bugün

her rolun adami. inanilmaz bir aktor. cesit cesit karakterleri cok basariyla canlandirabiliyor.
karayip korsanlarında kötü korsanımız...
en ba$ta shine,
daha sonra da shakespeare in love, frida, pirates of the caribbean, house on haunted hill gibi filmlerde tanıdığım büyük oyuncu. shine'daki rolü hakkında yorum dahi yapmak anlamsızdır bana kalırsa.
piyasadaki en özel adamlardan biridir bu. bir tek $u house on haunted hill'de ne i$i vardı anlayamadım; maddi kaygılar olsa gerek.
7 dalda oscar adayı elizabeth filminde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.
life goes on. şeklinde kendine yöneltilen bir teselli cümlesine,
suppose it does diye karşılık verebilen bir karakteri başarıyla oynamıştır.

(bkz: shine)
les misarables filminde muhteşem oynayan aktör.aynı zamanda quills filminde marque de sade i oynamıştır.
kesinlikle en iyi performansının quills filminde canlandırdığı marquis de sade karakteri olduğunu düşündüğüm avusturalyalı aktör kişi. tabii karayip korsanlarının son filmindeki en başarılı performans olduğunu söylemekte doğru olur kanımca.

(bkz: quills)
über-aktör. bu adamı anlatmaya başka söz gerekmez.
(bkz: the life and death of peter sellers)
elizabeth ve quills filmlerindeki oyunculugu ile göz dolduran aktör.

bir diger icin (bkz: brian cox)
house on haunted hill'de oynamıştı. ev sahibi rolünde. ama tam bir hayal kırıklığıydı o zamanlar.
*(6 Haziran 1951) Avustralya'lı aktör.
*1996 yılında, Shine filminde oynadığı rol, Rush'a En iyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazandırdı.
*karayip korsanlarında iyi kalpli, herkese elinden geldiğince yardım etmeye çalışan, hayırsever bir korsanı canlandırmaktadır.
*http://tr.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_Rush
1951 doğumlu avustralya'lı aktördür. karayip korsanlarındaki barbossa rolü izlenesidir.
the king's speech filminde döktürmüş aktör.
the life and death of peter sellers filmindeki performansıyla da emmy almıştır.
king's speech'in executive producer'lerindendir. aynı zamanda en iyi erkek oyuncu oscarı da vardır.

(bkz: shine)
the life and death of peter sellers 'da peter sellers'i büyük bir başarıyla canlandırmış avustralya'lı oyuncu.
the best offer filminde döktürmüş aktör. uzun ömürler dilerim allahtan.
dünya üzerinde ingilizce dilini en iyi konuşan adamlardan biri olan gerçek bir aktördür. bir aktörün bir filmi nasıl tek başına evirip çevirip bir hale yola sokabileceğini de son filmi the best offer ile görebiliriz.
ingiliz diye biliyordum meğersem avustralyalıymış.

en iyi aktörlerden biri.