bugün

futbolcuyken takdir ettiğimiz, teknik direktörken daha da takdir ettiğimiz, iyi ki varsın dediğimiz insan.

not: bir fener taraftarı. *

(bkz: ne olacak bu galatasaray ın hali)
http://www.vidivodo.com/260096/hagi-vs-maradona

maradonadan daha iyi bir futbolcu.
iyi bir teknik direktör olmadığını bu takıma pek birşey kazandıramayacağını hepimiz biliyorduk zaten. bu yüzden hagi'ye hiç kızmıyorum.ayrıca çok teşekkür ediyorum görevden kaçmayıp bu rezil yönetimle ve kadroyla çalışmayı kabul ettiği için.gönlümüzdeki yeri hep ayrıdır hagi'nin.bunu ne küme düşürmesi değiştirebilir,ne de günü kurtarmak için onu kullanan adnan polat'ın oyununa malzeme olması.
(bkz: ı love you hagi)
rıdvan dilmen'e yorumlarında hak verdiğim futbolcu.
(bkz: bir alex değil)
(bkz: çünkü iki-üç alex)
ı love you hagi diye şarkılar bestelenen, galatasaray'lıların sevgisini sömüren geri zekalı.
futbolcuyken efsane olup sahada her türlü özgürlüğe sahipken teknik direktör olunca kendi gibi oyunculara gıcık olmasından dolayı kırkından sonra kocadığını düşündüğüm teknik direktör.
olağanüstü kongre sonrası gidecek olan hoca, hacı.
ne zaman mı? perşembe öğlen sularında!
hayırlı olsun.
Gençliğinde oynadığı oyunla göz dolduran.şimdilerde galatasarayı felakete sürükleyecek olan teknik adam. (bkz: Galatasaray)
futbolculuğunda yaptığı işler ortada, bütün türkiye saygı duydu desek yanılmayız. ülkemize yurtdışından kupa getiren galatasaray'da 10 numaranın hakkını veren adamdı...

sonra kendi takımım olan bursaspor'un başına teknik direktör olarak getirildi, havaalanına 10 binler gitti karşılamaya davullarla zurnalarla karşıladık. yaptığı transferler tam bir hayalkırıklığıydı ve 3 yıllık mukavelesinin 4. ayında bursaspor'u bıraktı.

ve o sene bursaspor 40 yıllık tarihinde ilk kez küme düşmüştü. sonra galatasaray'ın başına geçti oradanda kovuldu yine ülkemizde ve yine galatasaray'ın başına kurtarıcı olarak getirildi, yine kendi transferlerini istedi devre arasında istediği oyuncular alındı, galatasaray şu anda ligde 23. hafta itibarıyla 10. sırada ve tarihinde 1 sezonda aldığı yenilgilerin rekorunu egale etti daha 23.haftada 11. mağlubiyetini aldı hagi kaldıkça en az 16 mağlubiyetle kapatacaklarını düşünüyorum ligi.

şimdi soruyorum hagi'de mi hata yoksa bursaspor ve galatasaray'a bu adamı teknik direktör diye getirenlerde mi?
ülkemizin yakın tarihinin en iyi yabancı oyuncularından ve en kötü hocalarından birisi.
efsane.
Kendi akademisinin en iyi oyuncusunu ajax a 3 milyon avroya satan misimoviçi kadro dışı bırakıp stancu ya 5 milyon avro ya aldıran şaşkın şopar.
orta saha oyuncusu diye aldığı yekta'yı oyuna soktuktan sonra sol açık oynatan, takımın gole en çok ihtiyaç duyduğu dakikalarda culio'yu oyundan çıkaran, cana'yı hala stoper oynatmaya çalışan, milyonlarca euro harcanan ve takımın gol silahı olması beklenen stancu'dan orta sahada faydalanmaya çalışan ve eline verseler cristiano ronaldo'yu sol bek oynatacak adamdır. tez vakitte kovulması ümidi ile...
adnanlarla elele tutuşup takımdan koşar adım uzaklaşması gerekir.
adnan polat degil de maalesef cok sevdigim bu adamin teknik direktorlukten gitmesi lazim. olmuyor abi kasmamak lazim..
galatasaray'ın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından birisi.

şimdi o özelliğini bir kenara bırakırsak;

- sırf bonservisi elinde diye zapata'yı alan adnan sezgin'e "arkadaş istemiyorum bunu, bana ya başka kaleci alın ya da almayın" deme cesaretin yok mu?

- geçen sene sabri sarıoğlu'nun ve uğur uçar'ın yedeği olarak takıma alınan serkan kurtuluş'u olmayacağını bile bile neden oynattın?

