tarihte selçuklulardan beri var olan şehir selçuk bey'in kumasından olan çocuğu çaka bey'in şehre yaptığı yatırımlardan sonra daha da gelişmiştir.
giresun ismi yine yöresel ifadelerden ortaya çıkmıştır.

şehrin merkezinde ihtişamlı tarihi giresun kalesi bulunmaktadır.

şehir insanı of'u ve ofluları pek sevmedikleri gibi ofsporlar da ezeli bir rekabet halindedirler.

istanbul'da yaklaşık 4 milyon giresun'lu yaşamaktadır.
Türkiye'nin karadeniz kıyısında adası olan tek şehir oldugundan, amazon kadınlarının asıl memleketi olduğundan, kurtulus savasında gönüllü 2 birlik çıkaran tek il olduğundan, sadece kendilerini müdafaa etmeyip trabzondaki rus askerlerini de trabzondan sürdügünden, dönemin kürt belası isyancısı koçgiri isyanını osman ağa önderliğinde bastırdığından habersiz olunan şehirdir giresun.
öz yurdunda parya olmak üzere olan şehir.

(bkz: çotanak arena/#32022958)
memleketim benim. kokusu geldi yine bak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar