bugün

taraftarı kendinden nefret ettirmemek istiyorsa bir an önce gitmesi gereken korkak teknik adam .
elindeki mevcut kadro ile olması gerekeni yapan teknik adam.
gerçi yöneticilerimiz alışkındır her sene,
10 milyon euro tazminat ödemeye.
taraftarlarda buna çanak tutar her sene.
beşiktaşın kadrosu iyi de ne halde.
gelen geçen koyuyor bir gül kalesine,
galatasaray'a koysalar ne çıkar ki bu sene!
iyi futbolcudan iyi teknik adam olmayabileceğinin en güzel örneği.
bu sezon ligi 3. bitirecek ve türkiye kupasını alacak olan galatasarayın teknik direktörü, efsane futbolcusu.

not: gülmeyin lan umut işte ben inanıyorum vesselam.
Galatasaray' ın gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden birisidir. efsanedir ve hep de öyle kalacaktır. Çocukluğumda da hagi ye hayrandım. bir diğer efsaneye roberto carlos a attığı çalımı unutamadım ve unutmamda. Futbolu bıraktığında çok üzülmüştüm. inşallah galatasaray ın başında bir çok başarılara imza atar.

Hagi unutulmaz...
müthiş futbolcu, tırt teknik adamdır.

futbolculuğuna laf eden taş olur mazallah. ama teknik direktörlüğü koca bir sıfırdır. bugünkü maçta da görüyoruz bunu. lorik cana stoperde, lucas neill ön liberoda, stancu sol açıkta, harry kewell santrforda oynuyor, takım üst üste 5 pas yapamazken misimoviç hala kadro dışı, zapata diye bir kaleci getirdi takıma; adam 4 aydır top oynamıyor ve 33 yaşında artık ne verebilecekse galatasaray'a. bir an önce gönderilmesi gerekiyor hagi'nin galatasaray'dan. zira onun yaptığı teknik direktörlüğü tugay kerimoğlu da yapar. kimse gelip zırvalamasın 'ama hagi uefa kupası, süper kupa, 4 yıl üst üste şampiyonluk kazandırdı' diye. entrynin başında da belirttiğim gibi efsane futbolcudur, oynadığı dönemlerde dünyanın en iyi futbolcularından biriydi, o'nun futbolculuğuna laf eden taş olur. ama iyi futbolcudan iyi teknik adam çıkmıyor malesef. hagi'nin sağlamaya çalıştığı disiplin futbolcuların ondan korkarak saygı duyması yönünde. doğrusu futbolcuların onu severek saygı duyması olmaz mıydı?

inşallah gönderilir bir an önce takımın başından. çünkü şu an için galatasaray'ın önünde delnan brothers'dan sonraki en büyük engel gheorghe hagi'dir.
kimse tutup da süper futbolcu ama teknik direktörlüğü şöyle böyle demesin. yok süper hoca on numara dedikleri frank rijkaard da başarılı yapamamıştır bu takımı. adamlar oynamıyorsa, hagi ne yapsın. zorlu zamanlarda galatasaray'ın yanında olmak için gelen adamdır.
bursaspor u küme düşürmüştü bu adam. düşün ya bursasporu, büyükler haricinde ikinci lige düşmemiş tek takımı...
* * *
bursasorun da bütün yabancılarını romanyadan getirmişti, herkesi abuk subuk yerlerde oynatmıştı. galatasaray yönetimi bu adama biraz daha tahammül ederse onlar da bu korkuyu yaşayacaklardır. ben de okulda süper bir öğrenciydim ama öğretme yeteneğim hiç yok mesela. anla artık polat bu adam t. direktör falan değil.
Hep aynı klişe. Hagi efsanemiz çok seviyorum ama iyi teknik direktör değil. Sevmiyorum bu adamı. Geldiğinden beri artistik hareketler, kafasına göre oyuncuları kadrodan çıkarmalar, sik gibi futbol, her oyuncuyu farklı mevkilerde oynatmalar filan. Defol git şu takımdan. Başka yerde dene fantezilerini. Geldin işte bi kere galatasaraya, tutmadı. Daha ne uğraşıyorsun be adam? Hiç kimse galatasaraydan büyük değildir. Ben bu takımın efsanesiyim, diye bu takımı siktirtmem arkadaş.

