1. 1.
    çocukluktan sonraki dönem..
    ... seffafbukalemun
  2. 2.
    (bkz: hayatımın baharı)
    ... norma
  3. 3.
    (bkz: jeogenç)
    ... pantalassa
  4. 4.
    sabah 5 te yatıp 7 de işe gitmektir.
    ... lavinya_
  5. 5.
    ben bir zamanlar şimdi senin durup baktığın yerden, durup baktım şimdi durduğum yere...

o yüzden fazla üstelemeden diyebiliyorumki şimdi buradan, oraya sana bakarken, aynı sözcükleri söyleyip, aynı seslerini duymuyoruz onların...

sözcükleri birbirlerine daha önce denenmemiş yerlerinden çarpıştırıp yeni armoniler yaratmak değil hepsi...

fakat işte aynı yine gördünmü... aynı aynı, aynı fakat..

fakat aynı değil orada ve burada olmak...

(#1370676)
    ... havada panik
  6. 6.
    18-20 yaşları arasında başlayan, 30-35 yaş arasında sonlanan dönem.
    1 -3 ... baybars
  7. 7.
    ingilizce karşılığı teenages olan dönemdir.
    -1 ... chemicalali
  8. 8.
    insanin gozlerinin yakini iyi gordugu yillar.
    bir de bedenin korpe, ruhun cig oldugu yillar!
    2 ... narpiz cigneyen yilki ati
  9. 9.
    "Gençliğe güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemezsin giderken".diyor N.Fazıl Kısakürek.
    En guzel ve verimli sekilde degerlendirilmesi gereken donemdir.
    1 ... fidelite
  10. 10.
    umut sarıkaya'nın müthiş gözlemlerle yorumladığı hadise. şaşkınlığı, bilim adamının bir uzaylıyı incelenme esnasında duyduğu şaşkınlığa benzediği için koparabilir. hipermetropum el verdiğince köşesinden çıkarttıklarımı aynen aktarıyorum.

"genç, ne acayip bişey lan. genç... yürüyor, saçı var uzatıyor, şekil veriyor. sakalını çeşitli yönlerden kesiyor.. hayata bakışını yansıtan tişörtler giyiyor.. bazı şeylere öfkeleniyor, telefonu havaya kaldırıp tepeden kendi resmini çekiyor*. o resmi, siyah beyaz yapıp arkadaşlık sitesine koyuyor. abartılı tepkiler veriyor herşeye. sorsan 'niye yapıyorsun' bunları diye, sen haksız çıkarsın çünkü genç o.. genç.. aslında ilginç."
    3 ... peevish