bugün

saçma sapan türk dizilerinin zibil gibi etrafta dolaştığı dönemde ekranı işgal eden ebru gündeş dizisidir. aynı zamanda ebru gündeş'in bir şarkısıdır. kerem alışık bu filmle ünlü olmuştur. *
halil cibran'ın orjinal adı "el- evasıf" olan, deneme ve öykülerden oluşan karanlık kitabı. cibran'ın hayrete düşüren tespitleri ile doludur.
telefonun çaldığını geçtim gaflet uykusuna yatım kız arkadaşının kimle konuştuğunu duymayan bir erkek bünyesine sahip insanla, erkek arkadaşına çay demlemeye gidip ne söylediğini kimle konuştuğunu duymayan bir bayanı bünyesinde barındıran klip.
eskilerde her ünlü şarkıcının hit parçasına bir dizi çekme furyası olduğu zamanlarda ekranlarda yayınlanmış ebru gündeş dizisi. tabiki dizi, adını yine aynı kişinin şarkısından almıştır doğal olarak.
ebru gundeş ile kerem alışık in başrol oynadıgı, Star Tv de 90 lı yılların dizisi.
her bölümünde kerem alışık'ın bindiği mercedes marka otomobil göze göze sokulmuş dizi. nitekim, diziye dair hatırlanan birkaç şeyden biri olarak kalmıştır; kerem'in mercedesi.
klibinde ebru gündeş sarı bir porsche 911 carrera cabrio ile arz-ı endam etmiştir. ona yazan delikanlıyı oynayan berke hürcan ise markasını hatırlayamadığım koyu yeşil bir spor otomobille görünüyordu. klip 13 sene sonrasında izlendiği vakit görülecektir ki ebru gündeş bu süre zarfı içinde resmen hardcore bir biçimde evrim geçirmiştir...
bir sansar salvo şarkısı. klibi filanda vardır hatta.
sözlerinide yazayım, sevinsin garibanlar:

Yollardan geçtik çok onlarla geçtik.
Silahlı adamlar,infaz yapanlar.
Fırtınalı istanbul'un geceleri deli.
Suratında çizik,psikopatlar.
Bak bişey diyim,sabah 6 çayları.
Garip kahvelerde insanlar şeytan.
Çok aptal bu dostlar,yolum ona toslar.
Sokakta horozlar diklenir,yumruklar.
Çocukken çok dayak yerdim ?
Kimse sevmezdi hocalarda cetvel.
Şimdi geri bakıyorum görüyorum halen.
Yanımda yok,ne dostum ne ailem.
Dumanlı geceler hayat tuzak dolu.
Gerçekten engebeli çok benim yolum.
Eskiden kavgacıydım sağım solum belli olmazdı.
Bu deli yazdı.

Nakarat:

Korkunç kabus,fırtınalar kopar yüreğimde,anlatılmaz.
Hasta düşünce.Hasta düşünce,aklıma geldi kafama sıkmak.

Dumanla yazmaya devam be damar.
Kesik bu ellerimde var yaralar.
Örnek Mahallesi,hatıralar.
Annem,babam (evet) onlar ağlar.
Bu dağlar,çok dik be güzelim.
Bende bi garibim gözlerini göreli.
Körelir nefret garip bu yani.
Hani yaşanılmaz anlatılır hani.
Hop dedik Taksim hızlı bize göre.
Crack ve taşlar göz göre göre.
Bu soruyu herhangi biri çözebilir.
Her an biri hayatını kaybedebilir.
Okyanusta kum,çölde Bedevi.
Hasret ebedi,gösteremedik.
Evimin yolunu göstersene bana.
Eminim yolumun kesildiğinden.

