bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  inönü stadyumunun arkasında çocukluğumda yıkılması için imzalar toplanan,ancak bu imzaların hiçbir şeye yaramadığı,istanbul'un en çirkin gecekondusu.
  2 ... veritaserum
 2. 2.
  gökkafesin türk mimarisine uymadığı için yıkılması tam bir yobazlık ve geri kafalılık örneğidir. Eğer imkan varsa yanına bir iki tane daha gökkafes yapılmalıdır.Çünkü:

  1- eğer gökkafes yıkılacaksa dolmabahçe sarayı'da yıkılmalıdır. Çünkü Dolamabahçe Sarayı'nın Türk mimarisiyle uzaktan yakından alaksı yoktur.

  2-gökkafes'in yıkılmasının ekonomideki ve özelliklede istanbul'a gelen yatırımcı ve sermayenin gözündeki yaratacağı tahribat düşünülmelidir.

  3-yapanlara değil, zamanında yapılmasına göz yumanlara kızılmalıdır.
  -4 ... maksat muhabbet
 3. 3.
  şişli belediyesinin çok büyük rüşvetler sonucu izin vererek haksız yere yapılmasına göz yumduğu ve sadece şişli belediyesinin değil istanbul belediyesinin de çok büyük suçunun olduğu ucube.keza bu binaya o kadar izin verilirken benzer bir inşaatın taksime çıkarken hala yarım bir biçimde ve inşaat halinde beklemesi ne yaman çelişkidir.
  2 ... yildirimbjk
 4. 4.
  (bkz: ritz carlton)
  ... hunlu
 5. 5.
  hakkında yıkım kararı çıkartılmaya çalışılan binadır. recep tayyip erdoğan istanbul büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemde bu binanın yapımını durdurmuş ama muktedir olamamıştır. bina güzel bir mühendislik imalatı olmasına rağmen tarihi silüeti müthiş derecede zedelemiştir. dönemin şişli belediye başkanı gülay atığ tarafından bir günde ruhsatlandırılmış olup, bir devlet yöneticisi burada neler dönüyor dememiştir. şimdi bu binayı yıkmaya uğraşanlar dün neredeydi? bu bina bir günde mi yapıldı? sorularına ne cevap verirler bilinmez.

  kadir topbaş bir açıklamasında mahkeme karar verirse çekinmeden yıkarım demiştir.
  2 ... palta
 6. 6.
  40 kotunun henri prost tarafından boğaziçi siluetini korumak amacıyla tanımlanıp düşük emsal değeri verilmesiyle beşiktaş ve beyoğlu sınırlarında yapımı mümkün kılınmayan ancak, 12 bakanın imzasıyla parseli ironik şekilde şişli ilan edilerek köşeleri döndüren kaçak yapının ta kendisidir.

  - lan keşke şişli'de yapsaydık.
  + aa, burayı şişli yapalım.*
  2 -1 ... gudumlu anne terligi
 7. 7.
  istanbul'un silüetini bazı bakanlara göre bozmayan gecekondu.**
  1 ... the dreamless
 8. 8.
  tepesindeki amblemin ne olduğunu pek merak ettiğim binadır.
  ... nehri yuzerek gecen adam
 9. 9.
  tam turk işidir, rüşvet, kanunu kendıne gore uyarlama ve halkın tepkı koymamasıdır.
  1 ... gamble
 10. 10.
  boğazda çekilen fotoğrafların kamera görünce el sallayan adamıdır.
  iki üç adam manzara görecek diye iki üç milyonun manzarasının nasıl kesilebileceğinin kanıtıdır. benzeri çoktur.
  2 ... krampus