1. 1.
  futbol maçlarını yorumlamayı iş edinmiş kişidir. bu kişiler futbol hakkında oldukça bilgili ve tecrübelilerdir, ya da aslında öyle olmalıdırlar.
  ... insomniac
 2. 2.
  (bkz: futbol yorumcuları)
  ... siyahbeyazkizil
 3. 3.
  iyi para kazanan insanlardır kendileri..
  ... sin...
 4. 4.
  Türkiye'de cogu kişinin sahip oldugu meslek.
  ... hendrix
 5. 5.
  kollektif futbol, ayaga pas, sut yüzdesi, takım olabilme, su gitmeli bu gelmeli...ulan bu kadar biliyosanız kurslara yazılın hoca olun.ya da fm falan oynayın ne biliyim.ya da ben bunu bi daha düsüneyim.
  ... nepal
 6. 6.
  türkiye'de daha çok köşe yazarları, teknik direktörler ve eski futbolcular tarafından icra edilen iş.
  ... insomniac
 7. 7.
  ulkemizde eski futbolcu, teknik direktor veya yonetici olmazsanız asla yapamayacagınız istir bu. ne hikmetse futbolla resmi bir belge yoluyla iliskisi bulunmayan diger meslek grubundan insanlar bu isi yapamazlar turkiyede..
  ... euphrates
 8. 8.
  çoğu yazarda gördüğüm vasıf. herkes futbol yorumcusu olmuş da haberimiz yok.
  ... ogzi
 9. 9.
  türk televizyonlarında bolca bulunan bok böcekleridir. havadan para kazanan beleşçilerdir.televizyona çıkıp 90dakikalık bir olayı 3 gün konuşabilecek yetenekleri(!) vardır. bu yeteneklerini televizyonlarda sergilerlerken futbol gibi güzel bir oyunundan iğrenmeye neden olurlar. saatlerce ve hatta günlerce konuşurular ama sonuç olarak hiç bir yere varamazlar.boş boş konuşdukları ile kalırlar.
  1 ... aldibas
 10. 10.
  kahvehanede konuşacağıma televizyonda konuşurum hem de cebime para girer mantığıyla hareket eden, üç aşağı beş yukarı diğerleriyle aynı şeyleri anlatıp kuru gürültü yapan güruhun temsilcileri.
  -1 ... bairam hoshtempo