bugün

1946 iskoçya doğumlu aktör. The London Academy of Music and Dramatic Art mezunu, tiyatro kökenli, saygın ve karizmatik insan. bir dönem hemşerilerinin braveheart ve rob roy gibi epik filmlerinde boy göstermiş sonra da troy'da Agamemnon'u oynayarak bu alanda küreselleşmiştir. kendi filmlerini izlemez öyle de garip bir adam.
kaliteli britanya filmlerinde görmeye alışmışken son yıllarda her hollywood filminde yan rollerde gözükmeye başlayan aktör.haa şikayetim var mı, yok.bi arada rade serbedzija böyleydi, her taşın altından çıkardı.
popülaritesi yüksek bir amca, çok filmde gözüküyor. x2, bourne serisi, troy aklıma ilk gelenler.
orjinal hannibal bu amcadır. çok iyi bir oyuncu olmasına rağmen istediği etkiyi yaratmakta geç kalmıştır.

zira kendisi kolaylıkla bir jack nicholson, al pacino, de niro olabilecek kumaştadır.

lakin hayat. yapacak bir şey yok.
Kırkından sonra oyunculugunu izleyicilere ispatlayan ender kalitedeki aktorlerden birisidir.

troydaki agamemnon,xmen 2deki William Stryker ile hafizalara kazinan A Shot At Gloryde Martin Smith rolu ile fazla filmde görünmese de silik olmamayi basarmistir.

"rol sadece senaryoda size gosterilen repligi soylemek degildir" sözünü dogrular niteliktedir.
britanyalı parçacık fizikçisi olan bir bilim adamı.
videolarını tarattığınızda, özellikle kuantum işleyişini ''anlaşılabilir'' seviyeye çekme çalışmaları hem eğlenceli hem de öğreticidir.
evren ve fizik hakkında malumat edinmek isteyenlerin dinlemesi tavsiye olunur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Brian_Cox_(fizik%C3%A7i)
Britanyalı parçacık fizikçisi. Wonders of universe, wonders of solar system, stargazing live gibi programlarla bbc'de bilim severlerin sevgilisi olmuştur. Inovasyon haftası kapsamında 6 Aralık'ta istanbul kongre Merkezi'nde konferansa katılacak.
Fizik öğrenmemek için direnen salak gençliği yalnızca aksanıyla çekecek kişidir. Muhteşem bir aksanı ve bilgi birikimi vardır. Suratsız fizikçileri unutup sempatik gülüşüyle içinizi ısıtan bu adamı sevin, fiziği sevin ve lütfen bu insanların hatrına birazcık bilimle ilgilenin goy goy yapacağınıza. Ülkecek bittik arkadaş, matematik yok, fizik yok, vs yok e dolayısıyla bilim yok, sanat desen ondan da anladığımız yok. Bak ya çok sinirlendim sabah sabah gidip biraz bilimsel makale okuyayım da açığınızı kapatayım cahiller...
'95 de, braveheart filminde kendi topraklarında, vatanında film çekmenin keyfine varmış başarılı aktör.
fiziği sevdirsin diye icad edilmiş medya maymunu. yaptığı deney ve sözde bilimsel çalışmaların hiç bir değeri yoktur. tam bir şarlatandır. tam bir şerefsizdir. işte buyrun nasıl bir şarlatan olduğunu kanıtlıyorum:

(bkz: sahte yer çekimi deneyi profesör cox sahtekarı)

bir insan nasıl bu kadar şerefsiz olabilir ya.

(bkz: bilimle aldatılmayın)
ingiliz parçacık fizikçisidir.Sayesinde fiziği çok sevmişimdir.
güncel Önemli Başlıklar