bugün

benzerine rastlamanın zor olduğu efsanevi gol.

https://www.youtube.com/watch?v=SatmWoJPGpo
Bu yaşıma geldim daha güzel bir gol görmedim.
Şampiyonlar liginin gelmiş geçmiş en güzel golü seçilmiştir. Birde yine Monako ya cevap prekazı nin golü vardı. O golde Hagi nin golünde aşağı değildir.
bir benzerini dünya kupasında cordoba'ya atmıştı.
akıllara "arif in mençıstır a attığı golü" getirir.
alex'in muslera'ya attığı gol yanında esamesi okunmaz.
oylamada şl nin en güzel golü sıralamasında açık ara birinciydi en son.
nerede anket orada biz.
evinin salonundan atmıştır.
Türk futbol takımlarının attığı en güzel goller listesi yapılsa ilk sırayı zorlayacak goldür.
usta işidir. neredeyse hiç gerilmeden sert ve harika bir açıyla göndermiştir topu.

(bkz: falcao nun america cali ye attığı gol) bundan sonra gelir.
hagi nin topa vurduğu yerden kaleye taksi 30 lira yazar efendim.
reyiz ne vurduydu be. şu adam tuttuğum takımda oynadı ya gururluyum arkadaş.
insanın nutkunu tutan goldür. telefonumda bile videosu vardır arada açıp izlerim.
alex'in atamayacağı goldür. karşılaştırma yapmamak gerektiğinin örneklerindendir.
bazı iddialara göre top hala havada süzülüyormuş. o kadar uzaktan vurdu işte reyiz.
Şampiyonlar ligi tarihinin en güzel 50 golü arasına girmiş goldür.
--spoiler--
"hagi! jardel ofsayttan çıktı. çok sert.. nefiss bir gol! haaaaaaaaaaagii! haaagi. haagi!. nasıl anlatalım bu golü şimdi size? nasıl anlatılabilir?böyle bir gol yok. böyle bir vuruş yok! buna füze mi demek lazım, ne demek gerekiyor? ama "haaagii" dedik mi herşeyin özeti"
--spoiler--
bu muhteşem golü atan hagi 69 uncu dakikada rakibine dirsek atınca kırmızı kart görmüştür.
sadece monacoya değil içimizdeki fransızlara da 40 metreden takılmış bir kapaktır.
haginin monakoyan golüdür.
rüzgar,hava basıncı,mesafe,ortam sıcaklığı,yatay eksen,dikey eksen,yer çekimi kuvveti,top ağırlığı,ebesinin hörekesi bile hesaplanarak çekilmiş şuttur.
ömer üründül'ün hakkında şunları söylediği gol:

"eğer vurmasaydı, gol olmayabilirdi. oğnüçün, çok enteresan!"
atletico bilbao maçındakyle beraber galatasaray forması altında attığı en dehşetvari goldür.
benzeri değil, daha iyisi vardır; (#8597770)
derstir, eşi benzeri yoktur.