bugün

kuran-ı kerim'e çok benzeyen insan yazması bir kitaptır.

http://www.islam-exposed.org/
ateizmle, deistlikle, agnostiklikle alakası olmayan insan yazması dini kitaptır. hedef gösterilerek, -ınız, -iniz eklerinin oyununu yaparak demagoji icra edenlere diyoruz ki, bu kitap evanjelizmin kitabıdır. ateistlikle, deistlikle, agnostiklikle vb. uzaktan yakından kelli alakası bile yoktur. uza, ahah.

(bkz: evanjelizm)
kopyalama hakkı (bkz: copyright) uyarısı ile başlayan*, ilk sayfasındaki ilk satırlarda hristiyanlık söylemlerinden olan teslisten (bkz: trinity) ve tanrı'nın baba olduğundan bahseden komik ötesi çakma kitap.

(bkz: katılıyorum ama gülmekten)
çakma kuran.
(bkz: the true furqan)
şöyle bir baktım da, kitabın çoğunda isim vermeden -müslümanlık karşıtı tipik evanjelist söylemleriyle- hz muhammed'e giydiriyor. bir agnostik olarak muhammed'i savunuyor durumuna düşmeden not edeyim: evanjelistlerin, kafasını karıştırabildiğim kârdır düsturundan hareketle ortaya attıkları bir proje: büyük ortadoğu, armageddon falan.

bu lafım da müslümanlara: "bir ayetinin benzeri yapılamaz" kuralı ağır kaçıyor hakikaten. kuran'da geçiyor biliyorum da, göz de var izan da var.

ek: bu kitabın getirdiği dinin müslümanlık-yahudilik-hristiyanlık sentezi olduğu belirtilmiş de, o da yalan. hiç alakası yok. sadece tipik alabama evanjelist hristiyanlığının arapçası. o kadar.
1999 yılında islamı terkeden 2 arap tarafında yazılan kitap. Hani şu kuran dan iyisi yazılamaz ve bu da kuranın mucizesinin ispatı diyenlere inat yazılmış.
Kuran aksine yazım hatası, çelişki yumakları, şiddet, kölecilik, kadın düşmanlığı, bilim dışı, mantık dışı bir ayet içermiyor. 77 sure içeren kitap kuran benzeri ölçü, uyak ve şiirsellikte hazırlanmış.
kitaptaki bütün sureler ‘bismi’l eb el-kelimetu’r ruh el-ilahu’l vahidu’l uhed’ besmelesi ile başlıyor. anlamı da şu: ‘baba, söz, ruh ve tek bir allah’ın adıyla.’ çelişkilerini daha besmelesinde açığa vuran bir din. önce ‘baba, söz, ruh’ diyor, sonra ‘tek bir allah’ın adıyla’ vurgusunu yaparak sözüm ona tevhidi çağrıştırıyor.

Asıl ismi "el-furkan el-hakk" olan Daha besmele kısmında sınıfta kalmış kitap. Birde kur'an'a meydan okumak için yazılmış. Baya komik. Kuran'a meydan okuduğuna göre en az hz muhammed kadar ses getirmesi gerekirdi ancak sadece alay konusu olarak kalmıştır. Evet.