bugün

1-messi
2-ronaldo
3-robben
4-sabri sarioglu
5-iniesta.
(bkz: emmanuel petit)
gördüklerimi sayıyım. maradona baggio ronaldo rivaldo romario zidane del piero hagi batistuta vieira maldini carlos cafu cannavaro buffon.
(bkz: brezilyalı ronaldo) o hareketler neydi yavrum diyip beni futbol fanatiği yapan futbolcudur. üstüne tanımam.
5 tanesini canlı, on tanesini arşivlerden ve videolardan izledim.benim sıralamam;

1)maradona
2 messi
3)cruyff
4)pele
5)beckenbauer
6)garrincha
7)platini
8)eusebio
9)zico
10)brezilyalı ronaldo
11)rumenigge
12)zidane
13)matthaus
14)van basten
15)gerd müller
Lefter bunlara örnektir.
2004 yılında düzenlenen gelmiş geçmiş en iyi 125 futbolcunun yer aldığı listede Türkiye'den Rüştü ve Emre'nin olduğunu biliyor muydunuz?
gerhard müller namı diyar bombacı müller.Maradona.Messi.Zidane.Hagi.taffarel.Esas ronaldo.romario.Cruyf.George best.
tek geçilecek bir adam varsa o da rivaldo'dur.
gördüklerimin içinde

1:maradona
2:messi
3:esas ronaldo
4:zidane
5:patrick vieria
henüz aktif olarak devam etse ve pek de kendisini sevmesem de bıraktığında zirvede olacak isim için

(bkz: lebron james)

bırakmış olanların içindeyse hamza yerlikaya'yı tek geçerim.
(bkz: Buffon)

(bkz: Maldini)
(bkz: Beckenbauer)
(bkz: Baresi)
(bkz: Cafu)

(bkz: Zidane)
(bkz: Charlton)
(bkz: Möller)

(bkz: Pele)
(bkz: Maradona)
(bkz: Ronaldo Luís Nazário de Lima)
(bkz: zinedine zidane)
Hami Mandırali tektir.
Brezilyalı ronaldo, zidane, pirlo, maradona, hagi.
(bkz: paolo maldini)
(bkz: demetrio albertini)
(bkz: alessandro costacurta)

bu 3 ünün birbirleriyle de kanka olması cabası.
cruyff fena topçu imiş.
ronaldo, pele, maradona, möller, zidane dır
Ronaldınho. O adamın üstüne futbolcu yoktur. O hareketleri çalımları onun kadar güzel atan göze hoş gelen o kadar teknik bi insan daha gelmez.
görsel şölen olarak sorarsanız;
ronaldinho

gerçek anlamda efsane diye sorarsanız;
maradona

yakın çağın efsanesi derseniz;
messi

istatiktiksel olarak sorarsanız;
pele

ama hiç biri gözümde 1.4 milyon euro'yu filistin'e yardım için harcayan cristiano ronaldo dos santos aveiro etmez.
izlediklerime göre;paolo maldini, ronaldo luis nazario da lima, roberto carlos, zinedine zidane, luis figo, iker casillas, cafu, marcel desailly, patrick vieira, raul gonzalez, thierry henry, alvaro recoba, robert pires, Fredrik Ljungberg, fernando ruiz hierro gibi oyuncuları sayacağım listedir.

günümüzde iyi olan futbolcuları yazmadım.
çoğu insanın pele ve maradonayı izlemediğimizi düşünürsek son zamanların en iyisi tartışmasız fransız yıldız zidane'dir.
gerd müller. o bacaklarla tonla gol atmıştır kendisi.
bireysel yetenek olarak tabiki de ronaldinho ama yok ben işin şovunda değilim futbol oynayan, oynatan adam görmek istiyorum derseniz adres zidane olur.
benim için tek gerçek brezilyalı ronaldo'dur teşekkürler.
güncel Önemli Başlıklar