1. 1.
  federal bureau of ivestigation ın kısaltmasıdır
  3 -2 ... beyazyelkenli
 2. 2.
  thedore roselvelt 1908'de kurduğunda 34 ajandan oluşan bir araştırma bürosuydu. daha sonra gittikçe büyüdü ve sürekli yolsuzluk iddialarıyla suçlandı. ta ki 1920'de john edgar hoover adında 29 yaşında bir genç işin başına geçene kadar. fbi'da yatıp kalkan hoover, fbi'da yolsuzluğu yok eden ve ideal bilimsel araştırma kurumu haline getiren adam oldu.

  bunun yanında gittikçe paranoyak hale gelen hoover, komunist fobisi doğrultusunda fbi'in gücü ve kaynaklarını kominist sempatizanı olduklarını düşündükleri hakkında bilgi toplamak için yasal ve yasadışı olarak sonuna kadar kullandı.

  yerini garantiye almak için bilimum başkanları ve önemli kişileri izlettirdi, haklarında dosyalar hazırlattı.

  fbi tarihindeki en büyük kara leke ise aynı şekilde onun eseridir. kominist bağlantıları olduğunu düşündüğü martin luther king jr'i kişisel düşmanı olarak kabul etti. king'in aktivitelerini monitör etmek için 14 ayrı gizli mikrofon kullandığı daha sonra halka açılan* gizli dosyalarda kayıtlıdır. bu bilgileri kullanarak martin luther king'in evlilik dışı kaçamaklarını karısına sızdırttarak king'i intihar'a zorlamaya çalışmıştır.
  1 ... bluedream
 3. 3.
  çok aranan teröristler listesinde bush'u ve abd'yi göremeyince nedense şaşırmadım. adamların aradıkları teröristlerin yarısının adı muhammed ne ilginç. şu müslümanlar olmasa ne güzel barış içinde yaşayacak adamlar ama ne yapsınlar, her yere barış, demokrasi vs. götürmek istiyorlar, onlar da haklı. bunlar adamı zorla katil yapar yahu, zorla katil yaparlar adamı..
  http://www.fbi.gov/wanted/terrorists/fugitives.htm
  4 ... kisinin degeri aradigi seydir
 4. 4.
  (bkz: efbiay)
  ... her deliye tas atan kuyu
 5. 5.
  filmlerden gördüğümüz kadarıyla öküzün önde gidenidir bu adamlar. Suçluyu yakalamaktan çok öldürmek üzerine kurulmuş bir düzendir. Asla şakaya gelmezler, yat der yatmazsan vurulursun. kalk der kalkmazsan gene vurulursun. bazen kalkarken ters baktın diye vurulursun. Adamların işleri güçleri vurmakdır. Ayrıca amerikan uyuşturucu pazarı da kontrollerindedir.
  2 ... abidin
 6. 6.
  eğer amerikan filimlerinde gördüğümüz fbi çalışanları gerçek hayattakilerden farksızsa amerika'ya acıyorum..

  her türlü görevde ellerinden çöreği ve kahveyi eksik etmeyen kişilerden oluşan bir güvenlik kuruluşu.
  1 ... kinix
 7. 7.
  açılımı "federal büro istihbaratı"dır.*
  2 ... le phallus
 8. 8.
  bir diğer açılımı female body inspector.
  1 ... theangelofdeath
 9. 9.
  (bkz: cia)
  -1 ... minik mavi balina
 10. 10.
  kendilerini sadece filmlerden tanıyoruz. bir siyah otobüsle yaklaşırlar ve inerler otobüsün arkası silme bilgisayar doludur. ekip başlarının genelde ilk verdiği kararlar yalnış olur. çatılara hemen keskin nişancılar yerleştiriler rehinlere zarar vermeden vurun talimatı veriler.

  ve her zaman ikinci bir yetkili görevi teslim almaya gelir. garip bir oluşum 5 dakikalık işi bazen 1 günden fazla sürede yaparlar film işte...
  ... kuntayi kinteleyen adam