1. 1.
  almanya dan thm ye katkı sağlayan sanatçı .. memleketi erzincan .. kısa kıvırcık saçları dışında kendisi hakkında söylencek negatif birşey yok ...

  (bkz: türkülerle gömün beni)
  4 ... postsinaptik golge
 2. 2.
  türk halk müziğinin kadın üstadı,

  bu kadın ne söylerse söylesin * sesinin rengi, nağmesi, yorumu adamı ciğerinden vurur..* herhangi bir yerden geçerken,bir dükkan önünde , bir arabada çalarken yol ortasında durup dinlemişliğim çoktur.kısacası o söylesin sen dinle akşama kadar.. diğeri için (bkz: oğuz aksaç)
  ... internettin
 3. 3.
  bir zamanlar gazetelerde "kız kaçırma" olayı ile gündeme gelmiş lezbiyen türk halk müziği şarkıcısı.
  2 -1 ... saturn
 4. 4.
  1967 yılında istanbul'da doğdu. i.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Şan Bölümünü bitirdi. ileri derecede bağlama çalan sanatçımızın aynı zamanda elliye yakın Türkü formunda besteleri de bulunmaktadır.

  Üç yıldır Almanya'nın Hannover şehrinde yaşamakta olan sanatçımız uluslararası bir müzik okulunu yönetmekte aynı zamanda Hannover Yüksek Müzik Okulunda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Kasetlerinde geleneksel Türkülerin yanı sıra, kendi beste ve derlemelerine ayrıca ''Aşık Veysel, Mahzuni Şerif, Musa Eroğlu ve Muhlis Akarsu gibi ozanların eserlerine de yer vermektedir.

  Güler DUMAN genç yaşında "usta yorumculuk" mertebesine ulaşmış bir sanatçıdır. Öte yandan sazının ustası, işinin yani müziğin emekçisidir. Her gün kendini geliştiren, yüreğini, beynini; öğrenmeye ve ilerlemeye sonuna kadar açmış ilkeli bir müzik insanıdır. Belki bunları bütün müzikseverler biliyordur ama onun ne dost bir insan, ne can bir yürek olduğunu herkes bilemeyebilir.

  Güler DUMAN'ın önünde müzik kariyeri açısından çok daha büyük başarılar var. Çünkü o, kendini şöhret ve paraya endekslemiş genç yıldızlardan biri değil. O müzik yolunun yolcusu, müzik dünyasının gerçek bir yıldızıdır.

  http://www.gulerduman.com/
  4 ... cadi findigi
 5. 5.
  muhtesem sese sahip yorumuyla insanı kendine hayran bırakan alcak gönüllü ve terbiyesiyle gercek bir insan olan halk müzigine cok emek dökmüs sanatcımız.
  3 ... şenlik
 6. 6.
  ''megri megri'' parçasını mükemmel yorumlayarak üst üste 6-7 kere dinlememe sebebiyet vermiştir.
  2 ... cemilflower
 7. 7.
  şu yalan dünyaya geldim giderim

  gönül senden özge yar bulamadım.. sözleriyle insanın yüreğine dokunan türküyü seslendiren güzide türkücü.
  6 ... demokles
 8. 8.
  genelde türkü sevmem ama bana bazı türküleri çok ama çok sevdiren sanatçımız. özellikle şu yalan dünyaya geldim giderim..
  ... van minits
 9. 9.
  bir kadinla yasamaktadir.
  sakat yani, aman diyim.
  -1 ... stern
 10. 10.
  hem ses, hemde yorum olarak türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi halk müziği sanatçılarından biri.
  3 ... serhan