bugün

olympiakos ta forma giyen 2.06 boyunda 23 yaşındaki power forward. yunanistan forması altında 2008 olimpiyatlarında mücadele edecektir.
çok yetenekli ve iyi bir oyuncu olmasına rağmen yunan koçu tarafından kenarda oturmaya lyık görülmüş oldukça yakışıklı unicaja malaga formasırla 3 yıl daha ispanyada oynayacak 2.06lık basketbolcudur
nba'deki hakları alexis ajinca karşılığında toronto raptors'tan dallas mavericks'e takas edilmiştir.
nba'deki hakları dallas mavericks, new york knicks ve washington wizards arasında gerçekleşen takasla new york knicks'e yollanmıştır. bu takasta takımların elde ettikleri:

dallas mavericks: andy rautins, önümüzdeki yıllarda kullanılacak bir adet ikinci tur draft hakkı.

new york knicks: tyson chandler, ahmad nivins, georgios printezis

washington wizards: ronny turiaf, bir miktar para, 2013'te kullanılacak bir adet ikinci tur draft hakkı ve 2012'de kullanılacak bir adet ikinci tur draft hakkı.
cska denilen para baronlarına attığı şamar unutulmayacak olan sepet topçusu. tabi spanulis biraderimin emeğini de unutmadan. evet.
euroleague' nin en mücadeleci, en joker adamı . kafası kopsa maçı bırakmaz. önemli maçlarda performansını kat kat arttırır .
basketbolu severek oynadığı çok belli olan adam.
adı yorgos diye okunan yeni nesil yunan basketbolculardandır. Hangi mantıkla georgios diye çevrildi bilmem. Yorgo bunları görse valla ağzımıza sıcar.
Yorgoscum ben el attım bu işe.
Kendisi oyun tarzı ve görünüş olarak cenk akyola benzer.

Kendisini ailecek çok severiz efendim ama bu çocuk daha gençken bu kadar orantısız bir vücuda sahip değildi hatta sevimli bile sayılabilirdi ne oldu 4-5 yılda nasıl böyle birşeye evrimleşti bilemedim. Tamam orantısız dedik ama özele bakarsak gayet iyi bir vücudu vardır kendisinin.

2012 yılında olympiakosu son saniye basketiyle şampiyon yapmıştır ve cska da babayı almıştır.

Savunmaya pek önem vermiyor kendisi ama fizik olarak gayet güçlüdür. Sanırım o eski mütevazı yorgos yok daha çok çabuk parlayan biri olmuş.
Sanırım çoğu nba draftı olan oyuncular bu duruma geliyor mükemmel başlayıp dibe vuruyorlar fakat o dönemi çabuk atlattı kendisi yine de sahada bir saatli bomba gibi. Patlaması takımı açısından genelde iyi sonuçlanıyor fakat arada sıcıp sıvadığı da olmuyor değil.
Geleceği parlak yorgosun. *
nba'daki hakları atlanta hawks'a takas edilmiştir.
Barcelona'ya karşı attığı son saniye 3'lük ile takımını final four'a taşımış yunan basketbol'cu.
yarın finalde biri bu arkadaşı durdurmalı.
Avrupa'nın en formda 4 numarası.
fenerbahçe'nin euroleague şampiyonluğu için, " Fenerbahçe 3 yıldır savaşıyor, hak etti " demiş.

http://www.milliyet.com.t...&utm_campaign=2454704
Fenerle anlaştığı söyleniyor.
bugün doğum günü. 33 demiştir.
fenerbahçe de çok görmek istiyordum. hatta geçtiğimiz yaz hiç olmayacak kadar yakındı fenerbahçe ye. ama yine olmadı. sanırım olide bırakır basketbolu. çok büyük oyuncu.

görsel
37 yaşında basketbolu bırakmış.