1. 1.
  bolu'nun ilçesi. ankara'ya 140 bolu'ya 50 km uzaklıktadır.
  2 ... grup vitamin
 2. 2.
  gerede insanlık nerede dedirten, insanlarının hem zeki hem de çakal olduğu, özellikle köylerinin ilginç ve komik konuşma tarzları olan, bolu' nun en büyük ilçesi.kışları inanılmaz derecede soğuk olur,son olarak: oradan gecerken dikkat! nitekim taş düşebilir ayı çıkabilir.
  6 -1 ... recepx
 3. 3.
  bolu gerede insanlık nerede sözlerini son derece katıla katıla onayladıgım hoş bolu'dan da pek nadir düzgün insan çıkardır.
  3 -5 ... no promise
 4. 4.
  Bi süre elektrikleri kesik olacak bolu ilçesi
  http://www.geredehayat.co...er.asp?tur=22&id=2738
  ... erdem andac
 5. 5.
  bolunun en buyuk ilcesi. esentepesi ile unlu yerlesim yeri. dericilik meslegi yogunluktadir, bolunun en muhafazakar ilcesidir.
  2 ... spec
 6. 6.
  panayirlari * ile unlu bolunun en buyuk ilcesidir.Eski adi kratyadir. Halki muhafazakar ve diger ilcelere gore zengindir. Gecim kaynaklari genelde dericiliktir. Kendilerine has bir agizlari* vardir.Bazen konustuklarini bolunun diger yerlerindeki insanlar bile anlamaz.Halkinin elli elli yuz biz geredeliyuz seklinde anlamli *bir slogani vardir. Milli gorusun onemli bir kalesidir bu ilce. Evliya celebinin * zamaninda gelip gozlem yaptigi yerlerden biridir. bide halki dindar gorunup kirdigi cevizlerin haddi hesabi olmamasiyla taninir.* Esentepesi ve yaylalari gorulmeye degerdir. Esentepenin ismini bizzat ataturk vermistir, eski adi ramazan dededir. Genc erkekler takim elbisesiz ilce disina cikmaz, hepsi potansiyel polat alemdar, olmadi nevzattir.Kurtlar vadisinin bir bolumunun *yapimi bu ilcenin bir tabakhanesinde cekilmistir. Cekimlerden sonra gaza gelen gencler, polat alemdarin yuzu suyu hurmeti icin bmw x5 i torosla kovalama gafletine dusmuslerdir. Halki cok misafirperverdir, ziyaret ettiginizde bes basi mukemmel sizi karsilarlar, agirlarlar.
  En onemlisi cok soguktur bu ilce. Yazin pufur pufur eser, mutlaka bir mont alip cikarsiniz disari. Kisi icin en guzel tanimi evliya celebi yapmistir.
  "Soguga sormuslar nerelisin diye, erzurumluyum ama geredede oturuyorum demis"
  Halki pazarlik etmesiyle unludur. Zamaninda tezgahtarlik yapmis biriyle tanismistim, adam geredede is yaptiktan sonra meslegi birakmis, onun yalancisiyim walla. He bi de, anadolu kluplerinin kamp yaptigi yerdir, sezon aralarinda gazetelerin spor sayfalarinda sik sik ismi gecer.
  6 -1 ... qantar
 7. 7.
  (bkz: bennu gerede)
  ... bahdeniz
 8. 8.
  bolu'nun bi ilçesi olup, iki yılımı çürüttüğüm yerdir. tabakhanesi, bolca camileri, güzel enfes yemekleri ve en önemlisi -30 ları gördüğüm, ''ne işim var burda dediğim'' yerdir. esentepe gibi mükemmel bi koruluk alana sahip ve sık orman arzisine, kanlıca mantarına sahip mekandır. öğrenciler sıklıkla taşlanmaktadır. *
  1 -1 ... suicidal depression
 9. 9.
  yıllarca geredede oturup uni. okumaya giden ve her geredeye dondugunde içine bi huzun coken hiç bir sosyal aktivitenin olmadıgı sadece sedef pastahanesi,gül patisserie ve amcalarla birlikte oturulan cay bahcesinin oldugu;kışları -30 ları gordugumuz,tabakanesinden buram buram bok kokusunun geldigi guzel piknik alanlarının oldugu muhafazekar bir ilçemizdir.
  2 -1 ... franchesko
 10. 10.
  merkezi pek güzel olmayan ama şehrin arkasındaki yayladan başlayıp ormanlar içinden mengen'e kadar uzanan müthiş bir trekking parkuruna sahip şehir. *
  1 ... myosotis