bugün

rahmetli sadri alışık ın kendisi gibi oyuncu oğlu.oyunculuğu babasına göre çok zayıftır.birde konuşması çok ağırdır.
o babadan, o dayıdan, o anneden sen hiç bir şey de öğrenemedin mi be arkadaş dedirtmektedir..
2006-2007 tiyatro sezonunda Güllü adli oyunla seyirci karsisinda gormeyi bekledigimiz oyuncu. burcu karayla iyi bir ikili olusturacaklarina inaniyoruz. bilet bulabilen izlemeli.
attila ilhan'ın yeğenidir. çolpan ilhan'ın oğludur.
şu anki konumunu (bkz: alışık) ailesinin üyesi olmasına borçlu olan utangaç şahsiyet.
iğrenç bir ses tonuna sahip, mıy mıy konuşan, yeteneksiz .bugünkü sadece sadri alışık' a borçlu olan şahsiyettir.
babasının yolunda ilerlemeye çalışsa da, üçüncü sınıf televizyon filmleri ile, arabesk kokan dizilerden öteye gidememiş, şimdilerde kendi halinde yapması gereken işi, tiyatroyu layığı ile yapan, 1960 doğumlu oyuncu, tiyatrocu şahsiyet..
oyunculuğun genetik olmadığının ispatı kişi.

"annem babam oyuncu, ben bu teknikleri biliyorum hacım" diye oyuncu olunamayacağını göstermiştir.

Keşke başka bir meslek seçseydi de kendisini ekranlarda görmek zorunda kalmasaydık.
çocukluğumdan beri ne zaman görsem alkollü sandığım kişi. o bayık konuşmalar, bakışlar ispatlar gibi iddiamı.. ama gerçekten öyle mi? bilinmez..
ne babası* gibi bir aktör ne de dayısı* gibi bir şair olmuştur.
genetik yetenek mirasından nasibini alamamış insan.
konuşurken insan bayılacak gibi oluyor, günün yirmidört saati uykudan kalkmış gibi konuşan eşsiz sanatçı sadri alışık 'ın oğlu..
dün itibariyle kendisiyle konuşma fırsatı bulduğum ve benimle aynı fotoğraf karesinde bulunma şerefine erişmiş olan tiyatrocu, eheh!* o ne baygın o ne "dünya umrumda değil!" tarzı bi konuşmadır yarabbi!*
babası ve dayısı kadar olmasa da güzel adam.
şiirlerini zevkle dinlediğim kişidir.
şiir okuma özürlü kişi. şiir okuması yasaklanmalı.
babası sadri alışık, annesi çolpan ilhan, dayısı atilla ilhan olduğu halde hiçbirine çekmemiş insan.
konuşma özürlü, yeteneksiz oyuncu.
anası babası sanatçı olmasaydı pazarda karpuz satacakdı.
her yıl formula pilotlarıyla yapılan maçta şöhretler karmasında yer alan nokta santrafor.
oyuncu songül öden ile evlenecek ünlü oyuncu.
babası kadar sevilemeyecek ünlü çocuklar sınıfına giren kişidir.
kendisi aynı zamanda ayı şiir akımı'nın da en başarılı temsilcisidir.
örneğin: alo
alo orası bilmem kaç sıfır onüç mü canım
ne olmuş aradımsa saatten sana ne , benin benim işte , hasan
sahipsiz kuşlar gibi ,geceleri tren yollarındaki ulan
ha canım ver bana melahat'i , tanımaz olur mu be yavrum kanlıca'dan beyoğlu'ndan ya da eyup sultan'dan
oldu gelince arasın beni ister burdan ister eski bir istanbul'dan
ne , saçmalama be ,hadi ordan
sadece ben miyim bütün anılarda anlamsız ,yoksa yoksa sizler mi en kalabalıklarda yapayalnız
alo alo alooo kapattııııııı

sen kim oldugumu bana birak guzelim ,yeni misin hoş geldin
kimi isteriz be kızım
askerde bile kunyemizi melahat okumusuz
nişanlar nikahlar bozup melahatlere koşmuşuz, yeminlerimizin hepsi melahatler üstüne
bir tek melahatte binbir dünya bulmuşuz
ne gene mi çıktı eee tabi çocuk okutuyor o da haklı
tamam tamam yarın aksam tamam da ,bilirsin ben içerken pek yemem
kendisi iyi bilir telaş melaş istemem , ne dedin tabii misafirimiz ol bacım başımızla beraber
ayıp ettin takma ona kafana onu, anladım anladım güzelim sen yenisin ısrar etmek var mı be sen de bira içersin

doğru konuş benimle bu ikinci telefonum , sana ne kim olduğum dışarıdan geldim evet biraz da yorgunum
benim benim tamam , hani hani kamyonu olan , hamamdan ediyorum gelince soyle , işte melahat ulan
nee keşkeee ,sahi çekildi mi
bir gün rastlarsan eger eregli'den de o anlar
kireçburnu'nda gündüz rakıları içermişsiniz oğle vakitleri ,şarkılar soylermissiniz sevişenler üstune soförmüş ,özlemliymiş, susamışmış de
boşver boşver çok sarhoştu , saçmalıyordu yaramazdı de

ne kriko ,ne kamyon ,işler başka güzelim
evet evet benim ama cagırma melahati onun içi kaldırmaz ,ayrılıktan hoşlanmaz ,
sözüm sana güzelim , inceltip inceltip anlat ona ,
bu gidişim başka , demem öylesi degil yani demem durmak degil ,
olur a sorarsa birgun ,sen gene de bilme gittigimi ,
dersin dersin hani kamyonu olan
dün aksam sana bir yalnızlık yolladı ,gidecegi yerden binlerce mendil salladı
alo alo
hay allah gene kapattı
(bkz: alın teri değil copy paste) zira oturup bu şiiri mi ezberliycem. eh be kerem dayın attila ilhan diye neden şiir yazmaya heves edersin?
sevenini bilmediğim, kötü şiir seslendirmeleriyle kulağıma kazınmış zat.
(bkz: babam sağolsun)
( Bkz: ali sunal )