bugün

entry'ler (315)

bir günlüğüne ölümsüz olmak

bir günlüğüne ölümlü olmayı düşünmekten daha akis, daha hamasi, daha rutin bir durum olacağı kesin...

uzun uzun entry yazacak kadar gerizekali olmak

buraya ip atlamak için gelmedik değil mi? yazacaksak aydınlatıcı olmalıdır.

yazarların okuduğu ilkokul isimleri

istanbul ihsan hayriyye hür doğan ilkögretim okulu. Ahh be ne özlemisim.

kürtlerin tarihi

Bilmedigimiz ve bilmek için de zamanımızı asla vermeyeceğimiz tarihtir. Eminim, azıcık bilinseydi, kürtlerin hakları neler, neler bekliyorlar, neler istiyolar, ellerinden alınan hakları neler, kimlikleri ve dilleri uğrunda kaybettikleri savaşta hangi aydınlarını, ustalarını kaybettiler, en önemlisi neden kürt tarihinde bir nazım hikmet, bir ahmet arif, bir orhan veli yok. iste bunları bilmeyenler nezdimde bir tarafı eksik öleceklerdir. Çünkü hepimiz bir yerlerde belki fikirlerimizde kürt halkının çok fazla hakkini yedik. Dilerim bu artık son olsun.

Edit: Kürt değilim.

sözlük yazarlarının itirafları

Sözlükte açılan bazı başlıklar o kadar geri zekalı ürünü ki, kim açtıysa bulup parçalamak geliyor içimden..

nükleer santral istemeyen düdüktür

Bir maden ocagina sahip cikamamis bir hukumetin, koskoca nukleer sanrtal kurma hevesinden kaynaklanir ki asla istemiyoruz.. iktidar hirsinin bir sonucudur. Maalesef ne kadar soylense de onu kuracak yurek bizim yoneticilerimizde yoktur. Zira yine ihmalden ve bencillikten hirslarina yenik dusup milyonlarca insanin ölumune neden olacaklarini dusunebilmeleri gerekmektedir..

eski sevgili ile arkadaş kalmak

Gercekten ama gercekten cok medenice bir davranis. Ben sahsen böyle bir medenilik gosteremem kimseye karsi.

okulum senden daha önemli diyen sevgili

Aslında doğru olan sevgilidir, aklı başinda ve mantıkli olandir çünkü.

doğukan hazar manço

Televizyonda görüp de bir insandan etkilenmek mümkün değildir. Fakat; doğukan manço bendeki bu tabuyu yıktı. Seni seviyorum. Hep başarılı olursan, daha çok severim.

insanı gıcık eden sesler

Üst kattan gelen matkap sesi.. Ah sen yok musun?

türkü dinleyen adamlarla aynı ülkede yaşamak

Türkü demek kültür demektir. Özüne sahip çıkan insanlarla yaşamak gurur vericidir, aksi tuhaf olandır zira.

kemal sunal

izleyip de gülmeyeni, gülüp de içten içe kemal sunal' a aşık olmayanı, 'geri zekalı' ilan ediyorum.

yazarların önericeği kitaplar

Önericeğiniz degil kücügüm önereceğiniz. - nurten arslan' in geldikleri gibi giderler kitabini okuyabilirsin. tarihi, guzel bir kitaptir..

uludağ sözlük

Sanıyorum yavaş yavaş etkisini yitiriyor..

berkin elvana terörist diyen zihniyet

Bugün ona dediler, yarin sana, bana, abimize, kardesimize diyecekler. Böyle bir şeyi kabul eden zihniyetlerin varlığını gördükçe geleceğe olan ümidim eksiliyor, hayallerim, umutlarım darma duman oluyor.

insanlar ikiye ayrılır

caliskanlar - aylaklar.

sözlük yazarlarının dini inançları

insan gibi yasamak.

kemal kılıçdaroğlu

hem temiz hem de durust bir insanoglu.

doğru ve gerçek arasındaki fark

dogrular bizim, gercekler sizin...

sözlük yazarlarının hayattan beklentileri

az jest, az cilve, az sille...