- neill ve cana olayına değinmiyorum bile. adamlar resmen futbola küstü kendi mevkilerinde oynamıyorlar diye.

- arda turan, juan pablo pino hatta culio gibi sol açıkta oynatabileceğin tonlarca futbolcun varken ne skime forvet diye alınan stancu'yu sol açıkta oynatıyorsun? madem sol açığa ihtiyacın vardı söyleseydin efendi gibi bir sol açık aldırsaydın.

- misimovic gibi bundesliga'nın asist kralını ne skime küstürdün?

gibi nedenlerden dolayı daha fazla yıpratılmaması için bir an önce sktirip gitmesini temenni ettiğim galatasaray teknik direktörü.
futbolculuğu ve teknik direktörlüğü tartışılmaz adam. futbolculuğu mükemmel diye, teknik direktörlüğü ise son derece berbat diye tartışılmaması gerekir.
bu adam teknik direktör değildi, bu adamdan teknik direktör çıkarmaya çalışan adanan ve ekibiydi. hagi bu işe hiç bulaşmamalıydı ama o da galatasaray taraftarına birşeyler vermeye çalıştı, olmadı. gi-de-cek.
galatasaray teknik direktörlüğüne 2.kez gelerek taraftarın gözündeki efsane imajına darbe vurmaya niyetlendiğini düşündüğüm kişi.
Dünyanın sayılı futbolcularından biri; fakat teknik direktörlükte bu başarıyı tekrarlayamayan efsanevi kişilik
galatasaray camiası tarafından o kadar şımartılmış ki maçtan sonra;

"galatasaray ile o kadar kupa başarı kazanan eski oyuncularına saygı duymaları lazım" dedi. sen alex de souza'nın sol taşşağı olamazsın.
ben de bu adam için yazıyordum sallıyordum ama vazgeçtim artık. bu akşam tam olarak dank etti yani. kötü teknik direktör lan işte. n'apsın amına koyim matrix mi bu, ensesine çubuk sokup teknik direktörlüğü mü öğrensin? elinden gelen bu adamın. kötü kötü kötü diye yazınca teknik direktörlük malum mu olacak adama? herkesin kaçtığı yerde gelip takımın başına geçti bu adam. 3 senedir bizi bunlara mecbur eden adamlardır suçlu olan. bu adam değil.
tüm zamanların en iyi futbolcularından biri ancak şu an hoca olduğuna göre futbolculuğunu bir kenara bırakıp hocalığını yorumlamak gerek;

geldiğinden beri süre isteyen, sürekli bahaneler üreten, suçu hep eski teknik kadroya atan bir görüntü çiziyor kendisi. diyelim ki rijkaard dünyanın en kötü hocası ve en kötü insanı. yahu sen ondan daha iyiysen takımın bir milim aşama kaydetmesi gerekmez mi en azından? lig zaten gitti ama sen hala ayhan' ı, sarp' ı oynatıyorsun. 3-0 önde olduğun maçta anıl' ın yüzüne bakmayıp oyuna sarp' ı alıyor, sonra antep deplasmanında anıl' dan takımı sırtlamasını bekliyosun. bu da yetmezmiş gibi iyi oynayan anıl' ı 2. yarıda sahaya çıkarmıyor ve çocuğu bitiriyorsun. takımda kanat adamı doluyken (kewell, arda, pino, aydın, kazım, emre çolak, hatta anıl) sen forvet diye aldığın stancu' dan ve orta sahanın ortasında çok daha iyi olduğunu her oynadığında ispatlayan yekta' dan kanat adamı yaratmaya çalışıyorsun. takımın kondisyonu yerlerde zaten yerlerde. inanç yok, motivasyon yok. misimoviç' i yedin. şimdi lütfen söyle hagi sen geldiğindne beri galatasaray' a olumlu olarak ne verdin deplasmandaki fenerbahçe beraberliğinden başka? ki o da ilk maçındı muhtemelen takıma müdahele etme şansın olmamıştı *
futbolculuğu döneminde fifa tüm zamanların en iyi 100 oyuncusu listesinde kendisine yer bulan, teknik direktörlüğü döneminde ise gittiği her takımda vasatın bile çok altında performans gösteren futbol adamı. 1996-2001 yıllarında "i love you hagi" sesleri ile inleyen tribünleri 2011'de ki muhteşem başarıları(!) ile "hagi istifa" nidalarına çevirmeyi başarmış çok iyi futbolcu, berbat teknik adam.
şuan galatasaray futbol klübünün teknik direktörüdür . nam-ı diğer karpatların maradonası.