bugün

11.nesil yazar. koşuştursun bakalım.
kaşar kız ve ipne ılıkların ve meriçlerin çok sevdiği uygulama enayiler nasıl kaşarsa bunlar hangi insanlar arkadalarından hangi küfürü etmiş bilmek istiyor tabi.
facebook, instagram, twitter kullanan kullanıcıların bu uygulamaya bok atmalarını şaşırarak izliyorum. Onlara da bir sürü izin veriyorsunuz, bu uygulama mı böbrek.avi oldu? Hiç birinin birbirinden farkı yok. google rehberinde ki kişiler nasıl bütün gün nette takılıyorlarsa bu programda da bütün gün nette takılacaklar işte. O google de ki yedeklemeleri sen uğraşma, rahat rahat telefonuna programalarını, maillerini, mesajlarını geri yükle diye mi tutuyorlar sanıyorsun.
insanların sizi nasıl kaydettigini görebildiginiz fakat kisisel bilgilerinizi de programa sundugunuz bir uygulama.
(bkz: mal turnusolu)
facebook ve cambridge analytica skandalına tepkili olanların kullandığı popüler bir kişisel bilgileri paylaşma uygulamasıdır.

yanılmıyorsam uygulama sms onaylarını facebook üzerinden yapıyor.

birileri farklı isimlerde bir kaç uygulama üzerinden toplanan kişisel bilgiler ile bilgi havuzunu genişletiyor. bu havuz ileride kullanılmak üzere hızla büyüyor.

siz uygulamaya tam anlamıyla izin verince rehberinizde bulunan kişiler ve numaraları hiç bilmediğiniz insanların eline geçiyor.

ayrıca uygulamanın internet sitesinde verileri çekebeilecek türden bir kaç açık mevcut. muhtemelen türk hackerler de bu verileri çekeceklerdir ya da belli internet sitelerinden satın alacaklardır.

bu tarz uygulamaları kullanmanın en basit rahatsızlığı ise reklam mesajlarını almanızdır.

yorumlara bakıyorum kimi kullananları uyaranlarla dalga geçiyor, kimi de sözlükte olabilecek kadar bilinçli insanlarken böyle uygulamaları kullanıyor. sanırım böyle şeylerin etkili olmasındaki en büyük etken; yakınım kullanmış bende kullanayım kafası. zira bu durumlarda insanlar bazı şeyleri filtre etmeden aksiyona geçiyor.

nacizane görüşüm: kullanmayın.

zira bu tarz uygulamaları geliştiren bi takım insanlar, bazı şirket veya kişilere özel servisler( en düşük seviyesi api olan) sunup telefonlarınızı kullandırtmakta.
tecrübe ettiğim uygulamalar : çağrı geçmişini alma, kullanıcıdan habersiz arama ve sms trafiği oluşturma, ses ve görüntü aktarımı yapabilmekte.
yakında isimle arama yapamak için algoritma geliştiren uygulama.

rehber paylaşan iq yoksunları münasip bir yerlerine kına yakabilirler. eğer kına alacak paranız dahi yoksa pm atın.

yazık.
yükleyip merakımı giderdikten sonra uygulamanın bir sürü yere erişim izni istemesi dolayısıyla hemen sildim. cia bi de benimle uğraşmasın şimdi
kardeşim tamam merak edersin anlarım da instagramda paylaşmak nedir yahu story baştan aşşağı bununla dolu aq. senin birinin telefonuna ne diye kaydettiğin benim zerre umrumda değil.
sadece bu programı kullananların rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu gösteriyor. aşkım, yakışıklım, erkeğim, kara boğam vs. çıkmadı ise umudunuzu yitirmeyin. ilgili kişiler henüz programı yüklememiş olabilir.

ben misal, acayip bir rumuzla kaydettigim birinin rehberde adını düzeltirim bu programı aktive etmeden önce. nolur nolmaz, kimin kaydettiği falan da gösterilir belki bir güncellemeyle. bunu da hesap edin.
yani o kız seni, aşk diye kaydetmediyse üzülme, senin de getcontact kullanıyor olabildiğini düşünmüştür belki ha!
Millet yaldır yaldır indirmiş düşünmeden kullanıyor, ergenlere ve ergen ruhlulara sarahahtan sonra hikayede paylaşılacak yeni ürün geldi insragramı açtığınızda kürek kürek bu hikayeler görmeniz belki yarın belki daha yakın.

Açıkçası bence hiç masum bir uygulama değil. O numaralar kimlerin eline geçer kim bilir (bkz: telefon dolandırıcıları). Uyanık olmak lazım.
çalışmayan uygulamadır daha kolayı var al adamın telefonuna bak ne diye kaydetmiş.
insanın merak duygusunu bastıramaması nedeniyle popüler olmuş uygulama. storylerde görüp merak ettim indirdim. zaten bildiğim şeyleri gösteriyor sana farklı bir numarası yok. sildim gitti zaten.
Mal turnusolü.
''gittigiyore'' ne amk.
Hayatımın turn of events noktası hala stabil. Hani böyle eşli dostlu da sıkıntı.

Öfff skym teknolojiyi ben gidip trt1 izleyip lüks yakacağım.

görsel
Biri beni orospu diye kaydetmiş hangi allahsız bilmiyorum insan insana bunu yapar mı.
Ben de baktım. isim soyisim olarak kaydeden var. Bir kaç kişi papaz diye kaydetmiş. (Lisedeyken lakabım papaz idi.) iki kişide de adımın yanında kalp var. Birini biliyorum, sevgilim olur kendisi ama ikincisi platoniğim sanırım. Uygulamanın esprisi bu kadar.
btk : “Eğer kullanıcının açık rızası varsa, yasal olarak bir şey yapmamız mümkün değil. Programları inceliyoruz, eğer kullanıcıların rızası olmadan paylaşım tespit edersek, tespit edilen programa erişim engeli getireceğiz”

uygulama app store'dan kaldırılmıştır.

şu an getcontact dahil olmak üzere 25 uygulama inceleniyor.

ben demiştim ama iplenmedim pek (#39133991)
Ben bu programı kullanmadan önce Günde 3 tane masajcı, 5 tane klimacı ve sayısız iddiacı mesaj atıyordu.

Soruyorum size Benim Numaramı bunlara Akıllı telefon kullanmadan önce kim veriyordu.
google play'den kaldırılmış uygulama. Apk isterseniz mesaj yazın göndereyim.
bu sabah itibariyle iPhone ve Android cihazların uygulama mağazalarından silinmiş.

http://www.hurriyet.com.t...0788020&utm_term=post
Çok gereksiz bir uygulama. Neden pişirildiğini anlamıyorum .
Biri beni motor markası olarak kaydetmiş. Enteresan çünkü kesinlikle numaramı bilen ve sözlükten beni tanıyan tek bir insan var onda da öyle değilim yani sözlük nickimle alakası olamaz.

Kimin Minnoş gönlünü istemeden kırdım acaba..
Galiba milletin başkalarının telefonunda ne diye kayıtlı olduğunu gösteren uygulama. Normalde herkesi isim soyisimle kaydederim ama baktım böyle bir olay var hemen oda arkadaşımı değiştirip aptal oç diye kaydettim. Evet.