bugün

öyle böyle değil, gerçekten iyi örülmüş dizi.
harikulade soundtrACKLERiYLE KENDiNE ÇEKEN DiZi.
Sonraki bölümlerde Khaleesi'nin müthik yükselişini izleyeceğimiz muhtemeldir.
--spoiler--
gitti dağ gibi adam yanarım yanarım ona yanarım, izlenir mi drogo'suz yeni sezon.
--spoiler--
dizideki ned'in * ölmesiyle dizinin ne kadar ciddi olabildiği ve başrol oyuncusunun bile ölebileceği gözükmüştür.
(bkz: olsa da yesek)
ozlemi bagrimizda kanayan yaradir. Nisan nasil gelir acaba?
diziden bir kaç replik:
insanların 'ama' kelimesinden önce söylediklerinin hiçbir önemi yoktur.

Tüm cüceler, babalarının gözünde birer piçtir.

- Deli bir adam görmek istediğini görür. Kralın Sağ Kolu sen olmalısın.
+ O onura sahip olmasam da olur. Onların günleri çok uzun hayatları çok kısa oluyor.

alıntıdır.
kaynak:
http://www.replikler.net/...isode-1-winter-is-coming/
her izlediğimde neden Türkiye'de böyle yapımlar yok diye beni kahreden, zamanında dizilerde çalışmış biri olarak da beni mesleğimden soğutan dizi.
bir sezon boyunca bir tane bile adam akıllı savaş sahnesi izlettirmemiş olan dizi..
senaryonun ne kadar mühim olduğunu gösteren müthiş yapım.
khal drogo bu kadar karizmatikken barbar conan ın bu kadar şebek olmasını başka birşey açıklayamaz zira.

belirtmem gerekir ki hala bir arnold un barbar karizmasına yaklaşabilen olmamıştır.
o çok beklenen savaş sahnesi büyük ihtimal 2.sezon gösterilir. zaten 1. sezonda öyle aman aman bir çarpışma-savaş olmadı ki? 18.000 kişilik ordu daha duruyor öte tarafta, az sabırlı olun gençler.

bu arada duvarda bekçilik yapan Ned Starkın "the bastard" oğlu çok ama çok uğur borala benziyor.
sibel kekilli 'nin sonunda giriş yaptığı dizidir.
(#13738959)

--spoiler--
ayrıca sean bean abimiz de yeni çocuk kralın fevri hareketleri nedeniyle maalesef çıkış yapmıştır. bu arada at kesmeli büyü sahneleri de -akabinde gelen ses efektleriyle falan- akıllara ziyandır.
--spoiler--
starklar ve lannisterlar birbirlerini yiye dursun, dothrakiler geliyor.
sibel kekilli diziye giriş sahnesiyle bizleri yanıltmamıştır..
her bölümü film tadında olan ama bir sezonda yalnızca 10 bölüm yayınlanmasına üzüldüğümüz, yetinemediğimiz müthiş dizi. (bkz: olsa da izlesek)
1. sezonun final bölümü ne kadar da sakin geçiyor ne savaş olucak ne bişe derken son sahneyle bütün 10 bölümü paketleyip mührünbü vurup 2.sezonu bekleyin bakalım demiştir bize.
2. sezonda walking dead ın akibetine uğramasından endişe duyduğum dizi.
şimdi örnek olarak verdiğimiz walking dead ın ilk sezonu nasıldı? çizgi roman ile hemen hemen aynıydı. 2. de ne oldu? filler basmaya başladılar , ilk 6 bölümden toplasan sadece 1 inde senaryoya bağımlıydı. bunun nedenlerini sıralarsak bir tanesi senaristin , yönetmenin değişmesi bir diğeri ise çok popüler olmasıydı. popüler oluncada "sündürelim ağa boşver senaryoyu" dediler bastılar havadan bölümleri.

sakın game of thrones dada aynısı olmasın? "olm bulduk parayı boşver , uzatalım 10 sezona yayarız" demesinler? sakın şimdi 2. sezonda arya ormanda kaybolmasın? 10 bölüm onu aramayalım?

1. sezonda 1. kitabı bitiren game of thrones , 2. sezonda 2. kitabı bitirmek yerine walkind dead deki gibi bunu 50 sezona yaymaya kalkarsa halimiz nice olur?

korkuyorum sözlük...
--spoiler--
kış geldiğinde yedi tanrı birlikte bile olsa, ne seni ne de kraliyet ordunu koruyabilir.
--spoiler--

ikinci sezonda kışın gelmesini bekliyoruz efendim.
--spoiler--
yavru ejderhaların ne kadar tatlı yaratıklar olduğunu bizlere gösteren dizi. nisana kadar bekleteceksiniz ya sizin yanınıza koyayım.
--spoiler--
--spoiler--
ben de bu kız sibel kekilli'ye ne kadar da benziyor diyordum...

giyinik halde tanımak zor oldu zaar. o beldeki dövmeyi görmeyince tanımıyor insan ya hu...
--spoiler--
--spoiler--
syrio forel' arya'ya dans dersi vermektedir.

- izlemek görmek değildir ölü kız. görmek, gerçekten görmek kılıç oyununun can alıcı noktasıdır.

--spoiler--
sezon finaliyle beni benden almış dizidir. dany hatun, arkandayım devam et goçum.
2. kitabındaki sahneleri nasıl çekeceklerini merak etmekten uyuyamadığım yapım. inanılmaz şeyler olmaya devam edecek 2.sezonda da.

bu da nisan'da başlayacak olan 2.sezon öncesi son haberler.

http://www.birdizihaber.c...nes-2-sezon-haberler.html
aynı kategorideki pek çok filmden daha kaliteli ve sürekleyici olan dizi.
Daha Başlamadan Birçok Emmy Ödülüne Aday Gösterilen Dizi.