bugün

http://youtube.com/watch?v=m6CKStllJag adresinden izlenebilir.
benjamin adlı çizgi filmde, benjamin in yaptığı "ölü yaprak vuruşu" diye bir vuruş vardı. kaleye uzak olan bir bölgeden şut çekiliyor ve top bir müddet yükseldikten sonra havada sabit bir şekilde duruyordu. akabinde durduk yere hızlandıkça hızlanıyor ve kaleye doğru yol alıyordu, sonra gol!! işte öyle bir goldü.
ilker yasin in ayakta alkışladıgı goldür.
(bkz: jardel ofsayttan çıktı)
(bkz: efsanevi goller)
(bkz: tesaduf goller)

edit : hatta, topun tribunleri dolasip selam verdikten sonra kaleyi buldugu goldu. girmeden once cay kahve molasi da vermisti...
breh breh breh...
herkesin atabileceği türden bir goldür. yalnızca atmadan önce kırkbin fırın kadar ekmek yenmesi şartı vardır. bu tesbiti bir fenerli olarak yapmak ayrı bir acıdır. ama acı iştahı açar. şaka gibi goldür yani. bu gol aynı zamanda gariptir de. gerçek değilmiş gibi bir gidişi vardır topun. bu itibarla acaba fotomontaj mıdır diye de düşünülebilir.
(bkz: arkadaşım abartmışsın ama onun adı hagi)
vodafone reklamında ki kalecinin attığı gole benzer. playstationda atması bile çok zordur böyle golleri... sanki bilgisayarla yapılmış gibidir.
yillar sonra dakikalardir onlarca defa izledigim ama doyamadigim gol degil sanat eseri. tesaduften hagi olunsaydi benim edebiyat hocam olurdu, surekli odul kazaniyor bedavadan cekilislerde, o derece balli.

ayriyaten topun aglarla bulustugu anda tribunlerden cikan ugultu bile tuyler urperticidir.
güzel goldü, ancak roberto carlos'un rize maçında çektiği şut gol olmasa bile daha büyük bir görsel şölen yaşatmaktadır.*
(bkz: bir efsane olarak hagi)
gheorghe hagi mize neden "mighty" dendiğini bir kez daha anladığımız goldür. ayrıca hagi yi küçük gören arkadaşlara şunu söylemek isterim. o bir futbolcu değildi sadece. o hagi idi. bu dört harfli kelimeyi iyi öğrenin...
tesaduf oldugunu dusunenlere biri real madrid de, biri barcelona da ikisi galatasaray da olmak uzere orta sahadan * dort golunu yollayabilirim. daha benim gormediklerim de eminim vardir. yillardir bu adami izlerim orta sahadan dort kere sut cektigini gordum, dordu de goldu. *
hagi' nin sayısız kez attığı jeneriklik gollerden biri, monaco kalesini o dönem korumakta olan porato' nun seve seve yediği şahane gol. *
12 eylul 2000 galatasaray monaco macinda atılmıştır ve hagi bu mükemmel golüne rağmen o maçın ikinci yarısında galatasaray'ı yakmak için her şeyi yapmıştır.
hagi'nin en güzel gollerinden biridir. çok çok uzaktan vurmuştur. öyleki hagi vurduğunda ben 'oradan vurulur mu ya' demiştim ve benim cümlem bitmişti ki top ağlara gitti. hatta golü monaco mu yedi ben mi diye çelişkide kaldım lan.
bu golu en guzel acidan arkada top toplayan cocuk* izlemistir.
sabri ugan'ı şok eden goldür zira kendisi golden hemen önce o mesafeden orta yapacağını düşünmüş "hagi, jardel ofsayttan çıktı" demişken hagi'nin golü gelir. Golden sonra sabri ugan; "hagi, şimdi nasıl anlatayım bu golü ben size".
sabri ugan'ın şu sözlerle güzelliğini özetlediği goldür.

"çok sert nefis bir gol!! haaaaaaaagiiiii.. hagiiiiii nasıl anlatalım bu golü şimdi size! nasıl anlatılabilir ki! böyle bir gol yok! böyle bir vuruş yok! buna füze mi demek lazım ne demek gerekiyor ama "hagiiii" dedik mi her şeyin özeti. hagiiii 2-0"
güzergahı cetvelle çizilmiş goldür o.
babadan oğula anlatılacak ve bu şekilde akıllardan silinmeyecek bir goldür.
şut çekerek atılmayan goldür. hagi topu doksana koymuştur usulca. atılan çamurlara da bakılırsa doksandan başka yerlere de koymuş ama o konuya girmeyelim şimdi.
yoktur öyle bir gol başka yerde. hala hatırımda olan goldür.
bir fenerbahçeli olarak gol denince aklıma gelen az sayıda golden biridir o ne hız öyle.