bugün

hayvanların tepesinde bulunan, kendilerini korumaya yarayan, tırnakımsı bi maddeden olan uzantı.
zamanla kulağı geçer, bizzat tarafımdan şahit olunmuştur.
(bkz: boynuz yemek)
sevgiliden yenen okkalı kazıktan sonra insanın kafasında belirginleşen çift cıkıntı.
tugba ekincinin son sarkisinin adi. *
cogu büyük bas erkeksi hayvanlarinin kafalarinda bulunan kemik...
latincesi cornu(kornu) olan keratin den tırnak misali uzayabilen uzuv.
Tugba ekincinin klibinde erkeklere kim ihtiyac duyar diyerek lezbiyen oldugu son sarkisinin adi...

(bkz: son müzikal felaket)
en çok geyiklere yakışan uzuv . *
ekilmekteyim, üzülmekteyim, ezilmekteyim her gece
ekilmekteyim, üzülmekteyim, ezilmekteyim herneyse.
(bkz: nazan öncel)
bir tuğba ekinci şarkısı.

Illaki aglatmak mi aldatmak mi lazim
Ask sarkisi çalip çalip inletmek mi lazim
Insana seven degil sevmeyen mi yaranir
Boynuzlari takip takip gezdirmek mi lazim
Illaki...

Bak gözlerime iyice bi bak
Ben adami yakarim
Ama karsimdaki adam olacak
Seni adamdan sayanın
Ben varyaaaaa (2x)

Illaki aglatmak mi aldatmak mi lazim
Ask sarkisi çalip çalip inletmek mi lazim
Insana seven degil sevmeyen mi yaranir
Boynuzlari takip takip gezdirmek mi lazim
Illaki...

Bak gözlerime iyice bi bak
Ben adami yakarim
Ama karsimdaki adam olacak
Seni adamdan sayanın
Ben varyaaaaa (3x) *
aldatılan eşin kafaya taktığı, sığır gibi hayvanlarda da görülen uzuv.
Önce Sakin diyeceğiz, önce yumuşak hareketlerle kendimizi tanıyacağız, bedenimizi tanıyacağız, ruhumuzu göreceğiz, ışığımızı anlayacağız ve Geçmişte yaşadığımız bütün travmaları atlatacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Çünkü kabul etmemiz gereken birşey varsa hepimiz hastayız. ehe evet, hadi başlıyoruz,ehe şimdi elleri gökyüzüne doğru uzatıyoruz, uzatıyoruz; ona ulaşıyoruz ... siktir lan !!

http://www.youtube.com/watch?v=O2GaxCkXrCY
Aldatıldıktan sonra kafada çıkan çift taraflı kitinden oluşan ucu sivri tam aldatana girecek tarzdan uzuv...
aldatılan herkeste olduğu düşünülen uzuvdur. boynuz kalplerimizde, kafamızda değil.
Boynuzlugiller familyasındaki hayvanların başında bulunan az ya da çok uzun, sert, sivri bir çıkıntı. Geyiklerden başka bütün boynuzlugillerin boynuzları alın kemiği üzerindeki kısa çıkıntıların üzerini örten derinin keratinleşip uzamasıyla meydana gelir. Geyiklerde ise kemikler uzayıp çatallaşmaktadır. Ren geyiğinden başka bütün geyiklerin yalnız erkeklerinde boynuz bulunur. Diğer hayvanlarda da dişilerde boymız ya yoktur ya da erkeklerine göre kısa ve küçüktür. Boynuz bu hayvanlar için bir savunma aracıdır.

Kaynak: http://www.yeniansiklopedi.com/boynuz/#ixzz2ORcDo5ti