Nakarat

Bir iki satır olur hatır ama nasıl yani?
Oldu,bilemedim bende ben ne işim.
Hakaret ettiler,sokaklar kara.
Benim işim pis iş,sokakta ara.
Cinayeti kör bi kayıkçı gördü.
Ben vursam kendimi vuracaktım.
Deli Cafer,ismail,Tayfur ve Şaşı.
Makdül'ün onbeş yıllık arkadaşı.
Üçü kamarot öteki aşçı başı.
Ben vursam kendimi vuracaktım.
Ferdi Tayfur gibi gömeyim herşeyi.
Ama unutabilirim bir şeyi.
Dilimde revelation rapleri.
Hapsedecekler nazım hikmet gibi.
Akarsular kadar derin yazar.
Nedir akarsular?Okyanuslar.

Nakarat
gece gece nereden estiyse aklıma gelen, ebru güneş'in ayrı güzel, pamela'nın ayrı mükemmel yorumladığı harika müzik altyapısı olan sağlam parça.
sansar salvonun ilk parladığı zaman çıkardığı şarkılardan bir tanesi. sözleride fenadır efenim.
bir ara baya sardığım ama bitiremediğim müthiş polisiye kült dizi. süphesiz dizinin en önemli karakteri gönül cebeci idi. bir ara bölümlerini bulabilirsem baştan izlicem. bu diziyi bitiremediğim için içimde hep bir ukte kalmıştır.
küçücük bir çocukken kafama kazınan ebru gündeş şarkısı aradan neredeyse 20 yıl geçmesine rağmen hala severek dinlerim. ayrıca klibin esas çocuğu berke hürcan o yıllar kadıköy'ün en popüler adamlarındandı, türkiye yakışıklısı* falan seçilmişti o dönemler şimdilerde ise ara sıra reklamlarda görebilirsiniz.
küçücük bir çocukken aklıma kazınan sansar salvo şarkısı. aradan neredeyse 6-7 yıl geçmesine rağmen hala severek dinlerim. ayrıca klibin esas çocuğu ekincan arslan o yıllar kadıköy ün en popüler adamlarındandı, türkiye yakışıklısı * falan seçilmemişti şimdilerde ise ara sıra beyaz showda görebilirsiniz.
Ebru Gündeş’in aşk dolu, duygusal bir dizi yapma çabasıyla yola çıkılmış yanlışlıkla dizi tarihinin en komik dizilerinden biri haline gelmiş, bol bakışmalı bol yaran diyaloglu, Kanal D dizisiydi.
sansar salvo'nun hep olduğu gibi iyi olan şarkısıdır, fakat bende yeri farklı olduğu için yeri ayrıdır ağır roman ve gözlerimin içinde ile birlikte.
Enteresan bir diziydi . Yıllar sonra bile izlenir
bu sabah da gözümü açar açmaz kafamda dönmeye başlayan kalben şarkısı bu oldu.

kalben tarafından esir alındım. evet tarafından.
sansar sarkisidir. 2007.
Bir kalben şarkısıdır. Dile dolanır, sözleri bir harikadır.

Sana benziyor sevdiğim herkes,
Başıma gelmedi böylesi bir kez.
Zannettiklerim oldu, inandıklarım, anlattıklarım vardı ve de anladıklarım.
Aradım ararken bir anda bulduklarım oldu.
Ama sen hiç yoktun..
Sansar salvo'nun efsane şarkısı.
fırtınalar koparsa kopsun, süreklesin ikimizi.
https://www.youtube.com/watch?v=rHG4eHkS_KI
ebrü gündeş'in en deli çağları. küçükkene sevdiğim kız bu diziyi izlerdi. bana da başka bir seçenek kalmamıştı. o izlediği için ben de izlerdim. şimdi o kız napıyordur allah bilir.
pamela'nın da yorumladığı ebru gündeş şarkısı.
klibi caddebostan'da çekilen ebru gündeş şarkısı.
bir dost gibi davran bana
herkes bizi öyle bilsin
bugün burada bütün olanlar
saklı gizli sürüp gitsin

fırtınlar koparsa kopsun
sürüklesin ikimizi
arzular tutuştursun bizi
razıyım sonuna senle olsun

ben sana öylesi taptım inan
böylesi aşka yasak tanımam
deliler gibiyim anla biraz
aklımı yolda bıraktım inan....