not : gerçek galatasaraylı değilsin, skor taraftarısın, hiç bi galatasaraylı hagiye laf atamaz diyen ilk kişiyi ugandaya tatile yolluyorum. Masraflar benden.
hala efsanemdir.

ama gelgelelim, futbolculuk kariyeriyle antrenörlük kariyeri arasında bu kadar fark olan birini daha görmedim.

kendi mevkilerinde oynatılmayan futbolcuları ve taktiksiz futbol anlayışını daha ne kadar izleyeceğiz, bilmiyorum.
küfür etmek istemiyorum bu değerli adama ama oyuncu sıkıntımız varken misimovicle neden barışmaz aklım almıyor. seni iyi hatırlamak isterim hagi. biraz şu takımı çalıştır.
sadece çok iyi bir futbolcudur...
risk alarak "yanlış bir zamanda yanlış bir yerde" olan futbol efsanesidir. ne olur git gica ne olur! sorumlusu olmadığın bu kötü yönetimin yanına bir de teknik hatalarını eklemeden git ki biz de seni hep futbolculuğunla hatırlayalım.
kupada gaziantep maçından sonra taraftardan sabır istemesiyle beni benden almış , iki gol attık atmamız iyi bir şey gibi saçma bir avuntusu olan , muhteşem ötesi futbolcu , başarısız teknik direktör .

sevgili hagi lig bitecek artık sen daha sabır falan diyorsun , yapma böyle ne olur yalvarırım .

haberin tamamı : http://www.ntvspor.net/ha...iraz-daha-sabir-istiyoruz
teknik adamlığına henüz bir yorum getirmeyi düşünmediğim türkiye'nin başına gelen en güzel şeyler listesine adını yazdırmış futbol adamı. galatasaray'a dalga geçildiği dönem gelmiş ve tüm dünyaya nasıl bir futbol dehası olduğunu göstermiştir. bana göre bir futbol masalcısıdır.
(bkz: karpatların maradonası)
(bkz: on)
galatasarayın teknik direktörüdür,yardımcısı tugay kerimoğludur.
bugün doğum günü! iyi ki doğdun, iyi ki varsın, hep var ol commandante!
aynı günde doğduğum, futbolculuğuna hayran bırakan insan. doğum günümüz kutlu olsun.
doğum gününü kutlarım bu mutlu gününde bir çift sözüm var sana: futbolculuğuna laf yok ama futbolculuğun ne kadar iyiyse antrenörlüğünde o kadar kötü acı ama gerçek.
adam psikopat ya galatasaraydan ve tüm oyuncularından nefret etsem de onun karşısında saygıyla eğiliyorum.bir altay fanatiği olarak istanbulda oynalınan maçta ben küçükkene maçı radyodan dinliom şu şeklde gerçekleşio olay. haci topu koydu altaylılar etten duvar ördüler haci vurdu ve goool.hayır hakem barajı bozdukları için atışı tekrarlatıyor.altay barajı gene kuruldu haci vurdu ve gene gool.adam penaltı atar gibi freekick atıodu.helall olsun....
kendisine açık mektubumdur;

kısa tutacağım hagi;

lorik cana: defansif orta saha
neill: stoper
yekta: orta saha
stancu: forvet
kewell: sol açık
zapata: kaleci(bunu ne olur ne olmaz diye şimdiden yazayım dedim)

öptüm.
hırsız romen. teknik adam olarak galatasaray'ın bugünlerini, yarınlarını çalıyor. telefon filan çalarak değil, para alarak.
teknik direktörlük kariyerinde hep futbolculuk günlerinin ekmeğini yemiş adam.
doğum günü kutlanmadığı için basın mensuplarına trip atan teknik direktör.çekilmez, nalet, aksi adam.
doğum gününü kutlamadıkları için basın mensuplarına trip atıp, basın toplantısını terk eden megalomandır. bugün takımın galip gelmesi yönetimdeki kredisini biraz arttırdı hagi hazretlerinin ama eninde sonunda gi-de-cek.